Connect with us

Gmina Dobczyce

Dobczyce. Zespół Szkół opublikował smutną wiadomość

Opublikowano

w

Dobczyce. Zespół Szkół opublikował smutną wiadomość
stw
Społeczność Zespołu Szkół im. ks. Józefa Tischnera z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przyjęła informację o nagłej śmierci Tadeusza Woźniczki, pochodzącego i mieszkającego w Wiśniowej, wieloletniego pracownika, nauczyciela przedmiotów zawodowych i wychowawcy młodzieży. Śmierć ta przyszła jak zwykle nie w porę. Zbyt wcześnie. Odebrała nam człowieka o niezwykłej pogodzie ducha, życzliwego i bardzo zaangażowanego w swoją pracę.
Tadeusz rozpoczął pracę jako nauczyciel przedmiotów mechatronicznych w 2011 roku w wyniku połączenia Zespołu Szkół z likwidowanym wówczas Zespołem Szkół Technicznych i Rolniczych. Szybko zyskał sympatię uczniów i zespołu nauczycieli, dając się poznać jako osoba bardzo pogodna, pracowita i nigdy nie odmawiająca pomocy.
Jako nauczyciel w swojej pracy często wychodził poza utarte schematy, starając się zaszczepić w swoich uczniach pasję do odkrywania i rozwijania zainteresowań związanych z szeroko pojętą wiedzą techniczną. Projekty pozalekcyjne, w które angażowała się spora liczba uczniów, odznaczały się wyjątkową pomysłowością, nieszablonowym szukaniem rozwiązań popartym praktycznym wykorzystaniem wiedzy z wielu dziedzin techniki. Niejednokrotnie skutkowało to uzyskaniem czołowych lokat w branżowych konkursach międzyszkolnych oraz bardzo dużym zainteresowaniem w czasie prezentacji efektów prac podczas organizowanych pokazów, targów i festiwali.
Większość z nas długo mogłaby wyliczać sprawy i wydarzenia, w które Tadeusz przez wszystkie lata pracy dydaktycznej i wychowawczej był zaangażowany.
Próbując zebrać i wymienić jego działania, postaramy się skupić na tych najważniejszych.
Cyklicznie, każdego roku, był współorganizatorem oficjalnego stanowiska Zespołu Szkół prezentowanego na Małopolskim Festiwalu Zawodów w Krakowie, gdzie eksponowane były prace jego uczniów.
Trzykrotnie w latach 2015-2017 przygotowywał zespół uczniowski do organizowanego w ZSTiO Sułkowicach konkursu Zawodowe Pasje – budowa maszyny Rubey’a Goldberga, w którym dwukrotnie zdobył trzecie, a raz pierwsze miejsce.
Wymagającym projektem „Kosiarka do trawy sterowana Smartphonem”, nad którym praca rozpoczęła się w 2015 roku, zdobył rok później II miejsce w prestiżowym Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych. Za tę pracę Tadeusz z uczniami zostali docenieni nagrodą Rady Powiatu Myślenickiego oraz zaproszeni na jej prezentację do nowohuckiej siedziby Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Kolejny projekt uczniowski, który został doceniony, to stworzenie od podstaw wraz z uczniami maszyny numerycznej – drukarki 3D. Budowa tego urządzenia zaowocowała zawiązaniem współpracy z dr. Krzysztofem Grandysem, pracującym nad tworzeniem protez z wykorzystaniem technologii druku 3D dla potrzebujących pacjentów. Uczniowie technikum mechatronicznego, pod opieką Tadeusza, wykonali ruchomą protezę przedramienia dla ośmioletniego Michała. Praca ta była komentowana przez ponadlokalne media, a jej twórcy wzięli udział także w audycji radiowej „Przed Hejnałem” w Radiu Kraków, poświęconej korzyściom płynącym z potencjału technologii Druku 3D.
W marcu 2017 roku podopieczny Tadeusza Woźniczki, uczeń Sebastian we wspomnianym już Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych, zajął III miejsce w kategorii elektrotechnika/elektronika za projekt „Zdalnie sterowane okno”. Ugruntowało to wysoką pozycję dobczyckich mechatroników w województwie małopolskim.
Poza niewątpliwymi sukcesami osiąganymi ze swoimi uczniami, Tadeusz był mocno zaangażowany w wiele inicjatyw lokalnych, chętnie dzieląc się swoja wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą i dziećmi.
Między innymi przeprowadził we wrześniu 2016 roku w Domu Kultury w Wiśniowej prezentację „Mechatronika dla najmłodszych”. Z tą placówką związał się także jako instruktor Robotów LEGO prowadząc zajęcia z najmłodszymi miłośnikami techniki.
Prezentował możliwości systemów mechatronicznych w trakcie Festiwalu Możliwości w Dobczycach w 2017 roku, a w 2019 rozpoczął pracę nad projektem organizowanym przez Instytut Goethego w Krakowie pt. „Niemiecki z robotami”.
Jako społecznik w latach 2017-2019 był współorganizatorem Powiatowych Mistrzostw Robotów rozgrywających się w Dobczycach, Wiśniowej i Raciechowicach, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
W ostatnim czasie Tadeusz sprawował opiekę merytoryczną nad kolejnym uczniowskim projektem – „Zdalne sterowanie samochodem”. Planował następne działania polegające na modernizacji warsztatów, będąc opiekunem pracowni technologii i konstrukcji mechanicznych w ZS Dobczyce.
To tylko część działań, w które był zaangażowany, ale ukazuje to jak wiele energii i czasu poświęcał na pracę z młodzieżą, którą tak bardzo lubił. Prywatnie był pasjonatem nowych technologii, maszyn i motoryzacji, a także rolnictwa, którym zajmował się w praktyce – wspomagał lokalną społeczność służąc pomocą przy żniwach. Był członkiem Motór Klub Wiśniowa.
Tadeusz Woźniczka był dla nas przyjacielem, kolegą, wspaniałym i wymagającym wychowawcą, a przede wszystkim wzorem do naśladowania.
Maciej i Paweł
Źródło: https://www.facebook.com/zsdobczyce

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Dobczyce

Wiśniowa, Raciechowice, Zawada i Kędzierzynka wyróżnione w konkursie „Małopolska Wieś 2022”

Opublikowano

w

Wiśniowa, Raciechowice, Zawada i Kędzierzynka wyróżnione w konkursie „Małopolska Wieś 2022”
stw
24 sołectwa walczyły o tytuły najpiękniejszej, najbardziej nowatorskiej i najbardziej aktywnej w sieci wsi w ramach Konkursu „Małopolska Wieś 2022”. Do kogo trafiły nagrody i wyróżnienia?

W poniedziałek, 4 lipca Sejmik Województwa Małopolskiego podjął uchwałę rozstrzygającą konkurs i udzielił tym samym pomocy finansowej wyróżnionym gminom na łączną kwotę ponad 485 tys. złotych.

Miano najpiękniejszej małopolskiej wsi zyskało sołectwo Babice w gminie Zielonki. Tuż za nim uplasowało się sołectwo Rudawa w gminie Zabierzów. Trzecie miejsce zajęła Przysietnica w gminie Stary Sącz.

Pierwsze miejsce w kategorii nowatorskiej małopolskiej wsi zajęło sołectwo Szreniawa w gminie Proszowice. Na miejscu drugim i trzecim uplasowały się kolejno sołectwa Władysław w gminie Iwanowice i Gwoździec w gminie Zakliczyn.

Tytuł najbardziej aktywnej wsi w sieci przypadł sołectwu Przysietnica w gminie Stary Sącz.

 

Miejscowości powiatu myślenickiego zgłoszone do konkursu otrzymały wyróżnienia. 

W kategorii Najpiękniejsza Małopolska Wieś wyróżnienie otrzymała Wiśniowa. 

W kategorii Nowatorska Małopolska Wieś wyróżnienie otrzymały Raciechowice (gmina Raciechowice), Zawada (gmina Myślenice)  i Kędzierzynka (gmina Dobczyce). 

 

Głównym celem konkursu było zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców.

Konkurs organizowany był w trzech kategoriach: Najpiękniejsza Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś i Małopolska Wieś w Sieci.

Przedmiotem oceny w ramach Konkursu w kategoriach Najpiękniejsza i Nowatorstwa Małopolska Wieś były inicjatywy lokalne zrealizowane na terenie sołectwa od 2017 r., a w kategorii Małopolska Wieś w Sieci – w 2021 r.

Pod uwagę była brana m. in. estetyka danej miejscowości, utrzymanie jej ładu przestrzennego i architektonicznego oraz działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Równie ważne było promowanie działań na rzecz zmiany wizerunku wsi – działań nowatorskich, innowacyjnych w szczególności w wymiarze gospodarczym, środowiskowym  i społecznym. Komisja konkursowa oceniła także strony internetowe i profile sołectw na portalach społecznościowych.

Pełna lista nagrodzonych gmin wraz z wysokością pomocy finansowej znajduje się tutaj: Konkursy | Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (bip.malopolska.pl)

Taki film powstał na okoliczność konkursu. Zapraszamy zatem do Kędzierzynki. 

 


Inf.: Małopolska 

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Dobczyce. Tutaj możliwa jest zabawa bez barier. Integracyjny plac zabaw otwarty !

Opublikowano

w

Dobczyce. Tutaj możliwa jest zabawa bez barier. Integracyjny plac zabaw otwarty !
stw

W Dobczycach na os. Jagiellońskim otwarty został integracyjny plac zabaw, który służyć będzie dziecięcej rekreacji i zabawie bez barier. W dniu otwarcia czyli 27  czerwca wszystkie elementy placu zabaw niemal natychmiast przeszły testy wykonane przez najbardziej wymagających odbiorców – dzieci, które z radością odkryły, że na terenie placu znajduje się m.in. trampolina czy hamak. Burmistrz gminy Dobczyce Tomasz Suś podkreślił, że elementy, w które wyposażone zostało to miejsce są tak dobrane, aby umożliwić zabawę także osobom z niepełnosprawnością, w tym szczególnie dzieciom poruszającym się na wózkach.

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

Opublikowano

w

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie
stw

Gmina Myślenice

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie 1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją, ludzie uprawiający sporty i tekst „Sponsor Główny: Ministerstwo Sportu Turystyki ORLEN Muslenice.pl ERLEN RESPEKT CUP V 2 LIPCA GODZINA 1000-1300”

Trzemeśnia 

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

MYŚLENICE. RYNEK PEŁEN DŹWIĘKÓW.
Plenerowe koncerty kameralne na Myślenickim Rynku.
2 lipca godz. 19.00 LiskY
3 lipca godz. 19.00 Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Myślenice pod dyrekcją Wojciecha Kwiatka.
 
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przygotował wzorem zeszłego roku weekendową propozycję muzyczną. Koncerty, które będą się odbywały w każdą sobotę o godzinie 19.00 pozwolą Myśleniczanom poznać formacje pochodzące z rodzimej gminy, ale również propozycje muzyczne gości. Koncerty na leżakach cieszyły się dużym zainteresowaniem, a tegoroczna edycja jest wzbogacona również o niedzielne prezentacje orkiestr dętych z terenu Gminy Myślenice.
W cyklu zagrają między innymi: Kornaś Brothers, The Horses, QL Dixie Band, Katarzyna Kubiczek i Dawid Kopp, Szelest, Blessed by Melpomene. 
 
no1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie
 

Gmina Sułkowice

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

Brak opisu.

Gmina Dobczyce:

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „HISTORIE KLOCKAMI BUDOWANE 2 lipca (sobota) godz. 10:00 13:00 Foyer RCOS (koło Rucoli) ul. Szkolna 43, Dobczyce ZAPISY W Miejskiej Bibliotece Publicznej W Dobczycach lub tel. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA Wprogramie kreatywne budowanie lub rodzinne składanie gotowych zestawów Uczestnicy: zapraszamy całe rodziny- dzieci do at wraz opiekunami ZAJĘCIAS BEZPŁATNE INICJATYWA ODBYWA SIE RAMACH OBCHODäW ŚWIETA FP DOBCZYCACH MGOKS COBI”

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

 

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

Gmina Wiśniowa:

Festiwal Beskidzkie Rytmy i Smaki w Wiśniowej już 3 lipca 2022 r. na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu od godziny 17:00. 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8:00 – zapraszamy na parking obok Kościoła św. Marcina w Wiśniowej i wspólne wędrowanie przez Ciecień, Księżą Górę aż na Grodzisko gdzie odbędzie się Masza Święta a po niej poczęstunek oraz konkursy i zabawy dla wszystkich piechurów. Szczegóły na plakacie.

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

Gmina Siepraw

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

Gmina Lubień:

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

Gmina Tokarnia:

 1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

Gmina Raciechowice:

1-3 lipca, lato pełne atrakcji w powiecie myślenickim! Zobaczcie, wybierzcie i bądźcie

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane