fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

Dobczyce. Zmiana organizacji ruchu w okresie świątecznym

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

DOBCZYCE: Informujemy, że w dniach od 31 października do 4 listopada wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy od ul. Górskiej do Rynku przez ul. Przedbronie oraz ul. Kazimierza Wielkiego. Takie rozwiązanie pozwoli na sprawniejszą komunikację w obrębie cmentarzy w tym szczególnym okresie Wszystkich Świętych.

Podpowiadamy również, gdzie można w tych dniach bezpiecznie pozostawić samochód:

Odwiedzający cmentarze – Jeleniec i Stróżnicę mogą zaparkować wzdłuż ulicy Przedbronie. W celu poprawienia komunikacji w obrębie tej ulicy, w październiku, Powiat Myślenicki wykonał prace w zakresie utwardzenia pobocza.

Zachęcamy jednak, szczególnie tych lubiących spacery, do pozostawienia samochodów w centrum miasta (m.in. w dozowlonych miejscach na Rynku, Małym Rynku, czy ul. Podgórskiej).

Poza parkingiem przy cmentarzu komunalnym na ul. Garncarskiej dogodnym miejscem na pozostawienie samochodu jest również parking przy ul. Szkolnej, skąd na cmentarz można dojść w ciągu niespełna 5 minut.

Okres Wszystkich Świętych to czas, kiedy znacznie wzrasta ilość odwiedzających cmentarze, stąd utrudnienia komunikacyjne są nieuniknione. Warto jednak, szczególnie przy sprzyjającej pogodzie i braku innych przeciwskazań, pozostawić samochód nieco dalej i spacerem pokonać resztę drogi. Rozwiązanie to dla kierowców może okazać się bardziej komfortowe i bezstresowe.

ŹRÓDŁO: Gmina Dobczyce

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Sierpień 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Lip   Wrz »

youtube

Najczęściej czytane