Connect with us

Gmina Dobczyce

Dobra propozycja- piątkowe wieczory filmowe na Starym Mieście w Dobczycach

Opublikowano

w

kino fot. Łukasz Dąbrowski
stw

DOBCZYCE: Zaskakującą i optymistyczną historią o muzyku Sixto Rodriguezie rozpoczęło się tegoroczne kino plenerowe pod murami miejskimi na Staromiejskim Wzgórzu w Dobczycach. Oscarowy „Sugar Man” zaserwowany w takiej scenerii podbił serca wymagających widzów, a muzyka, której w filmie nie brakowało, „przyprawiała o ciarki”.

„Kino w dobrym klimacie”, bo tak nazywa się cykl plenerowych projekcji filmowych, zagości w scenerii średniowiecznych murów na całe wakacje. Poza wspomnianym dokumentem, amatorzy plenerowych pokazów już w najbliższy piątek zobaczą komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, którą okrzyknięto największym francuskim hitem od czasu „Nietykalnych” z mistrzowską grą aktorską Christiana Claviera.

Okazja do skorzystania z plenerowego kina będzie i w sierpniu. W piątek, 2 sierpnia o 21:00, zaplanowano pokaz filmu „Wszystko za życie” („Into the Wild”) z wyjątkową ścieżką dźwiękową w wykonaniu Eddie Vedder’a i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami surowej Alaski. Kolejne dwa filmy zobaczymy 16 i 23 sierpnia (planowo o 20:30), będą to: „Nic do oclenia” – przewrotna francusko-belgijska komedia oraz „Free Solo” – tegoroczny zdobywca Oscara, opowieść o samotnej wspinaczce Alexa Honnolda na ponad 2 km pionową ścianę formacji El Capitan.

W tym roku w ramach projektu zaplanowano również dwa spotkania warsztatowe, które odbędą się we wrześniu, po zakończeniu projekcji plenerowych. Spotkania prowadzone przez Justynę Szawarę – wykształconego filmoznawcę i pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, będą okazją do rozmów o współczesnej kinematografii i dyskusji nad obejrzanymi tytułami.

Plenerowe pokazy filmowe uzależnione są od warunków atmosferycznych, warto na bieżąco śledzić informacje m.in. dołączając do dedykowanego wydarzenia na Facebooku @Kino w dobrym klimacie – letnie pokazy filmowe w Dobczycach! lub sprawdzając stronę www.dobczyce.pl. Wybierając się na seans należy pamiętać o zabraniu koca lub leżaka, a po obejrzeniu filmu, o pozostawieniu po sobie porządku, tak aby turyści odwiedzający Stare Miasto w weekend, w pełni mogli cieszyć się jego urokiem.

Projekt „Kino w dobrym klimacie” realizuje grupa Cooltura filmowa przy współpracy z Stowarzyszeniem KAT Dobczyce, MGOKiS Dobczyce, Gminą i Miastem Dobczyce oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Dobczycach.

Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację Sztuki Przygody i Przyjemności ARTS oraz Gminę i Miasto Dobczyce.

ŹRÓDŁO: Gmina i Miasto Dobczyce

FOTO: Łukasz Dąbrowski

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Dobczyce

Biblioteki z Myślenic, Dobczyc, Pcimia, Sułkowic z dofinansowaniem z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Opublikowano

w

biblio plecak 2 3 750x340
stw

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Planowany budżet Programu na lata 2021-2025 wynosi blisko 1,1 mld zł, w tym 635 mln zł z budżetu państwa.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

W NPRCz 2.0 na lata 2021-2025 wyróżniono cztery Priorytety:

Poprawa oferty bibliotek publicznych, inwestycje w infrastrukturę bibliotek publicznych, zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz program dotacyjny dla bibliotek oraz promocja czytelnictwa.

Warto podkreślić, że po wspomniane środki z sukcesem sięgają Biblioteki Ziemi Myślenickiej i tak w tym roku dofinansowanie otrzymały:

☑️ Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach

Biblioteka otrzymała dofinansowanie zakupu nowości ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Może być zdjęciem przedstawiającym książka i tekst „"Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków Priorytet Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCZ 2.0" Nasza biblioteka otrzymała 41 838,00 zt na zakup książek i audiobooków. TEATR HIULTI cZ Narodowy Y... Czytelnictwa Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano Narodowege wramach realizacjiNarodowegoPr BIBLIOTEKA NARODOWA Miejska Biblioteka Publiczna Kruczka w Myślenicach”

☑️ Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach

10 796 zł – to kwota dofinansowania na zakup nowości wydawniczych dla biblioteki i DLA WAS. Nowości wypełniają półki. Dofinansowanie umożliwia także kontynuację zakupu dostępu do książek elektronicznych.
Na stronie Biblioteki czytamy: –„W imieniu naszych czytelników, którzy korzystają z naszego księgozbioru, jak również z książek elektronicznych, do których biblioteka wykupuje dostęp dziękujemy za wsparcie włodarzom naszego miasta. Na ręce Pana Burmistrzowi Gmina i Miasto Dobczyce Tomasza Susia składamy podziękowanie za możliwość zwiększenia wkładu własnego przez bibliotekę na zakup nowości, co przyczyniło się także do pozyskania większej kwoty dotacji.
„Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst
Na zdjęciu Paweł Piwowarczyk dyrektor Biblioteki w Dobczycach

☑️Gminna Biblioteka Publiczna w Pcimiu zakończyła projekt Sieć na kulturę pt. „Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych”. Za udział biblioteka otrzymała cztery laptopy i dwa tablety, które posłużą do realizacji ciekawych warsztatów i projektów.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ONLTELIMLREIL.ON GMINNA BIBLIOTEKAPUBLICZNA w PCIMIU wramachprogramu "Dofinansowania dla bibliotek publicznych nazakupnowościwydawniczychoraz uslugizdalnegodostępudoksiążek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków-Priorytet Kierunek interwencji wramach NPRCZ2.0 uzyskała dofinansowanie w kwocie 10 930,00 "Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego wramach realizacj Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" BIBLIOTECA SABOOON”

☑️ Gminna Biblioteka Publiczna w Sułkowicach

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „CZY... Rozwoju Czytelnictwa Narodowy Program NGBP SUŁKOWICE GMINNA PUBLICZNA KS.JÃZEFASADZIKA SULKOWICACH NASZA BIBLIOTEKA OTRZYMAŁA 6000 NA ZAKUP NOWOŚCI KSIĄŻKOWYCH AUDIOBOOKÓW Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0 Narodowy Czytelnictwa Narodowego tylenctee20nalsta2021-20 BIBLIOTEKA NARODOWA noBp GMINNA BIBLIOTEKA SULKOWICE”

informacje i zdjęcia: Biblioteka Myślenice, Biblioteka Dobczyce, Biblioteka Pcim, Biblioteka Sułkowice

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

„Największe kozaki we wsi”, czyli II Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Dobczyc

Opublikowano

w

„Największe kozaki we wsi”, czyli II  Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Dobczyc
stw
 

Do Dobczyc wracają największe kozaki we wsi. Drużyny reprezentujące sołectwa gminy Dobczyce powalczą 27 sierpnia o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce.

 
Będzie się działo, przedstawiciele poszczególnych sołectw zmierzą się w specjalnie z tej okazji przygotowanych konkurencjach. Będzie przeprawa przez „rzekę” na taczkach, czyli „przewieź babę przez Rabę”, rzut gumiakiem, gąsienica i inne.
 
Będzie liczyć się sprawność, pomysłowość i drużynowa współpraca. Jeśli chcecie zobaczyć na własne oczy, jak sprytnie radzą sobie w zabawnych konkurencjach, przyjdźcie koniecznie na błonia RCOS. Początek o godzinie 15:00.
 
Wieczorem zagra DJ Laufi, który zabawi wszystkich skoczną muzyką.
Dla najmłodszych będą bezpłatne dmuchańce, a dla smakoszy odpłatnie: wojskowa grochówka i grill.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „SOBOTA, 27 SIERPNIA 2022, GODZ. 15:00 BLONIA RCOS w DOBCZYCACH NAJWIĘKSZE WE WSI KOZAKI czyli drugi drużynowy ynowy turniej sołectw Gminy Miasta Dobczyce Puchar Burmistrza ZABAWNE 7-OSOBOWYCH KONKURENCJE DRUŻYN 18:00-22:00 1500-1800 UDZIAŁEM REPREZENTUJĄCYCH PRZEJAZD NA SOŁECTWA TACZKACH 2 BIESIADA 2 DJ LAUFI PRZEMEZ BABE PRZEZ RABE .PRZECIAGANIE LINY GASIENICA GUMOWCEM ー INNE .RZUT DMUCHANCE GROCHÓWKA GRILL WOJSKOWA dobczyce.pl MGOKi DOBCZYCE”
 
Serdecznie zapraszamy!
 
informacje: UGiM Dobczyce 

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Profesjonalne zawody Ninja dla dorosłych i dzieci już 28 sierpnia w Dobczycach

Opublikowano

w

Profesjonalne zawody Ninja dla dorosłych i dzieci już 28 sierpnia w Dobczycach
stw

NINJA RACING W DOBCZYCACH! 

Wielkimi krokami zbliżają się zawody Ninja dla dorosłych i dzieci w Dobczycach, których  organizatorem jest Sebastian Kasprzyk! Zaprasza Was osobiście: https://fb.watch/eYmlssJbl-/

Podczas Ninja Racing na zawodników czeka:
– Profesjonalny tor przeszkód
– Nagrody pieniężne dla najszybszego zawodnika i zawodniczki
– Klasyfikacja dla służb mundurowych
– Nagrody dla dzieci w kategoriach wiekowych

Dla widzów:

– 380 darmowych miejsc na widowni
– Strefa chillout w której znajdziecie nowe auta od Volkswagen, lodowóz od Lody Dudzik, strefa regeneracji od Active Academy

Zapraszamy uchylając rąbka tajemnicy: dwie pierwsze przeszkody z którymi zmierzą się zawodnicy podczas I edycji Ninja Racing: ➡️ Trójkąty i zjazd na drzwiach! ➡️ Obrotowy wał i koła zębate…

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Organizator na torze przeszkód… /zdjęcie archiwalne/

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i na świeżym powietrzu

To wydarzenie ma również wymiar charytatywny: „WSPIERAMY JAKUBA BURNOSA!”

Kuba Burnos pochodzi z gminy Dobczyce. Rok temu wykryto u niego ogromnego guza śródpiersia i od tego czasu dzielnie walczy z nowotworem złośliwym.
Podczas wydarzenia spotkacie wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze na leczenie Kuby. 
Pomóżmy Kubie wrócić do zdrowia! https://onkozbiorka.pl/jakub-burnos

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, na świeżym powietrzu i tekst „NR NiNJA RACING PROFESJONALNE ZAWODY NINJA WSPIERAMY JAKUBA BURNOSA 了 DOBCZYCE N NINJA.CRAFT FM FIRE FIREMAX WODOCIĄGI Miasta Krakowa AUTORUP LUZAR”

 

2️⃣8️⃣ sierpnia Dobczyce – już dziś zarezerwujcie ten termin!

 

informacje i zdjęcia: Ninja Racing

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

sierpień 2022
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« lip   wrz »

youtube

Najczęściej czytane