Connect with us

Gmina Lubień

Dożynki Gminne w Krzeczowie 2022. Doroczne Święto Plonów Gminy Lubień

Opublikowano

w

Dożynki Gminne w Krzeczowie 2022. Doroczne Święto Plonów Gminy Lubień

21 sierpnia  w Krzeczowie, odbyły się Dożynki Gminy Lubień. Niebo tego dnia spowiły ciemne chmury ale uczestnicy Święta Plonów, nie zwarzając na chmury i przelotne opady deszczu tradycyjnie  znakomicie się bawili.

Uroczystości  dożynkowe rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Św. Wojciecha, gdzie Bogu za plony dziękowano. Po nabożeństwie barwny orszak dożynkowy, wiedziony przez orkiestry dęte OSP Tenczyn i Skomielna Biała, przeszedł na plac pod remizą OSP Krzeczów. 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby
Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób i droga
 
Część oficjalna dożynek rozpoczęło powitanie Kazimierza Szczepańca – wójta Gminy Lubień. Po nim wójt otrzymał od Starostów Dożynek: Lucyny Marszałek i Jana Rapacza dożynkowy chleb. Następnie głos zabrali goście: poseł Władysław Kurowski, starosta powiatu myślenickiego Józef Tomal, przedstawiciel gminy partnerskiej Malatina Albin Paluga oraz Józef Wiśniewski – wójt Kolna.
 
 
Przyszedł czas na część artystyczną rozpoczął Zespół Regionalny „Korpiołki” ze Skomielnej Białej, po nich wystąpiły Zespoły Regionalne „Cyrniawa” z Krzeczowa, „Zagórzanie” z Lubnia i „Toporzanie” z Tenczyna.
 
Pomiędzy występami wójt Kazimierz Szczepaniec wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Czesławem Słowiakiem, wręczyli nagrody zasłużonym rolnikom z terenu gminy. Kilka słów do zebranych powiedział senator Andrzej Pająk.
 
Wyjątkową niespodziankę przygotowali Monika Adamczyk i Czesław Słowiak. Odegrana przez nich scenka kabaretowa wywołała salwy śmiechu i autentyczne rozbawienie wszystkich zebranych.
 
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu: „Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy zorganizować tak miłą uroczystość: Zespołom Regionalnym za wspaniałe występy i przygotowanie stoisk z potrawami regionalnymi, państwu Janinie i Janowi Kowalczykom, za wykonanie przezabawnej dekoracji wokół sceny oraz dekoracji traktorów. Panowie Janusz Marek Marszałek i Czesław Słowiak pomogli w ustawianiu ciężkich bel słomy i wypożyczyli elementy dekoracji – także im składamy podziękowania. Dziękujemy strażakom OSP Krzeczów za przygotowanie placu i pomoc. Dziękujemy publiczności za tak liczne przybycie i wspólną, dobrą zabawę.”
 
Galeria zdjęć Skomielna Info:
 
Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu
 
informacje: GOK w Lubniu
zdjęcia: Krzeczów, GOK w Lubniu, Skomielna Info
—————————————————————————————————————

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Edukacja

KRUS zaprasza dzieci roników! Kurs e – learningowego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Opublikowano

w

KRUS zaprasza dzieci roników! Kurs e – learningowego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Placówka Terenowa KRUS Myślenice, informuje że po raz czwarty zostanie przeprowadzone losowanie nagród dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, które rozwiążą i prześlą do Centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego certyfikat potwierdzający ukończenie kursu e – learningowego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy.”

 
Ważne by do certyfikatu dołączyć formularz zgłoszeniowy. Pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: hulajnoga@krus.gov.pl z dopiskiem w tytule: „Kurs e-learningowy dla dzieci”.
 
Nagrody rzeczowe (hulajnogi) przewidziano dla 50 osób, wylosowanych spośród wszystkich dzieci, które wyślą ww. dokumenty w wymaganym terminie, tj. do 6 listopada 2022 r.
 
Szczegółowe informacje i zasady przyznawania nagród zostały umieszczone na stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl .
 
 
informacje: KRUS Myślenice

Kontynuuj czytanie

Gmina Lubień

Otwarto i poświęcono plac rekreacyjno-sportowy w Skomielnej Białej

Opublikowano

w

Otwarto i poświęcono plac rekreacyjno-sportowy w Skomielnej Białej

 

 

W Skomielnej Białej został otwarty wyczekiwany przez mieszkańców, plac rekreacyjno-sportowy. Ten funkcjonalny obiekt obejmuje: bieżnię okrężną, skocznię w dal, urządzenia sprawnościowe, siłownię zewnętrzną, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej. Ponadto prztgotowane do niego dojścia i dojazdy pieszo – jezdne, miejsca postojowe, obiekty małej architektury oraz niezbędną infrastrukturę techniczną. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Częścią kompleksu sportowego jest tężnia solankowa, która została dofinansowana z programu „Małopolskie tężnie solankowe”. Łączne dotychczasowe koszty tych inwestycji wyniosły około 2 miliony 350 tys. zł.
 
W czwartkowe popołudnie 22 września, tuż po zakończeniu sesji Rady Gminy Lubień nastąpiło poświęcenie i otwarcie obiektu sportowo-rekreacyjnego oraz tężni solankowej w Skomielnej Białej.
 
Oficjalnego otwarcia obiektów dokonali: Władysław Kurowski – poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Kazimierz Szczepaniec – wójt Gminy Lubień, Jan Śmiałek – przewodniczący Rady Gminy Lubień, Halina Macioł – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana, Jan Macioł -sołtys wsi.  Obiekty poświęcił ksiądz parafii  w Skomielnej Białej – proboszcz Ryszard Pawluś. Inwestycja służyć będzie nie tylko społeczności szkolnej ale również wszystkim mieszkańcom Skomielnej Białej i gościom.
 
 
 
informacje i zdjęcia: Gmina Lubień

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

15 lat minęło jak jeden dzień! Jubileusz Miesięcznika „SEDNO”

Opublikowano

w

15 lat minęło jak jeden dzień! Jubileusz Miesięcznika „SEDNO”

 

9 września 2022 roku w Muzeum Niepodległości w Myślenicach odbył się wernisaż wystawy jubileuszowej Powiatowego Miesięcznika „SEDNO.”

Inauguracja wystawy zawierającej 179 okładek pisma od pierwszego numeru do ostatniego, okazała się frekwencyjnym sukcesem. Blisko 150 osób wraz z redakcją „Sedna” świętowało 15. urodziny miesięcznika.

Gratulacje dla całej redakcji na czele z redaktorem Maciejem Hołujem.

Sto lat!

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

październik 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane