fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

Dożynkowa msza święta w Dobczycach

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Dobczyce: Dożynki 2020 ze względu na panującą sytuację pandemiczną kameralne i inne nico niż w latach ubiegłych. Tradycji jednak dzieje się zadość i Bogu za plonu również w tym roku rolnicy dziękują. W niedzielę 13 września za Bożą opatrzność dziękowali i o łaski wynagradzające trud włożony w pracę prosili mieszkańcy gminy Dobczyce. Dożynkowa Msza Święta miała miejsce w Kościele Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Dobczycach. Homilia była okazją do przypomnienia o szacunku do plonów i sprawiedliwym dysponowaniem dobrami jakie daje nam ziemia a także wspomnienia tych którzy we wrześniu 1944 podczas II wojny światowej za naszą wolność w tej okolicy zginęli.

Tradycyjnie na ręce kapłana złożone zostały dary dziękczynne m.in. zboża, kwiaty, chleb. Dary przynieśli: podarowali: burmistrz Tomasz Suś, zastępca burmistrza Edyta Podmokły, przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzata Jakubowska, wiceprzewodniczący Marek Kaczor oraz przedstawiciele społeczności lokalnych gminy Dobczyce.

Wszystkim przybyłym na dożynkową mszę: radnym, sołtysom, kołom wiejskim, rolnikom, mieszkańcom gminy, podziękowania złożył burmistrz gminy i miasta Dobczyce Tomasz Suś.

informacje i zdjęcia: UGIM Dobczyce


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Wrzesień 2020
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
« Sie   Paź »

youtube

Najczęściej czytane