" /> Dożynkowa msza święta w Dobczycach :
Connect with us

Gmina Dobczyce

Dożynkowa msza święta w Dobczycach

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

D10

Dobczyce: Dożynki 2020 ze względu na panującą sytuację pandemiczną kameralne i inne nico niż w latach ubiegłych. Tradycji jednak dzieje się zadość i Bogu za plonu również w tym roku rolnicy dziękują. W niedzielę 13 września za Bożą opatrzność dziękowali i o łaski wynagradzające trud włożony w pracę prosili mieszkańcy gminy Dobczyce. Dożynkowa Msza Święta miała miejsce w Kościele Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Dobczycach. Homilia była okazją do przypomnienia o szacunku do plonów i sprawiedliwym dysponowaniem dobrami jakie daje nam ziemia a także wspomnienia tych którzy we wrześniu 1944 podczas II wojny światowej za naszą wolność w tej okolicy zginęli.

Tradycyjnie na ręce kapłana złożone zostały dary dziękczynne m.in. zboża, kwiaty, chleb. Dary przynieśli: podarowali: burmistrz Tomasz Suś, zastępca burmistrza Edyta Podmokły, przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzata Jakubowska, wiceprzewodniczący Marek Kaczor oraz przedstawiciele społeczności lokalnych gminy Dobczyce.

Wszystkim przybyłym na dożynkową mszę: radnym, sołtysom, kołom wiejskim, rolnikom, mieszkańcom gminy, podziękowania złożył burmistrz gminy i miasta Dobczyce Tomasz Suś.

informacje i zdjęcia: UGIM Dobczyce


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

Kwiecień 2021
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« Mar   Maj »

youtube

Najczęściej czytane