Connect with us

Gmina Myślenice

Dożynkowe wieńce z Myślenic i Trzebuni

Opublikowano

w

Trz9

Za nami 15 sierpnia na który przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny które wiąże się nieodłącznie ze święceniem ziół. Stąd też i o tym święcie liturgicznym popularnie mówi się, że jest to dzień „Matki Boskiej Zielnej”. W to święto jak wspominaliśmy przed weekendem wiele parafii obchodzi swoje dożynki. Poniżej zdjęcia z tegorocznych obchodów dożynek parafialnych w Myślenicach oraz Trzebuni. Było tradycyjnie z wieńcem własnoręcznie uwitym, z chlebem własnego wypieku, z darami pól, łąk i sadów, z bukietami, z radością, muzyką i śmiechem, w odświętnych strojach i nastrojach. Sami zobaczcie 🙂

Święto plonów w Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach. Zboże zebrane, wieniec uwity, dobro podzielone. Przesłanie św. Brata Alberta, że “trzeba być dobrym jak chleb” w tej dożynkowej tradycji przemawia do nas jeszcze mocniej. Wieniec przygotowały panie z Koła Gospodyń Górne Przedmieście. W tak piękną oprawę zaangażowali się parafianiem, szczególne podziękowania dla Katarzyna Maślak za piękny bukiet, Ewa Drożdż za kosz owoców oraz Maciej Górka za transport wieńca.

Parafia Św. Marii Magdaleny w Trzebuni jak zwykle pamięta o dożynkowej tradycji. Podczas uroczystej eucharystii mieszkańcy Trzebuni wspólnie się modlili, dziękując za tegoroczne zbiory, owoce i plony ziemi. Uroczystość uświetniłli muzycznie: Orkiestry Dętej Orzeł z Trzebuni oraz zespoły Trzebunianie i Trzebuńskie Kliszczaki.

#ocalićodzapomnienia #cudzechwalicie


Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane