Connect with us

Gmina Myślenice

Dwa medale dla Jana Masteli. Puchar Polski Juniorów w Sumo

Avatar

Opublikowano

w

W Pucharze Polski Juniorów w Sumo, Klub  Sportowy Dalin reprezentowało trzech zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz, Jakub Miska i Jan Mastela.  Każdy zawodnik mógł walczyć w dwóch kategoriach wagowych: w swojej  i  w wyższej. Z tej opcji skorzystali Jakub Miska walcząc w kat. wagowych  do 70 i 80 kg i Jan Mastela w kat. wagowej do 80 i 90 kg. Krzysztof Szpakiewicz z powodu niedawnej infekcji nie skorzystał z tej możliwości i występował tylko w kat. wagowej do 60 kg.

Olbrzymią niespodziankę sprawił Jan Mastela, który wywalczył dwa medale – złoty i brązowy. W swojej kategorii wagowej przegrał tylko walkę półfinałową z Mikołajem Mrowińskim z Krotoszyna, lecz później wygrał dwie walki repasażowe i zajął trzecie miejsce.

W wyższej kat. wagowej do 90 kg zawodnicy zafundowali sędziom i licznie zgromadzonym widzom niesamowite widowisko, bardzo rzadko spotykane podczas zawodów sumo. Z grupy zawodników walczących systemem każdy z każdym pozostało trzech, którzy mieli po trzy zwycięstwa. Byli to: Jan Mastela, Maciej Dębowski z Olsztyna  i Michał Grzempowski z Kobylina. Spośród tej  trójki walczącej między sobą dodatkowe walki , do ustalenia kolejności jeden z nich  musiał wygrać dwie walki. W tym momencie doszło do sytuacji , jakiej nie pamiętają najstarsi sędziowie. Do wyłonienia zwycięzcy trzeba było rozegrać aż siedem rund,  w których  każdy zawodnik stoczył łącznie z rundą eliminacyjną po 18 walk. W każdej z sześciu walk wynik był remisowy 1:1:1. W siódmej nasz zawodnik Jan Mastela pokonał obydwu przeciwników   i zdobył złoty medal. Drugie miejsce zajął   Michał Grzempowski, a trzecie Maciej Dębowski.  Krzysztof Szpakiewicz  wygrał dwie walki eliminacyjne w kat. wagowej do 60 kg , lecz w półfinale zaliczył wpadkę przegrywając  z Mateuszem Pieszakiem i zajął trzecie miejsce. Dużego pecha miał Jakub Miska, – srebrny medalista niedawnego Pucharu Europy na Węgrzech. Zarówno w swojej kategorii wagowej jak i w wyższej w wyniku losowania natrafił na zawodników ze ścisłej czołówki i w efekcie zajął miejsca 9 i 11.

Cieszy nas niesamowity debiut w grupie juniorów Janka Masteli, który jest jeszcze w wieku juniora młodszego. Dzięki wygranej podczas turnieju w Dębicy znalazł się na czele rankingu kwalifikacji do Mistrzostw Europy  w kat. wagowej do 90 kg  egzekwo  z Maciejem Dębowskim i  Michałem Sokołowskim.  Krzysztof Szpakiewicz  jest nadal  na czele rankingu w kat. wagowej do 60 kg przed Pawłem Sikorą,  Mateuszem Pieszakiem i Mikołajem Raźniakiem.  

Już za niecałe dwa tygodnie w niedzielę 24 lutego w Hali Sportowej na Zarabiu odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski  Kobiet i Mężczyzn w Sumo pod  patronatem Burmistrza Jarosława Szlachetki w grupach wiekowych do 21 lat i do 23 lat. W grupie do 21 lat wystąpi cała trójka naszych zawodników: Jan Mastela, Jakub Miska i Krzysztof Szpakiewicz. Początek walk o godz. 10,00, uroczyste otwarcie o godz. 12,00, a po zakończeniu walk eliminacyjnych finały i dekoracja medalistów.  Organizatorzy serdecznie zapraszają  wszystkich chętnych  do kibicowania naszym zawodnikom w zawodach najwyższej rangi ogólnopolskiej.  Będzie możliwość  zobaczenia ścisłej czołówki – medalistów Mistrzostw Europy   i Mistrzostw Świata w amatorskim Sumo, które pretenduje do rodziny sportów olimpijskich.    Wstęp wolny.

Wydarzenia

Sierpień 2019
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Lip   Wrz »

Facebook

Najczęściej czytane