Connect with us

SOS

Dwa przypadki śniętych ryb w Małopolsce. Wykluczono zagrożenie chemiczne

Opublikowano

w

Dwa przypadki śniętych ryb w Małopolsce. Wykluczono zagrożenie chemiczne

 

Na polecenie wojewody małopolskiego Łukasza Kmity odbyło się 14.08.2022 doraźne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczące stwierdzonych w Małopolsce przypadków śniętych ryb. W posiedzeniu uczestniczył także I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Obecni byli przedstawiciele: Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Krakowie, Państwowej Straży Rybackiej w Krakowie, powiatu wadowickiego, gminy Mucharz oraz miasta Krakowa.

Jedno ze zdarzeń dotyczy Jeziora Mucharskiego, drugie – stawu w Krakowie przy ul. Falistej. Skala w obu przypadkach – w ocenie służb – nie była duża. W Jeziorze Mucharskim to ok. 140 śniętych ryb niewielkich rozmiarów, w Krakowie – ok. 350 okoni o wielkości ok. 15 cm.

Jak potwierdziły służby uczestniczące w posiedzeniu, sytuacje te związane były z przyczynami naturalnymi (wysokimi temperaturami wody). Nie potwierdzono zanieczyszczeń chemicznych.

W działaniach sprawdzających uczestniczą zarówno Wody Polskie, jak i WIOŚ oraz Sanepid i Państwowa Straż Rybacka. W badania zaangażowana jest także Inspekcja Weterynaryjna. Monitoring prowadzi Straż Pożarna oraz Policja, w tym z wykorzystaniem specjalistycznych łodzi i dronów. Wojewoda polecił służbom prewencyjne kontrole miejsc w Małopolsce, w których w latach ubiegłych były stwierdzone zanieczyszczenia i występowały śnięte ryby.

– Trzymamy rękę na pulsie, stąd posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zawsze kluczowe jest laboratoryjne zbadanie próbek. W obu sytuacjach na terenie Małopolski nie ma potwierdzenia, by były to czynniki chemiczne. Postępujemy zgodnie z przewidzianymi procedurami. Polecam wszystkim służbom dokładny monitoring, ścisłą współpracę i bieżącą wymianę informacji – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dwa przypadki śniętych ryb w Małopolsce. Wykluczono zagrożenie chemiczne

Dwa przypadki śniętych ryb w Małopolsce. Wykluczono zagrożenie chemiczne                            Dwa przypadki śniętych ryb w Małopolsce. Wykluczono zagrożenie chemiczne

informacje: Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Akcje charytatywne

Nizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w Myślenicach

Opublikowano

w

Nizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w Myślenicach

 

#PieszoPoZdrowie Karol i Tomek dziś w Myślenicach. Fantastyczne pełne energii spotkanie z ludźmi którzy wiedzą po co idą…
🚶‍♂️🚶‍♂️Kolejny etap ich 50. dniowego marszu po zdrowie Zosi – córki Tomka, która potrzebuje blisko 10.000.000 zł na leczenie, na „najdrojższy lek świata” SMA. Fantastycznie ludzie, z niewyobrażalną misją. Otwórzcie swe serca… Jeszcze dziś są w Myślenicach dalej idą do Wieliczki a potem aż na Hel.
 
Zobaczcie co powiedzieli nam-wam dziś czyli we wtorek 23 sierpnia: https://fb.watch/f4u4YqY0TN/
 
🚶‍♂️🚶‍♂️Jak podkreślili w rozmowie, mają cel 100% zbiórk dinansowej by Zosia była zdrowa, mają na to 50 dni. Mają w sobie radość i entuzjazm choć wiedzą, że sytuacja nie jest wesoła. Tęsknią za swoimi rodzinami, za codziennością ale wiedzą po co idą. Mają co dzień wiele spotkań, pomagają dosłownie wszyscy, celebryci i zwykli ludzie, łączy ich jedno wielkie serca i wrażliwość na ludzkie nieszczęście. Mówią, że ludzie chcą pomagać, wspierają ich noclegami, jedzeniem, zaproszeniami, gadżetami na licytacje (te na stronie fb co dzień o 21:00).
 
Mają najlepszą na świecię nawigację – wiarę, że zbiorą te ogromne środki dla Zosi. Mają  też ogromne serca społeczników myślą o innych dzieciach chorych na SMA w Polsce. Refundacja leku, która zostanie wprowadzona od września w naszym kraju  (Panowie mieli w tym swój udział!!!) niestety nie obejmuje leczenia dzieci na które prowadzona jest już zbiórka, a jest ich bagatela blisko 30!!! SMA najdroższy lek na świecie, szkoda że nie ma refundacji leków dla wszystkich chorych… Więc zbiórka trwa!!!
 
Powodzenia Panowie. Zosi przede wszystkim zdrowia.
 
Opis zbiórki:

Skarbonka akcji charytatywnej Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego po Hel dla Zosi walczącej z SMA.

Wesprzyj 5️⃣0️⃣ dniowy marsz Naszych wojowników zbierających środki na najdroższy lek świata. Bądźmy razem z Nimi w tej drodze. Dla Zosi, dla Naszych bohaterów. Razem możemy więcej, a dobro płynące z nieznanych dłoni mnoży się podwójnie.

#PieszoPoZdrowie linki:

  • Skarbonka „SiePomaga”… otwórzcie serca – wpłacajcie ile możecie:

Skarbonka Pomagacza Karolina Zakrzewska – Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego po Hel dla Zosi walczącej z SMA. | Siepomaga.pl

  • Profil na Facabooku, śledźcie postępy wędrowcó, o 21:00 licytujcie gadżety:

(1) Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego, aż po Hel dla Zosi walczącej z SMA. | Facebook

Dobro wraca.

 

Nizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w MyślenicachNizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w Myślenicach Nizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w Myślenicach Nizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w Myślenicach
Nizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w Myślenicach
 

Kontynuuj czytanie

Akcje charytatywne

Wędrują z Zakopanego na Hel po zdrowie dla Zosi chorej na SMA. Już jutro w Myślenicach

Opublikowano

w

Wędrują z Zakopanego na Hel po zdrowie dla Zosi chorej na SMA. Już jutro w Myślenicach

Dwaj niesamowici Wędrowcy Tomasz Szcześniewski i razem z przyjacielem Karolem Zdrojewskim 19 sierpnia wyruszyli z Zakopanego w pieszą pielgrzymkę po Polsce. Chcą przejść w 50 dni Polskę z Zakopanego na Hel i podczas trasy zebrać pieniądze dla chorej na rdzeniowy zanik mięśni córki Tomka -Zosi. Walka toczy się o najdroższy lek świata – terapię genową wycenioną na 9, 5 mln zł.

W najbliższych dniach będą przechodzić przez Myślenice i prosić o pomoc dla Zosi ❤️🙏 Dziś w deszczowej aurze wyruszyli z Mszany Dolnej jutro tj. 23 sierpnia 2022 roku mają być w Myślenicach.

Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/50dni.

Wędrują z Zakopanego na Hel po zdrowie dla Zosi chorej na SMA. Już jutro w Myślenicach

Zosia bardzo potrzebuje Waszej pomocy. To tak niewiele, a pomoże Nam uratować jej zdrowie. Prosimy o pomoc. 

Niesamowici wędrowcy, niesamowita akcja.

Zobaczcie Wędrowców w Teleexpresie


  

 

Kontynuuj czytanie

Akcje charytatywne

Piknik Charytatywny dla Zosi w Sieprawiu

Opublikowano

w

Piknik Charytatywny dla Zosi w Sieprawiu

20 sierpnia na kompleksie sportowym – Słoneczny Park w Sieprawiu o godzinie 15:00 rozpocznie się Piknik Charytatywny na rzecz Zosi Pająk która walczy o normalne życie. 

Zosi można pomóc na kilka sposobów:
 
💎 Wspierając jej zbiórkę:
 
💎 Licytując/ wystawiając na grupie licytacyjnej
 
💎 Wysyłając SMS o treści 0207274 pod numer 75365
 
Piknik Charytatywny dla Zosi w Sieprawiu

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« sie   paź »

youtube

Najczęściej czytane