fbpx
Connect with us

Zdrowie

Dyrektor SP ZOZ Adam Styczeń: myślenicki szpital w dobie pandemii

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenice: Rosnąca lawinowo liczba zakażeń wirusem Sars – Cov 2 w naszym województwie nie napawa optymizmem. Dziś padł kolejny rekord zakażeń, jak czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia: mamy 6.526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirusem, w województwie: małopolskim 1.137.Od dwóch tygodni powiat myślenicki znajduje się w strefie czerwonej, natomiast dzienna liczba zakażeń (około 30), wskazuje na kolejne tygodnie w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

Jednak zdecydowanie nie o rekordy tu chodzi a o zdrowie, dlatego skierowaliśmy swe kroki bezpośrednio do Szpitala w Myślenicach by zadać pytania, które nurtują, bezsprzecznie sfrustrowanych, mieszkańców naszego powiatu.

Jak w tym trudnym, kryzysowym czasie radzi sobie myślenicki szpital oraz personel medyczny? Na jaką pomoc może liczyć pacjent? Jak działa punkt poboru wymazów? Dlaczego tak trudno dostać się do lekarzy pierwszego kontaktu? O to między innymi pytamy Adama Stycznia dyrektora SP ZOZ Myślenice oraz Teresę Banowską pielęgniarkę naczelną SP ZOZ Myślenice.

Jeśli podejrzewasz u siebie koronawirus: https://www.gov.pl/web/koronawirus


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Październik 2020
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Wrz   Lis »

youtube

Najczęściej czytane