fbpx
Connect with us

Powiat myślenicki

Dzień Edukacji Narodowej – Nagrody Starosty dla nauczycieli

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Powiat Myślenicki: 14 października obchodzimy święto oświaty – Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji czternaścioro nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych i placówek prowadzonych przez powiat myślenicki zostało uhonorowanych nagrodą starosty myślenickiego podczas uroczystego spotkania, które odbyło się w starostwie.

To nagroda za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój edukacji i podnoszenie jakości oświaty w naszym powiecie i trud wkładany w wychowanie młodzieży.


Nagrody dla wyróżniających się pedagogów wręczyli: starosta myślenicki Józef Tomal, wicestarosta Rafał Kudas oraz Jacek Pasiowiec przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu, radny powiatu myślenickiego w obecności Ryszarda Palińskiego Wiceprezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział Myślenice, Sławomira Rylewicza wiceprzewodniczącego Międzyzakładowej Komisji Oświaty NSZZ ,,Solidarność” oraz Jana Wójcika kierownika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w myślenickim starostwie.

Składam gratulacje wszystkim wyróżnionym pedagogom. Dziękuję Państwu za, zaangażowanie, poświęcenie, trud wychowawczy oraz za oddanie w pracy na rzecz młodzieży. Jako nauczyciele oprócz programu edukacyjnego realizujecie wiele dodatkowych projektów i przedsięwzięć, które kształtują postawy młodzieży oraz poszerzają ich wiedzę i ich kompetencje. Infrastruktura oświaty oraz poziom edukacji w szkołach prowadzonych przez powiat myślenicki jest naprawdę na wysokim poziomie. Serdecznie dziękuję, że dokładacie wszelkich starań by stawać naprzeciw ucznia, jego problemom i skutecznie je rozwiązywać. Postać jaką odgrywa nauczyciel w życiu młodych ludzi jest bardzo ważna, kształtuje przyszłość i zostaje w pamięci przez wiele lat. Wierzę, że praca w placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Myślenicki przynosi spełnienie zawodowe i radość z wykonywanego zawodu. W imieniu władz Powiatu Myślenickiego składam najszczersze życzenia wszystkim nauczycielom, dyrektorom oraz pracownikom oświaty w dniu ich święta. Życzę, aby przekazywana przez was wiedza zaważyła na przyszłość wszystkich wychowanków, a praca w szkole niosła ze sobą wiele radości i dobrych efektów– mówił na uroczystości Starosta Józef Tomal

Wyrażam przekonanie, że dalsza praca w placówkach prowadzonych przez Powiat Myślenicki przyniesie Państwu poczucie samorealizacji, spełnienia oraz motywacji do dalszego działania. Edukacja i nowoczesne kształcenie jest dla zarządu powiatu myślenickiego priorytetem. Poprzez projekty unijne jak Małopolska Chmura Edukacyjna oraz Centrum Kompetencji Zawodowych podnosimy standardy kształcenia ogólnego i zawodowego w naszych Szkołach oraz realizujemy staże i praktyki zawodowe w miejscach pracy. W tym miejscu przytoczę cytat naszej tegorocznej Noblistki Olgi Tokarczuk „Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu. Jeśli natomiast ich zapał zostanie stłumiony brakiem wsparcia i szacunku, kiedy ich pasja wypali się przez nieprzystające do stresu i odpowiedzialności zarobki, przyszłość namaluje się w ciemnych barwach.” – podkreślił wicestarosta Rafał Kudas.

Nagrody starosty myślenickiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymali:
• Marek Łatas, Danuta Kurek, Michał Szlósarczyk, Lucyna Nowak z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach
• Anna Mordaka z Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu
• Wioletta Wyroba, Barbara Śmietana, Paweł Kniaziowski z Zespołu Szkół im.Józefa Tischnera w Dobczycach
• Anna Kilian z Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach
• Dominika Jania-Michalak, Agnieszka Ruman oraz Agnieszka Proszek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach
• Patrycja Cholewa z Zespołu Szkół w Myślenicach
• Grażyna Bess z Poradni Psychologiczno– Pedagogicznej w Myślenicach

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane