Connect with us

Edukacja

Dzień Edukacji Narodowej. Najlepsze życzenia dla nauczycieli i edukatorów

Opublikowano

w

Dzień Edukacji Narodowej. Najlepsze życzenia dla nauczycieli i edukatorów

Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie zwany Dniem Nauczyciela obchodzony jest 14 października. Dzień Nauczyciela upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która została powołana z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Z okazji święta Edukacji Narodowej rokrocznie w szkołach i placówkach oświatowych odbywają się uroczyste apele, akademie, przedstawienia. Ponadto z tej okazji Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom złote, srebrne, brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Również na poziomie samorządów gminnych burmistrzowie i wójtowie wręczają nagrody wyróżniającym się nauczycielom. W tym roku w wielu szkołach naszego powiatu odbyły się wczoraj lub odbywają dziś uroczystości związane z obchodami tego święta, w wielu placówkach edukacyjnych jest to dzień wolny od nauki. 

Nauczyciele, edukatorzy, wszyscy Ci którym na sercu leży rozwój dzieci i młodzieży przyjmijcie nasze najlepsze życzenia:

“Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny.”
Z okazji Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Najlepsze życzenia:
dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,
sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów i zadowolonych uczniów!

Życzy Redakcja Myślenice iTV

Dzień Edukacji Narodowej. Najlepsze życzenia dla nauczycieli i edukatorów

 


 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane