Connect with us

Gmina Dobczyce

Dzwony zabiją o 12:00 w całej Polsce! Modlitwa o ustanie pandemii

Kilka dni temu usłyszeliśmy apel Papieża Franciszka o to, by wierni z całego świata odmówili w środę modlitwę w intencji ustania epidemii koronawirusa. Na tę prośbę odpowiedział polski Episkopat, który postanowił, by tego dnia w południe w całej Polsce zabiły kościelne dzwony.

„Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych”– czytamy w komunikacie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Modlitwa do odmówienia

Abp Stanisław Gądecki zaapelował również do wiernych, zachęcając ich do „duchowego łączenia się” z duszpasterzami poprzez odmawianie wskazanych modlitw w domach. Poprosił także, by o godzinie 12:00 we wszystkich polskich kościołach zabrzmiały dzwony. Przewodniczący KEP wskazał również modlitwę, która – oprócz wcześniej wspomnianych – powinna zostać odmówiona w południe:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”.

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Marzec 2020
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lut   Kwi »

Facebook

Najczęściej czytane