Connect with us

Gmina Myślenice

Edyta Lewandowska po raz trzeci triumfuje w Super Maratona dell’Etna. Kolejny wielki sukces biegaczki z Myślenic

Opublikowano

w

Edyta Lewandowska po raz trzeci triumfuje w Super Maratona dell’Etna. Kolejny wielki sukces biegaczki z Myślenic

Edyta Lewandowska ,,Pyza #Pyzanagigancie” po raz trzeci triumfuje na Sycylii.  Kolejny wielki sukces biegaczki z Myślenic .

Etna Trail to nieprawdopodobnie wyczerpująca dla uczestników impreza biegowa. O skali jej trudności i rosnącym prestiżu niech świadczy to, iż w tym roku została włączona do cyklu Salomon Maxi Race i na stronie imprez Salomona reklamowana jako najtrudniejsza. Polska biegaczka, mieszkanka Myślenic Edyta Lewandowska , wygrała zawody już po raz  trzeci. 

Edyta to zawodniczka wyjątkowa o czym przekonaliśmy się wielokrotnie i przekonamy się jeszcze nie raz.

Miałam okazję spotkać Edytę Lewandowską po raz kolejny (w lesie podczas Jej biegowego treningu na Ukleinie) w sierpniu br. i umówiłam się na krótki wywiad, by zapytać, co dobrego słychać w Jej sportowej karierze? I jak się okazało triumfuje kolejne sukcesy, planuje kolejne niesamowite projekty… Taka myśl, przecież walczyła z kontuzjami, pamiętam, że wspominała o ewentualnym końcu kariery?! Na szczęście nic takiego nie miało miejsca. 

Małgorzata Miszczak: 

Miło Cię widzieć, ponownie … jak mówią nie ma przypadków, proszę opowiedz mi o swoim ostatnim, zwycięskim biegu na Sycylii Etna Trail na dystansie 64 km? 

Edyta Lewandowska: 

Edyta Lewandowska po raz trzeci triumfuje w Super Maratona dell’Etna. Kolejny wielki sukces biegaczki z MyślenicTak, wygrałam po raz trzeci bieg na Sycylii. Był to ciężki bieg, wspinaliśmy się przez ponad 3000 m (n.p.m) na Wulkan Etna. Była bardzo wysoka temperatura, do tego podłoże miałkie, wulkaniczne, sypkie. Właściwie stuptuty, specjalne ochraniacze na buty, nie chroniły przed ostrymi kamieniami, które mogły poranić stopy. Na szczęście moich stóp nie poraniły ale wysypywałam mnóstwo piachu. 

– Bieg pomimo ogromnego trudu zdołałaś wygrać? Jak to zrobiłaś? 

Edyta Lewandowska po raz trzeci triumfuje w Super Maratona dell’Etna. Kolejny wielki sukces biegaczki z Myślenic– To prawda. Wyprzedziło mnie tylko dwóch panów, więc pokazałam się z bardzo mocnej strony, pobiegłam bardzo rozsądnie. Biegło mi się fantastycznie. Bardzo lubię Sycylię, lubię te klimaty, lubię wysoką temperaturę, lubię sycylijską atmosferę i uwielbiam organizatorów Etna Trail. Doprawdy były to dla mnie udane zawody, bardzo udany powrót. Udowodniłam, że jestem na dobrej ścieżce przygotowań, w kontekście mojego projektu. 

– Uchyl zatem rąbka tajemnicy, co to za nowy projekt? 

Edyta Lewandowska po raz trzeci triumfuje w Super Maratona dell’Etna. Kolejny wielki sukces biegaczki z Myślenic  – Ten projekt „chodził” za mną od jakiegoś czasu. Od dawna też miałam wielką ochotę zrobić coś co sprawi, że świat usłyszy o dziewczynie z Myślenic. Jako jedyna, pierwsza kobieta na świecie chcę przebiec, pokonać drogę Route 66 w Stanach Zjednoczonych, kultową drogę wszystkich dróg. (przyp. red. Droga z Chicago do Los Angeles wiodąca przez osiem stanów, trzy strefy czasowe, licząca 3.940 km). Chcę to zrobiź w 50 dni, nie dokonał tego nikt. W 1972 r John Ball przebiegł Route 66 w 54 dni.  Jest to średnio 80 km dziennie, więc jest to ekstremalny wysiłek.  

  – Jakie jest Twoje „po co” tego projektu, biegu drogą symbolizującą wolność? 

Edyta Lewandowska po raz trzeci triumfuje w Super Maratona dell’Etna. Kolejny wielki sukces biegaczki z Myślenic– Wolność, przełamywanie barier, pokonywanie granic. To wszystko też. Dla mnie Route 66 to matka wszystkich dróg, droga do nadziei jak pisał Steinbeck w Gronach Gniewu. I chociaż ta książka, ukazująca drogę do lepszego życia zrobiła kiedyś na mnie ogromne wrażenie, mam w projekcie swój własny, prywatny cel. To hołd złożony mojej mamie, której nie miałam okazji pożegnać będąc w chwili jej śmierci tuż przed maratonem w Rzymie. Mówią, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, dla mnie jednak, w przyszłym roku gdy podejmę się tego wyzwania, minie 18 lat od śmierci mojej mamy. Wiem, że sportowe geny, które po Niej odziedziczyłam, także siła, upór, twardy charakter i determinacja, cechy z których znacie mnie i które cechuje większość silnych kobiet to odpowiedni kapitał do realizacji rzeczy niezwykłych. Wiem, że mama będzie tam ze mną.  

– Wspaniały projekt, trzymam kciuki, a co teraz? 

Edyta Lewandowska po raz trzeci triumfuje w Super Maratona dell’Etna. Kolejny wielki sukces biegaczki z Myślenic– Na początku września startuję w Mistrzostwach Świata Masters pod górę i dzień później w otwartym biegu Open – mocnym irlandzkim  również pod górę, także te klimaty które ja lubię.  

  

– Życzę oczywiście powodzenia, a czy  jest coś co chciałabyś dodać? 

Edyta Lewandowska po raz trzeci triumfuje w Super Maratona dell’Etna. Kolejny wielki sukces biegaczki z Myślenic– Bardzo lubię myślenickie ścieżki, pokonywałam tu i ciągle pokonuję setki kilometrów. Tu dużo trenuję. Niedawno byłam na zgrupowaniu w Szczyrku, wkrótce pojadę na kolejne. Zawsze pomiędzy zgrupowaniami bardzo chętnie wracam do moich ukochanych Myślenic. Promuję nasze miasto w bardzo dobry sposób zarówno na arenie polskiej, jak i międzynarodowej. 

– Zdecydowanie jestem z Tobą zgodna. Gratuluję sukcesów i nowych pomysłów. Już nie mogę się doczekać naszej kolejnej rozmowy. Do zobaczenia. 

Edyta Lewandowska po raz trzeci triumfuje w Super Maratona dell’Etna. Kolejny wielki sukces biegaczki z Myślenic

 

– Dziękuję i do zobaczenia. 

 
 

 

Edyta Lewandowska po raz trzeci triumfuje w Super Maratona dell’Etna. Kolejny wielki sukces biegaczki z Myślenic

Edyta Lewandowska po raz trzeci triumfuje w Super Maratona dell’Etna. Kolejny wielki sukces biegaczki z Myślenic

Edyta Lewandowska po raz trzeci triumfuje w Super Maratona dell’Etna. Kolejny wielki sukces biegaczki z Myślenic

 

Rozmowa: z 28 sierpnia 2022 r.

 

Archiwalny materiał:

Edyta Lewandowska pierwsza w maratonie we Włoszech. Super Maratona dell’Etna (myslenice-itv.pl)

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Artykuł Społeczny

10 lat Myślenice iTV

Opublikowano

w

10 lat Myślenice iTV

10 lat  Minęło ❤️🎥 i 1340000 widzów odwiedziło Myślenice iTV Telewizję Internetową Region Południe .

10 lat Myślenice iTV

Dokładnie 10 lat temu 3 października 2012 zdecydowałem się założyć  działaność gospodarczą i spełnić swoje marzenie o zbudowaniu medium które będzie promowało naszą ziemię, kulturę ludzi i ich pasje , gdyż telewizję ogólnopolskie nie miały na to czasu antenowego. Dziś mija 10 lat i na swojej drodze spotkałem niezliczoną liczbę cudownych osób, które motywowały mnie do działania wspierały i popychały iTV do rozwoju. Byli też tacy co  mówili że się nie uda i że to w ogóle bez sensu jest- im też dziękuję .  Wytrwałość i pasja zwyciężyły. 
Nie każdemu  podoba się  to co robimy, ale ponad 4000 materiałów filmowych, to spory kawałek udokumentowanej historii, ludzi wydarzeń .

10 lat Myślenice iTV

 

Dziś mija 10 lat i jesteśmy na szczycie 🙂 co prawda Empire State Building w Nowym Jorku, ale zawsze to jakiś szczyt 🙂 Dziękuję wszystkim którzy w jakikolwiek  sposób przyczynili się do rozwoju Myślenice iTV , dziękuję moim nie zawodnym dziennikarzom Bartoszowi Cwynarowi, który ze mną był od samego początku uwierzył w to przedsięwzięcie zaryzykował, poświęcił sporo czasu oddając się telewizji ,  Ewelinie Mieleckiej Stankiewicz która oddaje serce telewizji  i pomimo bardzo dużej ilości obowiązków w iTV  nie przestaje działać, angażować się, oddając  się pracy i społeczności widzów Myślenice iTV . Dziękuję Małgorzacie Miszczak która wprowadziła do telewizji sporo zmian i angażowała się całym sercem pokazując piękno ludzi , naszemu niezawodnemu Dariuszowi Żmudzkiemu, który wniósł do naszej ekipy nową energię i motywacje do działania, Adrianowi Burtanowi, Szcepanowi Maślence . Działaność iTV nie była by możliwa bez operatów którzy angażują się jak tylko mogą, pomagając w realizacji materiałów filmowych.  Gdybym nie wymienił wszystkich to z góry  przepraszam ale sporo Was było : Józef Zięba, Dawid Abdul Hamid, Dariusz Żmudzki, Zygmunt Irzyk, Jacek Szymański,  Artur Chęć , Gabriel Chęć.

10 lat Myślenice iTV

Co  Najważniejsze dziękuję mojej cudownej rodzinie żonie Ewelinie, dzieciom Kubie i Mikołajowi za to że znoszą moja ciągłą nie obecność w domu  i brak czasu na życie rodzinne pomimo tego mnie wspierają ❤️
Przez 10 lat pojawiło się  mnóstwo ludzi którzy nam pomagają i wspierają nie jestem w stanie Was wymieniać bo nie wybaczył bym sobie gdybym kogoś pominął, a bez Was to by się w ogóle nie udało…

Dziękuję  Wam widzowie Myślenice iTV za to że jesteście z nami ❤️ wspieracie, motywujecie i ogalądacie . 🎥🥇

Urodziny w Nowym Jorku były możliwe dzięki Orkiestrze Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice i Arturowi Góralikowi który zaufał naszemu doświadczeniu i powierzył nam udokumentowanie wyprawy do USA .

Dziękuję: Jarosław Chęć
Właściciel, wydawca Myślenice iTV Telewizji Internetowej Region Południe

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej

Opublikowano

w

Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej

Festiwal Piosenek Aleksandry Bacińskiej w Wąbrzeźnie, który odbył się w dniach od 1-2 października to uczta dla wszyatkich miłośników muzyki o łagodnych dźwiękach.

Festiwal ma charakter konkursowy, a jego celem jest popularyzacja i prezentacja dorobku artystów gatunku pieśni „Krainy Łagodności”, ze szczególnym uwzględnieniem tekstów Aleksandry Bacińskiej. 

Podczas festiwalu wystąpiło 23 wykonawców, którzy zaprezentowali piosenki poetki Aleksandry Bacińskiej. W konkursie wziął myślenicki Zespół Zielony Szlak z wokalistą i instumentalistą Radosławem Partyką. Jury doceniło występ muzyków przyznając im w kategorii zespoły miejsce drugie. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął duet Agata Wietrzycka, Maciej Jesiołkiewicz. Grand Prix Festiwalu otrzymał zespół „Peron Wędrowny”, w kategorii soliści 1. miejsce zajął Janusz Świątkowski.

Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej

W jakim składzie zagraliście podczas Festiwalu
 
Radosław Partyka: – „Na oboju zagrała Magdlena Sułkowska wzbudzając swoim pięknym i czystym dźwiękiem zachwyt i publiczności, oraz konferansjera Marusza, Monika Kuzak na gitarze, która zachwycała swoim świetnym warsztatem gitarowym i sprawiła, że komplementy na temat Jej gry sypały się z każdej strony. Sam byłem świadkiem kilku z nich od gwiazdy wieczoru Leonarda Lutra. No i ja piszący do Was w imieniu zespołu, na gitarze, pianinie i mikrofonie. Wykonaliśmy piosenki „Nie przyzwyczajaj się do mnie” sł. Aleksandra Bacińska, muz. Radosław Partyka i „Hala” sł. Kazimierz Przerwa – Tetmajer, muz. Radosław Partyka.”
 
Jak się Wam podobało na Festiwalu?
 
Radosław Partyka: – „Wspaniały klimat, świetna organizacja i naprawdę wysoki poziom wykonawczy sprawiają, że jesteśmy zaszczyceni docenieniem przez Jury festiwalu naszego występu.  Jak stwierdził Przewodniczący Jury Krzysztof Szczucki doceniono wykonanie piosenki „Hala”, a jednocześnie zalecano nie dyrygować zespołem, gdyż „zespół sobie poradzi.” Będziemy nad tym pracować.” 
 
Czym dla Was jest to wyróżnienie?
 
Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, gdyż przyjechali wykonawcy z całej Polski, a o wysokim poziomie może świadczyć fakt, że Jury konkursu przyznało Grand Prix konkursu. Zagraliśmy z przyjemnością, a wzięliśmy udział w konkursie gdyż to dało nam po pierwsze możliwość poznania innych nnych ludzi – wspaniałych artystów i ich interpretacji tekstów (często tych samych) Aleksandry Bacińskiej. Po drugie bezcenne spotkanie się z publicznością i możliwość podzielenia z  naszą interpretacją  piosenek. Po trzecie to także możliwość promowania muzyki Zelonego Szlaku. Jena z piosenek wykonywanych przez nas znalazła się na prawie gotowej do wydania płycie „Dla Ciebie.”
 
No właśnie na jakim etapie jest wydanie płyty?
 

Niestety z powodu braków wystarczających środków pracę stanęły i koncentrujemy się na zdobywaniu środków. Więc jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć to zapraszamy do kontaktu mailowego 

– r.partyka@poczta.fm i na stronę Zespół Zielony Szlak.
 
Lider Zielonego Szlaku dodaje: – „Przy okazji zapraszamy Was już w najbliższą niedzielę na Koncert Papieski, którego częścią będzie Zielony Szlak. Koncert poświęcony pamięci Wielkiego Polaka, odbędzie na Rynku w Myślenicach 9 października o godzinie 14.00. Do zobaczenia.”
 
 
Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej

informacje: Radosław Partyka Zielony Szlak

zdjęcia: fot. Wąbrzeki Dom Kultury

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

XV Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka Katowice 01.10.2022

Opublikowano

w

XV Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka  Katowice 01.10.2022

 

1 października w katowickim Spodku odbywał się XV Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka. W jubileuszowym turnieju, który zdobywa coraz wyższą rangę uczestniczyło prawie 200 zawodników z 15 klubów polskich i trzy ekipy zagraniczne.

KS Dalin reprezentowało dwóch zawodników: Kacper Bijan w grupie Kadetów i Jakub Tomera w grupie Dzieci. Kacper zajął drugie miejsce w kat. wagowej do 51 kg, przegrywając w finale z Jakubem Bujakiewiczem z Jaroszowca.

W najliczniej obsadzonej grupie Dzieci Jakub Tomera zajął ósme miejsce. W pierwszej walce spotkał się ze starszym o dwa lata, późniejszym medalistą Maciejem Matysiakiem z Wierzbicy i niestety uległ bardziej doświadczonemu przeciwnikowi. W kolejnej walce spotkał się z Czechem Kristianem Pechą. Tym razem walka była zacięta – Kuba dwukrotnie trzymał przeciwnika w pozycji zagrożonej, lecz zawodnik z Ostrawy potrafił się oswobodzić i wygrał przez przewagę punktową.

Młodzicy Jakub Korbas i Kacper Żelazny nie uczestniczyli w zawodach, ponieważ już we środę 5 października wyjeżdżają do Estonii na Mistrzostwa Europy Młodzików w Sumo.

 

 

informacje i zdjęcia: Ryszard Szpakiewicz KS Dalin Myślenice 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

październik 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane