Connect with us

Gmina Dobczyce

Przedszkolaki i uczniowie klas I-III uczą się w nowych salach SP Brzączowice.

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

BRZĄCZOWICE: Dwa lata temu rozpoczęła się rozbudowa Szkoły Podstawowej w Brzączowicach, decyzja o konieczności tej inwestycji, uzasadniana była między innymi reformą edukacji, ale i tym, że miejscowość się rozwija i z roku na rok przybywa dzieci, które nie mieszczą się w klasach „starej szkoły”.

Dziś, jak mówi dyrektor placówki Grażyna Kwiecińska, rozbudowany budynek to budynek z XXI wieku. Przybyło 960 metrów kwadratowych na których powstało siedem sal i dwie świetlice. Nowe skrzydło budynku zajmują przedszkolaki oraz uczniowie najmłodszych klas I-III.

Nowa część funkcjonuje już od około dwóch miesięcy, aby jednak tradycji stało się zadość, 30 maja miało miejsce jej oficjalne otwarcie i poświęcenie, w którym uczestniczyli między innymi burmistrz Dobczyc Tomasz Suś, wiceburmistrz Edyta Podmokły, były burmistrz Dobczyc Paweł Machnicki, oraz goście z Versmold na czele z burmistrzem Michaelem Meyerem-Hermannem.

Z otwarciem nowego budynku zbiegła się również XV Gminna Olimpiada Sportowa dla klas I-III. Młodzi sportowcy mieli do pokonania specjalnie przygotowane ruchowo-zręcznościowe konkurencje, sprawdzające ich aktualną formę.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Sierpień 2019
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Lip   Wrz »

Facebook

Najczęściej czytane