" /> Esperal Kraków – gdzie wszyć Esperal w Krakowie?
Connect with us

Artykuł Społeczny

Esperal Kraków – gdzie wszyć Esperal w Krakowie?

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Esperal Kraków

Esperal – tajemnicza, mało znana substancja o obco brzmiącej nazwie. Jest ona popularna wśród osób borykających się z uzależnieniem od alkoholu. Stanowi bowiem podstawowy składnik wszywki alkoholowej, którą stosujemy coraz częściej jako element walki z nałogiem. Szybko i bezpiecznie Esperal w Krakowie wszyjesz między innymi w Centrum Medycznym Galmedic.

Alkoholizm nazywamy obecnie chorobą cywilizacyjną. Wszystko to ze względu na rosnącą w zatrważającym tempie liczbę osób uzależnionych od tej substancji. Alkohol, dostając się do naszego ciała, powoduje szereg niekorzystnych reakcji chemicznych. Ponadto, zmienia także sposób naszego myślenia, zaburza odczuwanie rzeczywistości i przyjemności. Kłopoty zaczynają się w momencie, gdy organizm strawi dostarczony mu alkohol. Uczucie zatrucia alkoholowego, zwanego potocznie kacem, zna niemal każdy z nas. Jednym ze sposobów walki z nałogiem jest wszywka alkoholowa. Esperal w Krakowie dostępny jest „od ręki” w Centrum Medycznym Galmedic.

Uzależnienie od alkoholu w dużym skrócie polega na aktywowaniu ośrodka nagrody, który znajduje się w naszym mózgu, tuż po spożyciu substancji odurzającej. Nasze ciało odczuwa więc przyjemność, odpręża się, a my zapominamy o wszelkich problemach i trudnościach. Co więcej, alkohol działa wtedy jak lek na całe zło. To działanie jest jednak niezwykle krótkotrwałe i złudne. Tuż po nim następuje kryzys, który alkoholik najczęściej żegna powszechnym „klinem”. Tak wpada on w błędne koło. Spożywa alkohol, żeby poczuć się lepiej i czuje się lepiej tylko wtedy, gdy jest pod wpływem tej niebezpiecznej substancji. Wyjściem z tej sytuacji jest terapia alkoholizmu. Jednym z jej elementów jest wszywka alkoholowa dostępna w Krakowie.

Czym jest Esperal

Esperal to awersyjna metoda, która wspomaga leczenie alkoholizmu. Inaczej nazywana wszywką alkoholową, ma postać rozpuszczalnej tabletki umieszczanej pod skórą pacjenta. Substancja czynna wszywki to disulfiram. Jego działanie polega przede wszystkim na hamowaniu funkcji dehydrogenazy aldehydowej. W organizmie osoby z wszywką występuje utrudniony proces utleniania i przemiany aldehydu octowego do mniej toksycznego kwasu octowego. W związku z tym dochodzi do kumulacji niebezpiecznej substancji. Ciało nie radzi sobie z tego rodzaju nadaktywnością toksyny i broni się, dając widoczne gołym okiem i mocno odczuwalne przez osobę uzależnioną objawy.

Gdy osoba uzależniona napije się alkoholu, mając wszytą w swym organizmie wymienioną substancję, dochodzi w nim do zwiększenia stężenia aldehydu octowego i wystąpienia wielu objawów zatrucia alkoholowego, czyli popularnego kaca. Są one nie tylko nieprzyjemne. Bagatelizowane stwarzają nawet zagrożenie dla życia. Do najczęściej wymienianych należą przede wszystkim: zawroty i ból głowy, nudności, wymioty, kołatanie serca, problemy z ciśnieniem tętniczym, suchość w ustach, drżenie rąk czy nieregularna akcja serca.

Esperal wpływa więc na zachowanie pacjenta w sposób bezpośredni. Alkoholik, wiedząc, z czym wiąże się spożycie choćby kropli alkoholu w towarzystwie wszywki, rezygnuje z tej dotychczasowej przyjemności. Nawet niewielka, wydawać by się mogło, bezpieczna, dawka alkoholu wchodzi w ostrą reakcję z substancją czynną wszywki alkoholowej. Pacjent ma wobec tego świadomość, że jeżeli napije się alkoholu, nie uniknie nieprzyjemnych dolegliwości, co więcej, te będą wielokrotnie nasilone. Nie można jednak zapominać, że wszywka alkoholowa nie leczy alkoholizmu, a jedynie wspomaga jego terapię. Do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest całościowa opieka nad pacjentem. Jeżeli osoba uzależniona zmaga się z ciągiem alkoholowym, przed rozpoczęciem terapii awersyjnej powinna zgłosić się na detoks alkoholowy, a następnie na psychoterapię alkoholizmu. Taką kompleksową opiekę otrzyma w Centrum Medycznym Galmedic w Krakowie.

Dlaczego warto się „zaszyć”?

Wszycie Esperalu w Krakowie, w Centrum Medycznym Galmedic nie jest ani skomplikowane, ani ryzykowne. Zabieg określany jest również jako mało inwazyjny. Polega on przede wszystkim na wykonaniu niewielkiego nacięcia skóry w miejscu, w którym chcemy umieścić tabletkę z Esperalem. Najczęściej jest to obojczyk, okolica łopatki lub pośladka. Wybór miejsca wszycia na ciele pacjenta w dużej mierze zależy od preferencji pacjenta i gwarantuje dyskrecję. Sama tabletka jest bowiem pod skórą zupełnie niewidoczna. Esperal umieszczany jest w mięśniu, kilka centymetrów pod skórą pacjenta.

Działanie disulfiramu, substancji czynnej, jest długotrwałe. Skuteczność tabletki określana jest na około rok. Dawka Esperalu ustalana jest indywidualnie z pacjentem podczas pierwszych konsultacji lekarskich, tak by terapia przyniosła jak najlepsze rezultaty.

Esperal

Zabieg wykonywany jest przez chirurga, najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Pacjent pozostaje świadomy podczas całej procedury wszycia Esperalu. Trwa ona krótko, a kończy się wykonaniem kilku szwów, które już po paru dniach można usunąć. Aby móc skorzystać z wszywki alkoholowej, należy skonsultować się z lekarzem, który oceni stan zdrowia fizycznego i psychicznego pacjenta. Wszywka alkoholowa jest bowiem terapią awersyjną wpływającą na stan psychiczny uzależnionego. Wywołuje odpowiednie reakcje somatyczne, których celem jest zniechęcenie do sięgnięcia po alkohol. Esperal w Krakowie można wszyć w Centrum Medycznym Galmedic.

Esperal w Krakowie – Centrum Medyczne Galmedic

Centrum Medyczne Galmedic to placówka medyczna w Krakowie, w której doświadczeni lekarze i wykwalifikowana kadra pielęgniarek pomagają walczyć z nałogiem osobom uzależnionym. Jedną z oferowanych usług jest właśnie wszycie Esperalu. Jednak Galmedic specjalizuje się w kompleksowej terapii alkoholizmu, począwszy od detoksu, kończąc na psychoterapii alkoholizmu. Połączenie tych usług gwarantuje większą efektywność leczenia. Terapia alkoholizmu nie może bowiem opierać się na pojedynczych działaniach.

W specjalistycznych gabinetach lekarskich każdego pacjenta obdarza się troską i opieką już od pierwszej wizyty. Korzystanie z usług Centrum Medycznego Galmedic gwarantuje pełną dyskrecję i poszanowanie wszelkich praw i życzeń pacjenta. Esperal w Krakowie wszywany jest tam w bezpiecznej i komfortowej atmosferze, a sam zabieg trwa maksymalnie pół godziny.


Artykuł sponsorowany

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Kwiecień 2021
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« Mar   Maj »

youtube

Najczęściej czytane