Connect with us

Polityka

Firmę Maspex odwiedził Premier Mateusz Morawiecki

Opublikowano

w

Firmę Maspex odwiedził Premier Mateusz Morawiecki
stw

Grupa Maspex lider rynku europejskiego w segmencie produktów spożywczych, która od 30 lat poprzez najwyższą jakość i innowacyjność buduje swoją pozycję rynkową. Znana i ceniona również przez konsumentów w naszym regionie. Tym bardziej, że jeden z właścicieli Maspex-u pochodzi z Myślenic, a wielu mieszkańców naszego regionu znajduje zatrudnienie w tej grupie. Maspex jest największym pracodawcą w regionie.

Firma Maspex powstała w 1990 roku Polska w Wadowicach, teraz swoje zakłady produkcyjne umiejscowione są w całej Polsce. Grupa Maspex jest właścicielem takich marek jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Cremona, La Festa czy Plusssz. Roczna produkcja w zakładach Maspex to około 1,7 mld litrów soków, nektarów i napojów, 145 tys. ton makaronów oraz produktów instant oraz 135 tys. dżemów i przetworów. Firma skupuje od polskich rolników średnio 300 tys. ton owoców i warzyw oraz 100 tys. ton pszenicy. Produkty Maspeksu trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

Grupa Maspex Wadowice - polskie Nestle
zdj. Grupa Maspex Wadowice

W głównej siedzibie firmy gościł premier Mateusz Morawiecki, któremu towarzyszył wojewoda małopolski Łukasz Kmita, poseł Filip Kaczyński oraz prezes zarządu Grupy Maspex Krzysztof Pawiński.

Trudne czasy pandemicznie dotknęły również branże spożywczą. Dzięki licznym programom wsparcia firma Maspex skorzystała z pomocy rządowej. Polscy przedsiębiorcy w ramach wsparcia mogą skorzystać z Tarczy Antykryzysowej, Tarczy Finansowej PFR 2.0, a także Tarczy Branżowej. Rząd na ochronę polskich firm i miejsc pracy przeznaczył do tej pory ponad 199 mld zł.

– Jedynym sposobem na powrót gospodarki do normalnego trybu funkcjonowania jest zwalczenie epidemii. Czekamy na ten powrót do normalności, ale żeby to się ziściło potrzebujemy szczepionek i zachowania reguł bezpieczeństwa – mówił premier Mateusz Morawiecki.

– W tym trudnym czasie mikro i małe firmy chcą utrzymać zatrudnienie, a średnie i większe deklarują większe – per saldo – nowe zatrudnienie. To cieszy mnie szczególnie, że zachowujemy stabilność rynku pracy – dodał premier Mateusz Morawiecki.

informacje i zdjęcia: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie oraz maspex.com, wadowiceonline.pl


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Dobczyce

Blisko 130 mln złotych dla samorządów powiatu myślenickiego z Rządowego Funduszu Polski Ład

Opublikowano

w

Blisko 130 mln złotych dla samorządów powiatu myślenickiego z Rządowego Funduszu Polski Ład
stw

To już druga edycja Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych. W ramach którego do gmin powiatu myślenickiego trafi  blisko 130 mln złotych. Informację taką wraz ze specyfikacją na jakie zadania przeznaczone zostaną środki finansowe, podczas konferencji prasowej 30 maja 2022 roku, przekazał poseł ziemi myślenickiej Władysław Kurowski.

Warto przypomnieć, że w ramach pierwszej edycji programu w 2021 roku do gmin ziemi myślenickiej trafiło ponad 101 mln złotych. 

W ramach tegorocznej edycji programu do poszczególnych gmin oraz powiatu trafią następujące środki: 

Gmina Sułkowice 10.990.000 zł

Gmina Siepraw 9.827.325 zł

Gmina Raciechowice 9.870.000 zł

Gmina Tokarnia 7.775.000 zł

Gmina Lubień 10.982.000 zł

Gmina Wiśniowa 10.910.500 zł

Gmina Pcim 10.481.000 zł

Gmina Dobczyce 14.155.000 zł

Gmina Myślenice 24.870.000 zł

Powiat Myślenicki 15.076.500 zł

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Wyprzedzał w miejscach objętych zakazem – szybko został ukarany mandatem

Opublikowano

w

przez

Wyprzedzał w miejscach objętych zakazem – szybko został ukarany mandatem
stw

Wysokie stawki mandatów obowiązują od początku roku. Wśród wykroczeń, za które stosowane są wysokie kwoty grzywny jest m.in. wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem. Przekonał się o tym kierowca osobowego forda, który ukarany został mandatem w wysokości 1500 złotych.

Wyprzedzał w miejscach objętych zakazem – szybko został ukarany mandatem

W czwartek (14.04.br.) policjanci z myślenickiej drogówki w ramach akcji  „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” objęli nadzorem rejon jednego z przejść dla pieszych w Harbutowicach. Około godz. 10, kierujący osobowym fordem rozpoczął manewr wyprzedzania na ,,podwójnej ciągłej” i wyprzedzając tak dwa samochody, kontynuował jazdę lewym pasem nawet po przejściu dla pieszych.  Policjanci zatrzymali szarżującego kierowcę. 44-letni mieszkaniec województwa śląskiego został ukarany  mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych.

 

Świadkiem zdarzenia był kierujący innym pojazdem, który przysłał na naszą skrzynkę mailową nagranie – dziękujemy.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Jeśli posiadasz kamerkę samochodową i  nagrałeś rażące naruszenia przepisów kodeksu drogowego, to możesz je przesłać na adres mailowy  stopagresjidrogowej@malopolska.policja.gov.pl.
Więcej info:  https://malopolska.policja.gov.pl/krk/wolnytekst/139,Stop-agresji-drogowej.html

 

Źródło: mł.asp. Dawid Wietrzyk, Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Projekt budowy kolei Kraków – Myślenice z rządowym dofinansowaniem!

Opublikowano

w

Projekt budowy kolei Kraków – Myślenice z rządowym dofinansowaniem!
stw

Jak dowiedzieliśmy się z dzisiejszej konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury w Janowie Lubelskim: projekt budowy połączenia kolejowego Kraków – Myślenice otrzymał rządowe dofinasowanie w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej +.

Projekt budowy kolei Kraków – Myślenice z rządowym dofinansowaniem!

Listę projektów, które otrzymały dofinansowanie w programie Kolej + przedstawili na konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceminister Andrzej Bittel.

Województwo Małopolskie otrzyma środki na projekt dokumentacyjny linii Kraków – Myślenice, a pozytywnie rozpatrzone zostały również wnioski dofinansowania połączeń Kraków – Olkusz, Kraków – Niepołomice oraz Gorlice – Jasło.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował ponadto, że budżet programu Kolej + został zwiększony z 5,5 miliarda złotych do 11 miliardów złotych. Łącznie rządowy program pozwoli na budowę nowych linii, rewitalizację lub odbudowę 34 projektów w całej Polsce o łącznej długości odcinków linii kolejowych wynoszących 1203 kilometry.

– To kolejny duży krok w kierunku budowy kolei do Myślenic. Przedsięwzięcie obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy nowego, brakującego połączenia kolejowego o charakterze szybkiej kolei aglomeracyjnej. Połączenie kolejowe na linii Kraków – Myślenice to jedyna alternatywa dla zatłoczonej „Zakopianki” i minimalizacji negatywnego oddziaływania transportu na środowisko. Uzyskanie wsparcia finansowego, przy dużej konkurencji projektów z innych części naszego kraju, to dowód na to, że inwestycja jest potrzebna, i że władze Małopolski oraz Ministerstwo Infrastruktury ze spółką kolejową patrzą na nią przychylnym okiem – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Projekt budowy kolei Kraków – Myślenice z rządowym dofinansowaniem!

informacje: Ministerstwo Infrastruktury oraz UMiG Myślenice

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane