Connect with us

Polityka

Firmę Maspex odwiedził Premier Mateusz Morawiecki

Opublikowano

w

Firmę Maspex odwiedził Premier Mateusz Morawiecki

Grupa Maspex lider rynku europejskiego w segmencie produktów spożywczych, która od 30 lat poprzez najwyższą jakość i innowacyjność buduje swoją pozycję rynkową. Znana i ceniona również przez konsumentów w naszym regionie. Tym bardziej, że jeden z właścicieli Maspex-u pochodzi z Myślenic, a wielu mieszkańców naszego regionu znajduje zatrudnienie w tej grupie. Maspex jest największym pracodawcą w regionie.

Firma Maspex powstała w 1990 roku Polska w Wadowicach, teraz swoje zakłady produkcyjne umiejscowione są w całej Polsce. Grupa Maspex jest właścicielem takich marek jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Cremona, La Festa czy Plusssz. Roczna produkcja w zakładach Maspex to około 1,7 mld litrów soków, nektarów i napojów, 145 tys. ton makaronów oraz produktów instant oraz 135 tys. dżemów i przetworów. Firma skupuje od polskich rolników średnio 300 tys. ton owoców i warzyw oraz 100 tys. ton pszenicy. Produkty Maspeksu trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

Grupa Maspex Wadowice - polskie Nestle
zdj. Grupa Maspex Wadowice

W głównej siedzibie firmy gościł premier Mateusz Morawiecki, któremu towarzyszył wojewoda małopolski Łukasz Kmita, poseł Filip Kaczyński oraz prezes zarządu Grupy Maspex Krzysztof Pawiński.

Trudne czasy pandemicznie dotknęły również branże spożywczą. Dzięki licznym programom wsparcia firma Maspex skorzystała z pomocy rządowej. Polscy przedsiębiorcy w ramach wsparcia mogą skorzystać z Tarczy Antykryzysowej, Tarczy Finansowej PFR 2.0, a także Tarczy Branżowej. Rząd na ochronę polskich firm i miejsc pracy przeznaczył do tej pory ponad 199 mld zł.

– Jedynym sposobem na powrót gospodarki do normalnego trybu funkcjonowania jest zwalczenie epidemii. Czekamy na ten powrót do normalności, ale żeby to się ziściło potrzebujemy szczepionek i zachowania reguł bezpieczeństwa – mówił premier Mateusz Morawiecki.

– W tym trudnym czasie mikro i małe firmy chcą utrzymać zatrudnienie, a średnie i większe deklarują większe – per saldo – nowe zatrudnienie. To cieszy mnie szczególnie, że zachowujemy stabilność rynku pracy – dodał premier Mateusz Morawiecki.

informacje i zdjęcia: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie oraz maspex.com, wadowiceonline.pl


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane