Connect with us

Artykuł Społeczny

Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre

Opublikowano

w

Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre

Fundacja Owocna , której założycielkami są Barbara Bylica i Małgorzata Miszczak, działa na terenie ziemi myślenickiej od kwietnia 2021 roku. Wśród statutowych założeń wiele ambitnych celów, które realizowane są konsekwentnie w kolejnych proponowanych wydarzeniach. I tak 6 listopada w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się  #DzieńProduktuPolskiego czyli wydarzenie promujące to co polskie, lokalne i dobre, który jest częścią większego projektu pod nazwą #RozkwitnijPolsko.

– Warto zatem podkreślić, jakie cele realizuje Owocna tym projektem?
📍 Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i lokalnej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej, lokalnej, kulturowej.
📍 Popularyzację wiedzy o gospodarce, czynnikach warunkujących ekonomiczny rozwój regionu i rozwój przedsiębiorczości.
📍 Budowanie społeczeństwa obywatelskiego, pobudzanie aktywności społecznej i obywatelskiej, zwiększanie zaangażowania, współpracy i partycypacja obywateli w życiu społecznym.
📍 Rozwój współpracy i integracja środowiska lokalnego: organizacji pozarządowych, instytucji, biznesu i obywateli.
– Skąd pomysł na Dzień Produktu Polskiego?
Pomysł zrodził się w mojej głowie mówi – Dominiki Hudaszek – nauczycielki języka angielskiego w ZPO Bysina,  podobne wydarzenie przygotowałam w swej szkole kilka lat temu, by m.in. dać dzieciom  poczucie sprawstwa, wiedzę oraz praktyczne narzędzia do dokonywania dobrych konsumenckich wyborów. Wiedziałam bowiem, że dbałość o polską gospodarkę, patriotyzm ekonomiczny to właściwa ścieżka rozwoju naszego kraju. Pomysłem podzieliłam się z paniami z fundacji jeszcze w ramach spotkań Klubu Kobiet 100/100, które współtworzymy wraz z paniami z Owocnej. Pomysł od razu zaskarbił sobie ich serca, Małgorzata Miszczak dodała do tego swoją wizję by promować przy okazji potencjał lokalny i zadziało się: projekt #RozkwitnijPolsko realizujemy wspólnie od blisko dwóch lat ale realnych kształtów czyli spotkania na żywo nabrał w minioną sobotę. 
– Jaka idea przyświeca temu wydarzeniu i komu było dedykowane?
Promocji szeroko pojętego produktu polskiego i w jego ramach również tego lokalnego, rozumianego szerzej jako produkt, usługa, dobro w tym m.in.  kulturowe, regionalne, walory krajobrazowe, turystyczne, kulinarne etc. Zadedykowałyśmy to wydarzenie mieszkańcom ziemi myślenickiej, dzieciom, młodzieży i dorosłym, w szczególności zaś nauczycielom i dyrektorom Szkół Podstawowych i Przedszkoli gminy Myślenice, którzy zostali zaproszeni do zorganizowania podobnego dnia w swych placówkach oświatowych w listopadzie 2021. Tym samym otrzymali od Fundacji Owocnej zaproszenie do Gminnego Konkursu na Dzień Produktu Polskiego. Z którego przygotowane i przesłane do fundacji prezentacje, zostaną ocenione w kategorii „Najciekawszy Dzień Produktu Polskiego” i nagrodzone w połowie grudnia br. To początek projektu do tworzenia którego zwłaszcza pedagogów nam potrzeba. Bo kto lepiej niż oni zaszczepić może wśród młodych Polaków „modę na to co polskie” – wyjaśnia Małgorzata Miszczak.
– Jak zatem zorganizowany został ten dzień?
Sobotnie wczesne popołudnie 6 listopada zaczęło się śpiewem,  wzruszeniem, z inspiracją…
Wszystko po to, by promować to, co polskie, lokalne i dobre. Dostarczając fachowej wiedzy doświadczonych ekspertów, energii pasjonatów i dając przyjazną przestrzeń do wzajemnej wymiany spostrzeżeń.
Podsumowując niech żałuje ten, kto nie był bo:
🎶 Muzyka i śpiew: Zespołu Vivo z Zespół Placówek Oświatowych im. Obrońców Warszawy w Osieczanach była wzruszająca i refleksyjna.
🎸Gitarowy występ uczennic z Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach przeniósł nas do krainy łagodności.
Dorośli:
💎 Wysłuchali z atencją wykłady Tomasza Dziewulskiego twórcy aplikacji Polskie Marki oraz Mateusza Perowicza koordynatora aplikacji Pola. Ależ to była merytoryczna podróż w kierunku identyfikacji polskich produktów. Obalili mity o „polskości” z 5 z przodu, wytłumaczyli jaki wpływ na polską gospodarkę mają nasze decyzje zakupowe i… wiele więcej.
💎 Zobaczyli prezentację wiersza „Katechizm młodego Polaka” oraz film „Cudze chwalicie… swoje poznajcie. Perły Myślenic – Uklejna.” Naszej własnej produkcji.
💎 Poznali co warto czytać oczywiście polskich autorów, nie tylko dla dzieci i młodzieży, dzięki prezentachi przeprowadzonej w niezwykle interesujący sposób przez Karolinę Muchę z Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach
💎 nauczyciele, dyrektorzy zostali zaproszeni do konkursu na realizację #DzieńProduktuPolskiego w szkołach gminy Myślenice.
Dzieci i młodzież:
🌱 Skorzystali z warsztatów patriotyzmu konsumenckiego z Mateuszem Perowiczem
🎋 Wzięli udział w warsztatach kreatywnych: robienia bociana z filcu czy misiów z gąbki
🌱 Integrowali się podczas gry w polskie planszówki
🎋 najmłodsi oglądali bajki.
Dla wszystkich:
🌼 stoiska pełne bogactw lokalnych rękodzielników, od owoców i warzyw zamkniętych w słoikach, poprzez zabawki, malarstwo współczesne aż po niezwykłe ikony
🌺 garść praktyki czyli stoisko na którym można było sprawdzić działanie aplikacji Pola i Polskie Marki, a także zakupić koszulki z hasłami promującymi akcje oraz
🥐 słodka kawiarenka.
To nie lada logistyczne wyzwanie dla dwóch osób?
Zdecydowanie tak, ale Fundacja Owocna to nie tylko fundatorki, ale ludzie z którymi mamy szczęście współpracować. To wszystko było możliwe dzięki znakomitej współpracy z ambasadorkami naszej fundacji, wolontariuszom i partnerom – dodaje Barbara Bylica.
Chcecie coś dodać?
– Tak z serca dziękujemy:
💚 Prelegentom: Tomaszowi Dziewulskiemu twórcy aplikacji Polskie Marki oraz Mateuszowi Perowiczowi twórcy aplikacji Pola,
💚 Instytucjom i osobom je reprezentującym: Miasto i Gmina Myślenice Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu Karolinie Musze i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach, ponadto: Zespołowi Placówek Oświatowych im. Obrońców Warszawy w Osieczanach, Zespołowi Placówek Oświatowych w Bysinie, Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Myślenicach i pani Monice Basiście, Szkole Podstawowa nr 1 w Myślenicach, Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach,
💚 Partnerom – rękodzielnikom:
Paniom: Katarzynie, Elżbiecie, Sabinie i Marii, Annie, Dorocie.
💚 Partnerom – lokalnym przedsiębiorcom:
Cukiernia Marszałek, Sklep Jan Myślenice, Lis sklep zabawkowo-papierniczy, Spółdzielnia Ogrodnicza Grodzisko
❤ Wolontariuszom i wolontariuszkom – dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych gminy Myślenice
❤ Ambasadorkom naszej Fundacji za nieocenioną pomoc i wsparcie tego projektu:
Dorocie Burkowicz, Edycie Marchewce i Karolinie Musze.
❤ Koordynatorce projektu Dominice Hudaszek za pomysł, odwagę wyjścia ze strefy komfortu i konsekwencji w działaniu.
❤ Sobie czyli Fundatorkom Barbarze Bylica, za jak zwykle fantastyczną słodką kawiarenkę i ogarnianie wydarzenia od początku do końca oraz Małgorzacie Miszczak za kreatywne myślenie, szerszą perspektywę i spięcie w całość tej fantastycznej inicjatywy.
Z serca dziękujemy nade wszystko obecnym na wydarzeniu. Zapraszamy Was do współtworzenia tego projektu– dodają inicjatorki akcji. To wydarzenie po którym zostało w nas i uczestnikach poczucie, że to znakomity pomysł, który warto kontynuować. Dzielimy się z Wami jednym komentarzem przez jedną z uczestniczek spotkania: 
„Bardzo dla mnie cenny osobisty przykład zaangażowania i pracy Pań. To bardzo inspirujące. Może coś z tego zasianego ziarna wyrośnie.” Zapewne wyrośnie i wyda owoc obfity, tego sobie i Wam życzymy 🍏🍒🍓🍏 .
Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre
Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre
Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobreFundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre
Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre

Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Artykuł Społeczny

IMGW Ostrzega przed burzami i silnym wiatrem

Opublikowano

w

IMGW Ostrzega przed burzami i silnym wiatrem

Aktualnie (20.05.2022 godz. 12:00) wydane ostrzeżenia meteorologiczne 1 i 2 stopnia przed silnym wiatrem oraz przed burzami z gradem. Dowiedz się szczegółów: https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true i zachowaj szczególną ostrożność.

 

IMGW Ostrzega przed burzami i silnym wiatrem

Informacje: IMGW

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Weekend 21-22 maja atrakcje w powiecie myślenickim

Opublikowano

w

Weekend 21-22 maja atrakcje w powiecie myślenickim

 

Znów jest w czym wybrać, to weekend obfitujące w różnorodne wydarzenia. Zapraszamy.

Myślenice

Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022

Weekend 21-22 maja atrakcje w powiecie myślenickim

Gala MMA (1) Gala MMA Maximus Warriors XI | Facebook

Weekend 21-22 maja atrakcje w powiecie myślenickim

Ps. Już od poniedziałku moc atrakcji w Myślenicach w ramach: Tydzień dla Rodzin w Myślenicach

Dobczyce

ŚWIETNA ZABAWA -za sprawą fantastycznego przedstawienia przygotowywanego przez rodziców oraz pracowników Przedszkola Samorządowego nr 1 w Dobczycach! ❤️
Już dziś zarezerwujcie sobie czas 🥰
22 maja 2022 r. (niedziela) w Auli RCOS w Dobczycach o godzinie 17:00

Weekend 21-22 maja atrakcje w powiecie myślenickim

Weekend 21-22 maja atrakcje w powiecie myślenickim

Sułkowice

Majówka Konfederacka w Harbutowicach

Może być zdjęciem przedstawiającym stoi i tekst „Majówka konfederacka Burmistrz Gminy Sułkowice wraz ze Stowarzyszeniem Gospodyn "CIS" oraz OSP W Harbutowicach zapraszają na uroczystÄ Mszę ŚwiętÄ przy konfederackich grobach kapliczce SW. Michała W Lesie Groby 251. rocznicę bitwy lanckoronskiej 22 maja 2022 Program wydarzenia: 12:30 zbiórka pod krzyżem koniederatów na Przełę™czy Sanguszki wspólny przemarsz do kapliczki Åw. Michała 13:30 Msza Swięta 14:30 piknik integracyjny”

Pcim

Weekend 21-22 maja atrakcje w powiecie myślenickim

Wiśniowa

XXIII Dusiołek Górski w Wiśniowej, szczegóły Dusiołek Górski (dusiolek.pl)

Weekend 21-22 maja atrakcje w powiecie myślenickim

Dusiołek Górski: rekreacyjny rajd turystyczny na orientację

Okolica: Beskid Wyspowy

Start i meta: OTW Lubomir, Wiśniowa koło Dobczyc

Termin: 21 maja 2022

Rejestracja od 6:00 – 8:00

Odprawa techniczna 7:45

  • godzina startu: 8:00

Dystans:

  • Klasyczny wiosenny 35 km
  • Trasa rodzinna ok 22 km
  • Trasa dziecięca ok 7 km

Czas: 12 godzin

Cel: dobra zabawa na świeżym powietrzu!

Nagrody: satysfakcja i słoik dżemu (wiśniowego!)

Zapisy: tutaj można się zapisać.

Lubień

Wystawa MOJE MAŁE I DUŻE MIKRO PODRÓŻE  w GOK Lubień Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Objazdowa wystawa pokonkursowa MOJE MAŁE I DUŻE MIKRO PODROZE GMINNY OŚRODEK KULTURY W LUBNIU zaprasza 19.05 DO 3.06.2022 SALA KAMERALNA GOK W GODZ. 9.00-18.00 LAUREATIMIEJSCA MIEJSCA LAUREAT NORBERT PROŚNIAK zLubnia Zeskanuj kodi zobacz wirtualną wystawę WSUSZCU हok f YouTbe”

Raciechowice

GOKiS zaprasza:

Weekend 21-22 maja atrakcje w powiecie myślenickim

 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Ruszył nabór do projektu „MAŁOPOLSKA NIANIA 2.0” na rok szkolny 2022/2023

Opublikowano

w

Ruszył nabór do projektu „MAŁOPOLSKA NIANIA 2.0” na rok szkolny 2022/2023
Jeżeli mieszkasz w woj. małopolskim, masz dziecko w wieku do lat 3 (urodzone nie wcześniej niż 1.09.2019 r., które ukończyło przynajmniej 20 tydzień życia) i w związku z koniecznością sprawowania nad nim opieki masz problem z podjęciem pracy/powrotem do pracy po urlopie/utrzymaniem zatrudnienia, możesz złożyć wniosek i uzyskać dofinansowanie do zatrudnienia niani. Jednym z warunków uzyskania wsparcia będzie Twój powrót do pracy nie później niż 1.09.2022 r.

Wniosek możesz złożyć od 13.05.2022 r. do 30.05.2022 r. do godz. 16:00.
Jeżeli liczba złożonych w ramach naboru do Projektu wniosków przekroczy 500, nabór zostanie zakończony (zamknięty) przed ww. terminem. W takim przypadku wnioski przekraczające ww. pułap nie będą podlegały ocenie.
Przed złożeniem wniosku koniecznie zapoznaj się z Regulaminem! Złożenie wniosku oznacza deklarację udziału w Projekcie oraz zgodę na warunki określone w Regulaminie.
Szczegółowe informacje dot. prowadzonego naboru oraz zasad udziału w Projekcie, w tym Regulamin naboru i formularz wniosku dostępne są pod adresem:
Kobieta z kilkuletnim dzieckiem siedzą na podłodze i spoglądają na siebie. Informacje tekstowe zawarte na plakacie znajdują się na naszej stronie internetowej. Link podany jest w treści.
informacje: rops.krakow.pl  

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane