Connect with us

Artykuł Społeczny

Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre

Opublikowano

w

Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre
Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre
Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre
Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre

Fundacja Owocna , której założycielkami są Barbara Bylica i Małgorzata Miszczak, działa na terenie ziemi myślenickiej od kwietnia 2021 roku. Wśród statutowych założeń wiele ambitnych celów, które realizowane są konsekwentnie w kolejnych proponowanych wydarzeniach. I tak 6 listopada w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się  #DzieńProduktuPolskiego czyli wydarzenie promujące to co polskie, lokalne i dobre, który jest częścią większego projektu pod nazwą #RozkwitnijPolsko.

– Warto zatem podkreślić, jakie cele realizuje Owocna tym projektem?
📍 Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i lokalnej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej, lokalnej, kulturowej.
📍 Popularyzację wiedzy o gospodarce, czynnikach warunkujących ekonomiczny rozwój regionu i rozwój przedsiębiorczości.
📍 Budowanie społeczeństwa obywatelskiego, pobudzanie aktywności społecznej i obywatelskiej, zwiększanie zaangażowania, współpracy i partycypacja obywateli w życiu społecznym.
📍 Rozwój współpracy i integracja środowiska lokalnego: organizacji pozarządowych, instytucji, biznesu i obywateli.
– Skąd pomysł na Dzień Produktu Polskiego?
Pomysł zrodził się w mojej głowie mówi – Dominiki Hudaszek – nauczycielki języka angielskiego w ZPO Bysina,  podobne wydarzenie przygotowałam w swej szkole kilka lat temu, by m.in. dać dzieciom  poczucie sprawstwa, wiedzę oraz praktyczne narzędzia do dokonywania dobrych konsumenckich wyborów. Wiedziałam bowiem, że dbałość o polską gospodarkę, patriotyzm ekonomiczny to właściwa ścieżka rozwoju naszego kraju. Pomysłem podzieliłam się z paniami z fundacji jeszcze w ramach spotkań Klubu Kobiet 100/100, które współtworzymy wraz z paniami z Owocnej. Pomysł od razu zaskarbił sobie ich serca, Małgorzata Miszczak dodała do tego swoją wizję by promować przy okazji potencjał lokalny i zadziało się: projekt #RozkwitnijPolsko realizujemy wspólnie od blisko dwóch lat ale realnych kształtów czyli spotkania na żywo nabrał w minioną sobotę. 
– Jaka idea przyświeca temu wydarzeniu i komu było dedykowane?
Promocji szeroko pojętego produktu polskiego i w jego ramach również tego lokalnego, rozumianego szerzej jako produkt, usługa, dobro w tym m.in.  kulturowe, regionalne, walory krajobrazowe, turystyczne, kulinarne etc. Zadedykowałyśmy to wydarzenie mieszkańcom ziemi myślenickiej, dzieciom, młodzieży i dorosłym, w szczególności zaś nauczycielom i dyrektorom Szkół Podstawowych i Przedszkoli gminy Myślenice, którzy zostali zaproszeni do zorganizowania podobnego dnia w swych placówkach oświatowych w listopadzie 2021. Tym samym otrzymali od Fundacji Owocnej zaproszenie do Gminnego Konkursu na Dzień Produktu Polskiego. Z którego przygotowane i przesłane do fundacji prezentacje, zostaną ocenione w kategorii „Najciekawszy Dzień Produktu Polskiego” i nagrodzone w połowie grudnia br. To początek projektu do tworzenia którego zwłaszcza pedagogów nam potrzeba. Bo kto lepiej niż oni zaszczepić może wśród młodych Polaków „modę na to co polskie” – wyjaśnia Małgorzata Miszczak.
– Jak zatem zorganizowany został ten dzień?
Sobotnie wczesne popołudnie 6 listopada zaczęło się śpiewem,  wzruszeniem, z inspiracją…
Wszystko po to, by promować to, co polskie, lokalne i dobre. Dostarczając fachowej wiedzy doświadczonych ekspertów, energii pasjonatów i dając przyjazną przestrzeń do wzajemnej wymiany spostrzeżeń.
Podsumowując niech żałuje ten, kto nie był bo:
🎶 Muzyka i śpiew: Zespołu Vivo z Zespół Placówek Oświatowych im. Obrońców Warszawy w Osieczanach była wzruszająca i refleksyjna.
🎸Gitarowy występ uczennic z Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach przeniósł nas do krainy łagodności.
Dorośli:
💎 Wysłuchali z atencją wykłady Tomasza Dziewulskiego twórcy aplikacji Polskie Marki oraz Mateusza Perowicza koordynatora aplikacji Pola. Ależ to była merytoryczna podróż w kierunku identyfikacji polskich produktów. Obalili mity o „polskości” z 5 z przodu, wytłumaczyli jaki wpływ na polską gospodarkę mają nasze decyzje zakupowe i… wiele więcej.
💎 Zobaczyli prezentację wiersza „Katechizm młodego Polaka” oraz film „Cudze chwalicie… swoje poznajcie. Perły Myślenic – Uklejna.” Naszej własnej produkcji.
💎 Poznali co warto czytać oczywiście polskich autorów, nie tylko dla dzieci i młodzieży, dzięki prezentachi przeprowadzonej w niezwykle interesujący sposób przez Karolinę Muchę z Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach
💎 nauczyciele, dyrektorzy zostali zaproszeni do konkursu na realizację #DzieńProduktuPolskiego w szkołach gminy Myślenice.
Dzieci i młodzież:
🌱 Skorzystali z warsztatów patriotyzmu konsumenckiego z Mateuszem Perowiczem
🎋 Wzięli udział w warsztatach kreatywnych: robienia bociana z filcu czy misiów z gąbki
🌱 Integrowali się podczas gry w polskie planszówki
🎋 najmłodsi oglądali bajki.
Dla wszystkich:
🌼 stoiska pełne bogactw lokalnych rękodzielników, od owoców i warzyw zamkniętych w słoikach, poprzez zabawki, malarstwo współczesne aż po niezwykłe ikony
🌺 garść praktyki czyli stoisko na którym można było sprawdzić działanie aplikacji Pola i Polskie Marki, a także zakupić koszulki z hasłami promującymi akcje oraz
🥐 słodka kawiarenka.
To nie lada logistyczne wyzwanie dla dwóch osób?
Zdecydowanie tak, ale Fundacja Owocna to nie tylko fundatorki, ale ludzie z którymi mamy szczęście współpracować. To wszystko było możliwe dzięki znakomitej współpracy z ambasadorkami naszej fundacji, wolontariuszom i partnerom – dodaje Barbara Bylica.
Chcecie coś dodać?
– Tak z serca dziękujemy:
💚 Prelegentom: Tomaszowi Dziewulskiemu twórcy aplikacji Polskie Marki oraz Mateuszowi Perowiczowi twórcy aplikacji Pola,
💚 Instytucjom i osobom je reprezentującym: Miasto i Gmina Myślenice Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu Karolinie Musze i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach, ponadto: Zespołowi Placówek Oświatowych im. Obrońców Warszawy w Osieczanach, Zespołowi Placówek Oświatowych w Bysinie, Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Myślenicach i pani Monice Basiście, Szkole Podstawowa nr 1 w Myślenicach, Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach,
💚 Partnerom – rękodzielnikom:
Paniom: Katarzynie, Elżbiecie, Sabinie i Marii, Annie, Dorocie.
💚 Partnerom – lokalnym przedsiębiorcom:
Cukiernia Marszałek, Sklep Jan Myślenice, Lis sklep zabawkowo-papierniczy, Spółdzielnia Ogrodnicza Grodzisko
❤ Wolontariuszom i wolontariuszkom – dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych gminy Myślenice
❤ Ambasadorkom naszej Fundacji za nieocenioną pomoc i wsparcie tego projektu:
Dorocie Burkowicz, Edycie Marchewce i Karolinie Musze.
❤ Koordynatorce projektu Dominice Hudaszek za pomysł, odwagę wyjścia ze strefy komfortu i konsekwencji w działaniu.
❤ Sobie czyli Fundatorkom Barbarze Bylica, za jak zwykle fantastyczną słodką kawiarenkę i ogarnianie wydarzenia od początku do końca oraz Małgorzacie Miszczak za kreatywne myślenie, szerszą perspektywę i spięcie w całość tej fantastycznej inicjatywy.
Z serca dziękujemy nade wszystko obecnym na wydarzeniu. Zapraszamy Was do współtworzenia tego projektu– dodają inicjatorki akcji. To wydarzenie po którym zostało w nas i uczestnikach poczucie, że to znakomity pomysł, który warto kontynuować. Dzielimy się z Wami jednym komentarzem przez jedną z uczestniczek spotkania: 
„Bardzo dla mnie cenny osobisty przykład zaangażowania i pracy Pań. To bardzo inspirujące. Może coś z tego zasianego ziarna wyrośnie.” Zapewne wyrośnie i wyda owoc obfity, tego sobie i Wam życzymy 🍏🍒🍓🍏 .
Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre
Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre
Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobreFundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre
Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre

Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre Fundacja Owocna zaprosiła na Dzień Produktu Polskiego czyli promocję tego co polskie, lokalne i dobre

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Artykuł Społeczny

Myślenice. Udało się wypracować kompromis pomiędzy pracownikami/krwiodawcami, a zarządem jednej z myślenickich firm

Opublikowano

w

Myślenice. Udało się wypracować kompromis pomiędzy pracownikami/krwiodawcami, a zarządem jednej z myślenickich firm

W sieci zawrzało. Po tym, jak w internecie  zamieszczony został skan pisma wystosowanego przez jedną z firm działających na terenie Myślenic (nie zamieściła go firma o której mowa), pojawiła się lawina komentarzy. Pismo skierowane było do pracowników firmy, a dotyczyło zasad dla osób/pracowników którzy są lub chcą być krwiodawcami. 

W piśmie zamieszczonym w internecie  czytamy : 

Zasady honorowego oddawania krwi 

W związku z bardzo licznymi nadużyciami związanymi z dniami wolnymi wynikającymi z oddawania krwi, z dniem dzisiejszym wprowadza się następujące zasady (data na piśmie 11.01.2023):

 1. Pracownicy zatrudnieni w systemie czterobrygadowym oddają krew w dniu zakończenia ostatniej zmiany nocnej
 2. Pracownicy pracujący w godzinach od 08:00 do 16:00 oddają krew w piątek. W dniu tym rozpoczynają pracę o godzinie 07:00, do stacji krwiodawstwa udają się o godzinie 12:00 ( do odpracowania pozostają im 3 godziny w kolejnym tygodniu)
 3. Pracownicy, którzy nie mają zamiaru stosować się do powyższych punktów, proszeni są o zgłoszenie tego faktu przełożonym

 

Nie tylko media społecznościowe 

Nie tylko w mediach społecznościowych, ale i również na naszą skrzynkę mailową od kilku dni otrzymywaliśmy wiadomości w tym temacie. Adresaci  zarzucając firmie, że łamie przepisy prawa, a także swoją postawą zniechęca do oddawania krwi. 

 
 
Firma odpowiada ” (…) chcemy poinformować, iż planujemy spotkać się z honorowym dawcami krwi naszego zakładu”
 
Do firmy, która wystosowała owe pismo, złożyliśmy odpowiednie zapytania w tej sprawie. Jeszcze tego samego dnia otrzymaliśmy odpowiedź. Firma przekonuje, że do tej pory dochodziło do wielu nadużyć obowiązujących przepisów, a także, że  wieloletniej historii firmy, nikt, nigdy nie utrudniał ani nie zabraniał oddawania krwi. 
 

W odpowiedzi na nadesłane na Polplast Polska zapytanie, chcemy poinformować, iż planujemy spotkać się z honorowym dawcami krwi naszego zakładu. Mamy nadzieję, że wspólnie wypracujemy system, który pozwoli dawcom oddawać krew a przedsiębiorstwu nie zdezorganizuje funkcjonowania.

Przedstawione „reguły” miały na celu zwrócenie uwagi pracowników na problem dezorganizacji pracy, który z pewnością został wywołany przez osoby nadużywające obowiązujących przepisów, których absolutnie nie mamy zamiaru łamać, w szczególności:

– Ustawy o publicznej służbie krwi

– Kodeksu pracy

– Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy

W wieloletniej historii firmy nikt, nigdy nie utrudniał ani nie zabraniał oddawania krwi. Wręcz przeciwnie, zorganizowaliśmy kilka lat temu specjalną mobilną stację krwiodawstwa, w której pracownicy na terenie firmy oddawali krew. Zapewniamy, iż na ten moment nic się nie zmieniło.

 

Spotkanie się odbyło. Wypracowany został kompromis 

W poniedziałek 23 stycznia przedstawiciele firmy spotkali się ze swoimi pracownikami/ krwiodawcami. Z wiadomości przesłanej na skrzynkę mailową naszej redakcji,  jasno wynika, że między spornymi stronami udało się wypracować porozumienie.

Podczas dzisiejszego spotkania z krwiodawcami, ustalono iż każdy kto planuje oddać krew, fakt ten zgłasza bezpośredniemu przełożonemu z tygodniowym wyprzedzeniem.

 

 

Przypominamy, że przepisy dotyczące krwiodawstwa reguluje ustawa 

Ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o publicznej służbie krwi

Art.9.1 Zasłużonemu honorowemu dawcy krwi i honorowemu dawcy krwi przysługuje: 

 1. zwolnienie od pracy oraz zwolnienie od wykonywania czynności służbowych w dniu, w którym oddaje krew, i na czas okresowego badania lekarskiego dawców krwi na zasadach określonych w odrębnych przepisach; 

Całość Ustawy o Publicznej Służbie Krwi można znaleźć tutaj: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu19971060681

 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Myślenice. Gospodarze górą w turnieju Pesmenpol Orzeł Cup

Opublikowano

w

Myślenice. Gospodarze górą w turnieju Pesmenpol Orzeł Cup
Myślenice. Gospodarze górą w turnieju Pesmenpol Orzeł Cup
Myślenice. Gospodarze górą w turnieju Pesmenpol Orzeł Cup
Myślenice. Gospodarze górą w turnieju Pesmenpol Orzeł Cup

Kolejna halowa edycja turnieju PESMENPOL ORZEŁ CUP w kategorii juniorów starszych padła łupem gospodarzy i organizatorów, a więc drużyny Orła Myślenice. Podopieczni trenera Marka Pajki okazali się bezkonkurencyjni w stawce, wygrywając wszystkie turniejowe mecze i zasłużenie sięgając po końcowy triumf.

W tym roku turnieje juniorów starszych oraz juniorów młodszych PESMENPOL ORZEŁ CUP zostały objęte patronatem prezesa Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice Macieja Górki i co za tym idzie włączone w cykl zimowych turniejów młodzieżowych organizowanych przez myślenicki związek piłkarski. Wsparcie turnieju okazały też Województwo Małopolskie, Miasto i Gmina Myślenice pod patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki, a także reprezentowana przez Piotra Niepsuja firma PESMENPOL oraz reprezentowana przez prezesa Michała Funka spółka Sport Myślenice. Wszyscy wraz z prezesem Orła Edwardem Łapą wręczali nagrody najlepszym drużynom.

Faza grupowa wyłoniła dwóch faworytów, bowiem z kompletem punktów zakończyły ją Błękitni Modlnica w grupie A oraz Orzeł Myślenice w grupie B. Choć jeszcze przed rozpoczęciem półfinałów wszyscy mogli się spodziewać właśnie takiego finału, to Lubomir Wiśniowa w starciu z Błękitnymi Modlnica nie tyle sprawił niespodziankę, bo przez całe dwadzieścia minut groźnie atakował, prowadził 1:0 i choć stracił bramkę, to nie można powiedzieć, że na awans do finału nie zasłużył. Ten fakt potwierdziły rzuty karne, gdzie najpierw Bartłomiej Kuchnia obronił rzut karny, potem rywale trafili w poprzeczkę, a awans dla Lubomira przypieczętował Grzegorz Chlipała.

W drugim półfinale Orłowcy najpierw prowadzili z Rabą po indywidualnej akcji Błażeja Brasia, a później na 2:0 w efektownym stylu strzałem z własnej połowy bramkarza rywali przelobował Szymon Górka-Khafaga. W tym turnieju zresztą był specjalistą od pięknych bramek, bo w grupie w starciu z Trzcianą minął dwóch rywali i z zerowego wręcz konta nadał piłce taką rotację, że wpadła w samo okienko. Mecz z Rabą przy stanie 2:0 miał jeszcze swoją dramaturgię, bowiem efektowna piętka Kacpra Masełki dała kontakt graczom z Dobczyc i końcówka była pełna emocji. Niemniej jednak awans Orła do finału przypieczętował Błażej Braś, najlepszy strzelec zawodów.

Mecz o trzecie miejsce zakończył się wygraną Błękitnych Modlnica 1:0 z Rabą Dobczyce, tutaj zespołową akcję efektownie wykończył Wiktor Małek i zapewnił drużynie brązowe medale. Wielki finał był powtórką pierwszego meczu grupowego i jak się okazało nie tylko drużyny na parkiecie, ale też wynik był identyczny. Podopiecznym Marka Pajki wygraną zapewniły dwa stałe fragmenty, najpierw po rzucie rożnym wykonywanym przez Błażeja Brasia akcję efektownie zamknął Dawid Kruczek, zapewniając prowadzenie, a później w bliźniaczej sytuacji od słupka do siatki trafił Szymon Górka-Khafaga i Orzeł sięgnął po mistrzostwo!

Skład zwycięskiej drużyny Orła Myślenice: Maksymilian Rutka, Ostap Shpakivskyy – Karol Łabędzki, Kacper Szczurek, Jan Gocał, Błażej Braś, Dawid Kruczek, Szymon Górka-Khafaga, Jakub Fąfara, Wiktor Orzechowski, trener Marek Pajka

Grupa A:
1. Błękitni Modlnica 9 pkt
2. Raba Dobczyce 6 pkt
3. Jordan Zakliczyn 3 pkt
4. Beskid Tokarnia 0 pkt

Beskid Tokarnia – Jordan Zakliczyn 2:3 (Luberda, Sabała – Klimala, Baran 2)
Raba Dobczyce – Błękitni Modlnica 1:5 (Masełko – Kowalczyk 2, Szumiec, Biedak, Bąbka)
Beskid Tokarnia – Raba Dobczyce 1:2 (Sabała – Masełko, Pudlik)
Jordan Zakliczyn – Błękitni Modlnica 1:2 (Klimala – Szumiec, Bąbka)
Beskid Tokarnia – Błękitni Modlnica 0:1 (Małek)
Jordan Zakliczyn – Raba Dobczyce 0:4 (Woźniak, Pudlik 2, Szczepański)

Grupa B:
1. Orzeł Myślenice 9 pkt
2. Lubomir Wiśniowa 6 pkt
3. Tempo Rzeszotary 3 pkt
4. Trzciana 2000 0 pkt

Orzeł Myślenice – Lubomir Wiśniowa 2:0 (Braś 2)
Trzciana 2000 – Tempo Rzeszotary 2:4 (Hejmo 2- Zięba 2, Janawa, Poznański)
Orzeł Myślenice – Trzciana 2000 6:1 (Braś 3, Górka-Khafaga, Łabędzki, Fąfara – Węglarz)
Lubomir Wiśniowa – Tempo Rzeszotary 3:0 (Piwowarczyk, Rokosz, Wąsowicz)
Orzeł Myślenice – Tempo Rzeszotary 4:1 (Braś 2, Orzechowski, Kruczek – Zięba)
Lubomir Wiśniowa – Trzciana 2000 2:1 (Piwowarczyk, Kowal – Węglarz)

Mecz o 7. miejsce: Beskid Tokarnia – Trzciana 2000 5:1 (Gwiżdż, Sabała 2, Hucisko, Jędrocha – Pyrz)

Mecz o 5. miejsce: Tempo Rzeszotary – Jordan Zakliczyn 1:5 (Poznański – Flak 2, Maniecki, Hachlica 2)

I półfinał A1 – B2: Błękitni Modlnica – Lubomir Wiśniowa 1:1 k. 0:2 (A.Chlipała – Szumiec)
II półfinał A2 – B1: Raba Dobczyce – Orzeł Myślenice 1:3 (Masełko – Braś 2, Górka-Khafaga)

Mecz o 3. miejsce Raba Dobczyce – Błękitni Modlnica 0:2 (Małek)

Finał Lubomir Wisniowa – Orzeł Myślenice 0:2 (Kruczek, Górka-Khafaga)

 1. Orzeł Myślenice
 2. Lubomir Wiśniowa
 3. Błękitni Modlnica
 4. Raba Dobczyce
 5. Jordan Zakliczyn
 6. Tempo Rzeszotary
 7. Beskid Tokarnia
 8. Trzciana 2000

Złoty but dla króla strzelców: Błażej Braś (Orzeł) – 9 goli
Złota rękawica dla najlepszego bramkarza: Bartłomiej Kuchnia (Lubomir)
Złota piłka dla najlepszego zawodnika: Nikodem Szumiec (Błękitni)

Galeria zdjęć z wydarzenia: Obszerna fotogaleria z turnieju PESMENPOL ORZEŁ CUP – fot. Łukasz Miętka


Informacja prasowa : Orzeł Myślenice 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Podaruj Babciom i Dziadkom bezpieczeństwo z okazji zbliżającego się ich święta

Opublikowano

w

Podaruj Babciom i Dziadkom bezpieczeństwo z okazji zbliżającego się ich święta

Dzień Babci i Dzień Dziadka to dobra okazja, aby dać wyraz naszej pamięci poprzez troskę o ich bezpieczeństwo. Podczas spotkania z naszymi seniorami warto poruszyć temat zagrożeń, jakie na nich czyhają  i przestrzec ich przed metodami działania oszustów.

Należy pamiętać, że wyobraźnia oszustów nie zna granic, a osoby starsze-z uwagi na swoją ufność, chęć niesienia pomocy i dobre serce-są szczególnie narażone na ich działanie. Szeroko rozpowszechnionym wśród przestępców sposobem oszukiwania seniorów jest wyłudzanie pieniędzy tzw. metodą na wnuczka. Oszuści, podając się np. za wnuka, syna, córkę lub innego krewnego czy policjanta próbują zdobyć zaufanie osób starszych, a następnie wyłudzić od nich możliwie największą sumę pieniędzy.

Przekaż swoim dziadkom nietypową kartkę

Już po raz trzeci, małopolscy policjanci realizują akcję edukacyjną ukierunkowaną na bezpieczeństwo seniorów i przekazują materiały profilaktyczne w postaci „Kartki Edukacyjnej”. Właśnie za pośrednictwem tej kartki najmłodsi będą mogli dotrzeć do swoich babć i dziadków, a wraz z życzeniami ochronić ich przed przestępczym procederem oszustów. Dzieci mogą je pokolorować i przekazać w przypadającym 21 i 22 stycznia br. Dniu Babci i Dniu Dziadka. Na odwrocie kartki dziadkowie odnajdą wiersz edukacyjny, który w zabawny, literacki sposób przypomni o tym, aby nie stać się ofiarą oszustwa. 

Działania Małopolskiej Policji realizowane są w ramach podpisanego w 2020 roku porozumienia pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie dot. współpracy przy realizacji zadania „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. Założeniem wielopokoleniowej edukacji jest dotarcie poprzez dzieci do bliskich, by te następnie przekazywały im wiedzę o oszustach.

Więcej o akcji na stronie –Babciu, dziadku – bądźcie ostrożni! – Działania prewencyjne – Policja Małopolska.

 

 


Źródło: Policja Małopolska

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

styczeń 2023
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« gr.   lt. »

youtube

Najczęściej czytane