fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem zatrzymali w Myślenicach obywatela Ukrainy

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Złamał prawo – opuści RP

Wczoraj rano w Myślenicach, funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem zatrzymali obywatela Ukrainy. Pobyt cudzoziemca na terytorium RP był niezgodny z przepisami dotyczącymi warunków wjazdu i pobytu na terytorium RP. Dane mężczyzny widniały w jednym z systemów SG, jako osoby niepożądanej w kraju.

Ukrainiec został skazany wcześniej na karę grzywny w wysokości 1 000 zł za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, czym naruszył art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W konsekwencji tego, dane cudzoziemca zostały wpisane do wykazu cudzoziemców, których pobyt na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jest niepożądany, z terminem obowiązywania do końca marca 2023 r.

Komendant Placówki SG w Zakopanem wydał wobec obywatela Ukrainy decyzję o zobowiązaniu do powrotu, z zakazem ponownego wjazdu na terytorium Polski i obszaru Schengen przez okres 3 lat.

Ponadto, na mężczyznę nałożono mandat karny gotówkowy w wysokości 100 zł w związku z tym, że  przebywał na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nie posiadając do tego tytułu prawnego.

informacje i zdjęcie: Justyna Drożdż Starszy Specjalista Referatu Prasowego Wydziału Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane