Connect with us

Policja- informacje

Głogoczów. Złamał limit prędkości i prowadził pomimo wcześniejszej utraty uprawnień. Grozi mu 30 000 zł grzywny

Opublikowano

w

Głogoczów. Złamał limit prędkości i prowadził pomimo wcześniejszej utraty uprawnień.  Grozi mu 30 000 zł grzywny

28 marca br. policjanci grupy SPEED z komendy wojewódzkiej, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pontiaca, który jechał z prędkością 137 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h. Okazało się, że jechał bez uprawnień, i to kolejny raz. Teraz grozi mu grzywna w wysokości do 30 000 zł.

W poniedziałek około godz. 9:00 w Głogoczowie, na drodze krajowej nr 7. policjanci grupy SPEED z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP  w Krakowie, zatrzymali do kontroli drogowej 54 – letniego  kierującego pojazdem marki Pontiac, który w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h, jechał o 67 km/h więcej.
Po skontrolowaniu mężczyzny okazało się, że nie posiada prawa jazdy, gdyż 20 października 2021 roku zostało mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Ponadto w systemie informatycznym Policji sprawdzono, że kierujący parokrotnie był zatrzymywany przez  policjantów za jazdę bez uprawnień. Mając powyższe na uwadze odstąpiono od ukarania mandatem karnym i sprawa została skierowana do sądu, gdzie za powyższe naruszenia prawa może być orzeczona kara grzywny nawet do 30 tys. zł.

 


Inf.: Małopolska Policja

Foto.: Zdjęcie poglądowe

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Policja- informacje

Policja informuje: Zatrzymano 3 narkotykowych dilerów- wśród nich mieszkaniec powiatu myślenickiego

Opublikowano

w

przez

policja

W ubiegłym tygodniu, myśleniccy kryminalni we współpracy z policjantami Wydziału Narkotykowego KWP w Krakowie zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o czerpanie korzyści majątkowych z handlu środkami odurzającymi.  Decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.  

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach prowadzi śledztwo w sprawie udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej znacznych ilości środków odurzających w postaci m. in. marihuany, mefedronu i extazy. Pierwsze zatrzymania w sprawie przeprowadzono już na początku 2022 roku.  Wówczas zatrzymano 2 osoby.

W ubiegłym tygodniu, wyniku szeroko zakrojonych czynności operacyjno-śledczych policjanci z KPP w Myślenicach wytypowali a następnie zatrzymali 3 narkotykowych dilerów. Był to 26–latek z powiatu myślenickiego, 26–latek z powiatu wielickiego oraz 31–latek z powiatu krakowskiego. Wszystkim został postawiony zarzut wprowadzenia na rynek znacznych ilości narkotyków. Łącznie było to 1250 g marihuany, 3030 g mefedronu,
190g kokainy co daje około 4,5 kg środków zabronionych. W miejscu zamieszkania zatrzymanych przeprowadzono przeszukania, podczas których również zostały odnalezione środki odurzające w tym około 190 g zmielonych tabletek extazy.

Obecnie, policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował wobec wszystkich 3 zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.  Za popełnione przestępstwa zatrzymanym może grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności

 


Informacje: mł. insp. Sebastian Gleń

Rzecznik Prasowy

Komendy Wojewódzkiej Policji

w Krakowie

Kontynuuj czytanie

Policja- informacje

Skomielna Biała. Przekroczył prędkość o ponad 72 km/h

Opublikowano

w

przez

Skomielna Biała. Przekroczył prędkość o ponad 72 km/h

Policjanci myślenickiej grupy Speed podczas patrolu „Zakopianki” w miejscowości Skomielna Biała zatrzymali do kontroli 26-letniego kierującego, który przekroczył dopuszczalna prędkość o ponad 72 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Działania prowadzone przez małopolskich policjantów z grup „Speed” mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.


26 maja br. w godzinach przedpołudniowych, policjanci z myślenickiej grupy Speed w miejscowości Skomielna Biała zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW. Kierujący tym pojazdem 26-latek z powiatu tatrzańskiego chwilę wcześniej przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Mężczyzna poruszał się drogą ekspresową z prędkością 192 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został ukarany maksymalnym mandatem w kwocie 2500 zł, a dodatkowo na jego konto trafiło 10 punktów karnych.  

Kierowco! Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

 


Inf.: Małopolska Policja- Sebastian Gleń, zzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Kontynuuj czytanie

Policja- informacje

Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który uprawiał nielegalną plantację konopi indyjskich

Opublikowano

w

przez

Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który uprawiał nielegalną plantację konopi indyjskich

Kryminalni z Krakowa i z Myślenic zatrzymali mężczyznę, który w jednym z domów w gminie Myślenice zorganizował nielegalną plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy konopi, sprzęt służący do ich uprawy, marihuanę, morfinę oraz metaamfetaminę. Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania oraz uprawy środków odurzających.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie oraz myśleniccy kryminalni wspólnie rozpracowali plantatora konopi indyjskich. W ramach pracy operacyjnej ustalili, że taka plantacja znajduje się na terenie gminy Myślenice. Dodatkowo, według ustaleń policjantów, mężczyzna miał posiadać inne zabronione prawem środki.

W związku z tym, 18 maja br. w godzinach porannych kryminalni z Krakowa i Myślenic wspólnie złożyli niezapowiedzianą wizytę w jednym z domów jednorodzinnych. Zgodnie z przewidywaniami gospodarz jeszcze spał. Gdy policjanci wezwali go do dobrowolnego wydania rzeczy zabronionych prawem, 37-latek z powiatu myślenickiego początkowo udawał, że nie wie o co chodzi, a chwilę później stwierdził, że jednak ,,może coś się znaleźć”. I jak się okazało, miał rację. W budynku znajdującym się na tej samej posesji policjanci odkryli plantację marihuany, gdzie hodowanych było 151 krzewów konopi innych niż włókniste. W toku dalszego przeszukania w ręce kryminalnych trafiło jeszcze 174,5 grama morfiny, niemal 80 gramów metaamfetaminy i ponad 3,5 kilograma zebranego już suszu marihuany. Jak przyznał właściciel plantacji, ta którą właśnie odkryli policjanci była jego drugą, a odnaleziony susz pochodził z poprzedniej, którą założył w ubiegłym roku. Policjanci znaleźli też pistolet, który został przekazany do kryminalistycznego laboratorium w celu przeprowadzenia ekspertyzy przez biegłych.

37-latek został zatrzymany. Wczoraj Sąd Rejonowy w Myślenicach, na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Informacje i zdjęcia: KPP Myślenice

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane