Connect with us

Gmina Myślenice

Gmina Myślenice. Od lipca nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków

Opublikowano

w

Gmina Myślenice. Od lipca nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków
stw

Od lipca bieżącego roku wejdzie w życie nowa taryfa za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków. Dla mieszkańca gminy Myślenice będzie to oznaczało,  że cena która dotychczas płacił za wodę i ścieki będzie wyższa.  I tak za m3 wody zapłacimy o 0,38 zł więcej a za m3 ścieków o 0,18 zł więcej opłata abonamentowa za wodę pozostanie na tym samym poziomie a za ścieki będzie o 0,11 zł mniejsza 

 

Jak to relatywnie wpłynie na budżet rodziny, przy założeniu ze każda osoba zużywa średnio 3m3 wody na miesiąc , dwu osobowa rodzina miesięcznie za wodę i ścieki zapłaci o 3,40 zł więcej , a rodzina 4 osobowa o 6,84 zł więcej. Przy przygotowaniu taryf mieliśmy dwa podstawowe cele. Po pierwsze zapewnić pokrycie dla wszystkich niezbędnych wydatków jakie spółka musi ponieść aby móc dostarczyć mieszkańcom gminy wodę dobrej jakości zachowując również ciągłość jej dostawy. Po drugie w jak największym stopniu zamortyzować podwyżki cen z jakimi nasza Spółka boryka się już od dwóch lat. Dla przykładu za energię elektryczną w tym roku będziemy musieliśmy zapłacić o 1,5 mln więcej niż w zeszłym roku. Równie dotkliwe są dla nas rosnące ceny paliwa a także innych materiałów i usług niezbędnych do prowadzenia działalności. Dziś możemy powiedzieć że cel ten udało się osiągnąć i uniknęliśmy dużych podwyżek cen. Było to możliwe dzięki długofalowym działaniom jakie zostały w Spółce podjęte na przestrzeni ostatnich kilku lat. Takich jak ograniczenie strat wody, działania modernizacyjne i remontowe, które w dużej mierze wykonujemy siłami własnymi, zmiany w zarządzaniu spółką a także liczymy działaniom które wykonaliśmy wspólnie z Panem Burmistrzem aby wyprowadzić Spółkę z problemów finansowych w jakich ją zastaliśmy.  Potwierdzeniem moich słów są konkretne dane, z których wyraźnie widać że cena za wodę w naszej miejscowości jest jedną z najniższych w regionie a cena za ścieki plasuje się na poziomie poniżej średniej. Potwierdzeniem jest również fakt ze regulator czyli Wody Polskie ocenił nasz wniosek niemal bez uwag potwierdzając tym samym, że cena jaka wyszła z kalkulacji jest adekwatna i zabezpiecza interes obu stron. Mam namyśli Spółkę i mieszkańców naszej Gminy. Szanowni Państwo taryfa jest zatwierdzona na kolejne 3 lata i przewiduje iż cena zostanie utrzymana na bardzo zbliżonych poziomie. Nie mogę dziś jednak zapewnić że ten poziom cen uda się utrzymać, dużo zależy od tego co dalej będzie się działo z ceną energii elektrycznej, inflacją i ogólną sytuacją gospodarczą w kraju. Niestety już dziś docierają do nas sygnały że ceny energii nadal idą w górę. W taki wypadku będziemy zmuszani reagować i występować do Wód Polskich o skrócenie nowej taryfy. Przy tak niestabilnej i zmiennej sytuacji rynkowej prognozowanie cen na 3 lata wydaje się być niemal niemożliwe– tłumaczy Katarzyna Burda, prezes MZWIK Myślenice 

 

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Myślenice

Myślenicki Bieg na Skocznię wygrali Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo!

Opublikowano

w

Myślenicki Bieg na Skocznię wygrali Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo!
stw

Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo okazali się najlepsi w Myślenickim Biegu na Skocznię. W ramach Festiwalu Sportów Ekstremalnych Extreme Jam w Myślenicach odbył się bieg na legendarną skocznię narciarską na zboczu góry Uklejna. Biegacze w dwóch kategoriach zmierzyli się na około 400-metrowej trasie, finiszując przez zeskok, próg i rozbieg myślenickiej skoczni narciarskiej.

Organizatorem zawodów byli TG Sokół Myślenice, Dalin Myślenice oraz Gmina Myślenice. Partnerem biegu było Nadleśnictwo Myślenice, natomiast o zabezpieczenie medyczne zadbał myślenicki oddział Służby Medycznej Malta, a pomoc logistyczną zapewnili druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice Zarabie.

– Bieg jest pomysłem na sportowe wykorzystanie obiektu i oddanie hołdu zawodnikom, którzy kiedyś skakali na tej skoczni. Cieszę się, że spodobał się biegaczom i kibicom, którym dostarczył nie lada emocji. Chciałbym aby stał się imprezą cykliczną i promocyjną dla Myślenic. Uważnie przysłuchiwałem się sugestiom i pomysłom na jego przyszłoroczną edycję. Na pewno zostanie wydłużona trasa ale dołożymy też drugą pętlę, ponieważ podbieg po skoczni z wykorzystywaniem lin i rywalizacja na belkach startowych stanowią niesamowite widowisko – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Nagrody wręczali zastępca burmistrza Myślenic Mateusz Suder, prezes Dalinu Myślenice Tomasz Bargiel, skarbnik TG Sokół Myślenice Zbigniew Trzciński, a także Wiktor Siłuszyk z ramienia Nadleśnictwa Myślenice.

Klasyfikacja kobiet:

  1. Monika Guzik-Hejmo

  2. Beata Pepera

  3. Joanna Dziadek

Klasyfikacja mężczyzn:

  1. Adrian Król

  2. Mariusz Pustuła

  3. Bolesław Kasperek

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu i już teraz zapraszamy na kolejną edycję ekstremalnego Myślenickiego Biegu na Skocznię. Zgodnie z zapowiedziami wiceburmistrza Mateusza Sudra, w kolejnej edycji biegu trasa zostanie wydłużona, aby zapewnić jeszcze większą atrakcyjność imprezy. Biegacze oraz obserwatorzy zgodnie potwierdzali duży potencjał organizowanej imprezy, a także ciekawe emocje w walce o jak najwyższe miejsca.

 


Inf.: UMiG Myślenice 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

„Rynek pełen dźwięków.” Myślenickie koncerty na leżakach

Opublikowano

w

przez

„Rynek pełen dźwięków.” Myślenickie koncerty na leżakach
stw

 

Na myślenickim Rynku, w miniony weekend odbyły się pierwsze plenerowe koncerty. Zespół „LiskY” i  Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Myślenice pod dyrekcją Wojciecha Kwiatka rozpoczęły cykl wakacyjnych spotkań z muzyką. 

 

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu również w tym roku przygotował program weekendowych koncertów plenerowych. Rozpoczął z przytupem wyjątkowo od dwóch wydarzeń muzycznych,  w sobotę a także w niedzielę. 2 lipca zagrał Zespół „LiskY”, który zabrał słuchaczy w świat popu i alternatywy z powiewem lat 80-tych. Kolejny dzień uświetnił wieczorny koncert Orkiestry Myślenickiej pod batutą Wojciecha Kwiatka.

Koncerty na leżakach przyciągają tych, którzy są ciekawi muzyki i szukają nowych doznań artystycznych. W cyklu „Rynek pełen dźwięków” posłuchać będzie można między innymi: Kornaś Brothers, The Horses, QL Dixie Band, Katarzyna Kubiczek i Dawid Kopp, Szelest, Blessed by Melpomene. Na stronie MOKiS-u ogłaszane będą kolejne koncerty plenerowe, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

W razie niepogody wydarzenia zostaną odwołane.


Źródło: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Autor: Magdalena Kunecka 


 

 

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Lato na Zarabiu lata 70. XX wieku

Opublikowano

w

Perły Myślenic. Lato na Zarabiu lata 70. XX wieku
stw

 

Gmina Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta. Lato, wakacje, Myślenice – Zarabie, górny Jaz lata 70. XX wieku.

Perły Myślenic. Lato na Zarabiu lata 70. XX wieku

Wojewódzki Ośrodek Sportu Turystyki i Wypoczynku tuż przy górnym Jazie na myślenickim Zarabiu. Zdjęcie z początku lat 70. ub wieku.

 

Autor zdjęcia M. Raczkowski.

 

blachut jozefJózef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz losów ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Myślenic 126/26/2022

 

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane