fbpx
Connect with us

Gmina Pcim

Gmina Pcim. Nowi sołtysi w Trzebuni oraz sołectwie Pcim Sucha

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

GMINA PCIM: Mieszkańcy gminy Pcim, swoich przedstawicieli, czyli sołtysów i członków Rad Sołeckich, na nową kadencję 2019 – 2024, wybierali w dwóch turach 24 i 31 marca bieżącego roku.

W dwóch sołectwach, a mianowicie w Trzebuni oraz w sołectwie Pcim Sucha, demokratyczne wybory, wyłoniły nowych sołtysów. W pozostałych sołectwach gminy Pcim, mieszkańcy postawili na znane, sprawdzone osoby, które pełniły funkcję sołtysa, podczas ubiegłej kadencji.

W Sołectwie Stróża Dolna na stanowisko sołtysa ponownie został wybrany Stanisław Firek, w Stróży Górnej funkcję sołtysa nadal będzie pełnić Grażyna Dyduła. Zmian, nie dokonano także w sołectwie Pcim Krzywica, gdzie wybrano Janinę Szczepaniec, oraz w sołectwie Pcim Centrum gdzie mieszkańcy, ponownie obdarzyli swoim zaufaniem Piotra Roga.

W Trzebuni, nowo wybranym sołtysem został Andrzej Łyszczarz. natomiast w  sołectwie Pcim Sucha, gdzie sołtysem przez prawie czterdzieści lat był pan Marian Kalisz, i który postanowił już nie kandydować w tegorocznych wyborach, nowo wybranym sołtysem została Magdalena Borowska.

Wszystkim sołtysom, zarówno tym, z którymi miałem już okazję współpracować, jak i tym, którzy po raz pierwszy będą pełnić tę funkcję, życzę powodzenia, wytrwałości i siły w codziennych obowiązkach, planach i zamierzeniach . Odniesione w wyborach zwycięstwo, to dowód na to, że mieszkańcy gminy Pcim, uznali Państwa za osoby godne zaufania, osoby, które przez najbliższe lata, będą pracować na rzecz lokalnej społeczności- mówi Piotr Hajduk, wójt gminy Pcim.

ŹRÓDŁO I FOTO: Urząd Gminy Pcim

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Maj 2020
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Kwi   Cze »

youtube

Najczęściej czytane