fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

Góralski Karnawał z reprezentantami powiatu myślenickiego

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej odbywa się nie przerwanie od 1973 roku. Rok 2021 nie przyniesie w tym temacie zmian. Karnawał się odbędzie ale w zmienionej formule. Do udziału w tegorocznym 49. Karnawale Bukowiańskie Centrum Kultury zaprasza w edycji on-line. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-14 lutego 2021 roku. Już po raz kolejny, podczas Góralskiego Karnawału będziemy mieć swoich reprezentantów, wyłonionych podczas Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych.

Po obejrzeniu 11 punktów programu (nadesłane nagrania video), w tym 8 grup kolędniczych dorosłych,1 grupy kolędniczej młodzieżowej i 2 grup kolędniczych dziecięcych, spełniających warunki regulaminu, komisja konkursowa Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych w składzie: Inka Bogucka – etnograf, Agnieszka Oczkowska – etnolog oraz Bożena Lewandowska – etnomuzykolog postanowiła przyznać następujące nagrody:

4 równorzędne Nagrody Główne, w postaci nominacji do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych „Karnawał Góralski” (online) w Bukowinie Tatrzańskiej. Otrzymały je następujące grupy:

– Grupa Kolędnicza „Z Gwiazdą” z Trzebuni- Grupa Kolędnicza „Szopka z Lalkami” z Dobczyc

– Grupa Kolędnicza „Z Dorotą” z Sułkowic

– Grupa Kolędnicza „Z Gwiazdą, Żydem i Turoniem” z Tenczyna3 równorzędne Nagrody Główne, w postaci nominacji do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” (online) w Podegrodziu. Otrzymały je następujące grupy:

– Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Mali Toporzanie” z Tenczyna- Dziecięca Grupa Kolędnicza „Z Turoniem” z Trzebuni- Dziecięca Grupa Kolędnicza „Pasterze z Gwiazdą” z Krzeczowa

W ubiegłym roku Karnawał zdominowały grupy z terenu powiatu myślenickiego. Główną nagrodę festiwalu czyli tak zwaną Złotą Rozetę ex aequo z dziewięcioma innymi grupami już po raz trzeci zdobyła wtedy Grupa Kolędnicza z Turoniem z Trzebuni. Brązową Rozetę wywalczyła Grupa Kolędnicza Pasterze ze Stojowic. Pozostali reprezentanci powiatu myślenickiego czy Grupa Kolędnicza „Herody” z Tokarni i „Pasterze” z Kornatki-Burletki otrzymały wyróżnienie.

Jak będzie podczas tegorocznej edycji? Trzymamy kciuki za wszystkie grupy.


Inf. MGOKiS Dobczyce

Fot. Trzebunia w Obiektywie

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane