Connect with us

Gmina Myślenice

Grad medali dla zawodników Sportowni-łącznie 25 w tym 11 złotych !

Opublikowano

w

Grad medali dla zawodników Sportowni-łącznie 25 w tym 11 złotych !

Wielkim sukcesem zawodników Sportowni zakończyły się VI Mistrzostwa Polski w Speed–ballu rozegrane w Krakowie. Zdobyli najlepszy wynik w historii klubu.

W lipcu tego roku Federacja Speed-ball Polska ogłosiła oficjalny ranking klubów, w którym to Sportownia znalazła się na samym szczycie, jako najlepszy polski klub.  W ostatni weekend sierpnia podczas dwudniowych ogólnopolskich zawodów speedbaliści trenujący przy Stowarzyszeniu Sportownia wywalczyli łącznie 25 medali, w tym 11 razy złoto.
To najlepszy wynik w historii klubu.

Rywalizacja toczyła się w 4 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Rozgrywki odbywały się równolegle na 10 kortach w czterech konfiguracjach: grze na czas, singlu, deblu i sztafecie.

Rośniemy w siłę i to nie tylko liczebnie, ale też sportowo. Najmłodszy medalista miał 11 lat, najstarszy 34 lata. To są efekty wieloletniego procesu budowania drużyny, systemu motywacyjnego, tysięcy godzin treningów. Wróciliśmy do Myślenic z workiem medali, ale na odpoczynek nie możemy sobie teraz pozwolić. Czwórka z naszych staruje w czempionacie w Tunezji, więc szlifujemy formę na międzynarodową rywalizację – relacjonuje Izabela Janczak-Bizoń- prezes Stowarzyszenia Sportownia.

 

 

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 7 lat temu i zyskuje coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Jedną z prekursorskich organizacji jest Stowarzyszenie Sportownia z Gminy Myślenice.

Grad medali dla zawodników Sportowni-łącznie 25 w tym 11 złotych ! Grad medali dla zawodników Sportowni-łącznie 25 w tym 11 złotych ! Grad medali dla zawodników Sportowni-łącznie 25 w tym 11 złotych ! Grad medali dla zawodników Sportowni-łącznie 25 w tym 11 złotych ! Grad medali dla zawodników Sportowni-łącznie 25 w tym 11 złotych ! Grad medali dla zawodników Sportowni-łącznie 25 w tym 11 złotych !

 

Inf.: Stowarzyszenie Sportownia

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane