Connect with us

Gmina Myślenice

„Grany Poniedziałek” gościem Piotra Dziadkowca i Rafała Podmokłego był Radosław Partyka

Opublikowano

w

„Grany Poniedziałek” gościem Piotra Dziadkowca i Rafała Podmokłego był Radosław Partyka
stw

Może być poetycko, muzycznie i nastrojowo,  może być kulturalnie i odkrywczo, może być… i było! Jak zapowiadają pomysłodawcy projektu „Grany poniedziałek” muzyk Piotr Dziadkowiec i dziennikarz Rafał Podmokły,  tak będzie co miesiąc w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Wszystko zaczęło się od „gadania o muzyce”, panowie Piotr Dziadkowiec i Rafał Podmokły znają się na niej bardzo dobrze, są jej pasjonatami, Piotr sam grał w wielu zespołach. Ze swym pomysłem przyszli do dyrektor MOKiS Natalii Nowackiej, to był podatny grunt. Tym samym po kilku miesiącach projektowania „Grane Poniedziałek” stał się faktem.

„Grany Poniedziałek” gościem Piotra Dziadkowca i Rafała Podmokłego był Radosław Partyka

„Grany Poniedziałek” gościem Piotra Dziadkowca i Rafała Podmokłego był Radosław Partyka

„Grany Poniedziałek” gościem Piotra Dziadkowca i Rafała Podmokłego był Radosław Partyka

Panowie będą zapraszać na spotkania na których, będą prezentować gości grających w różnych stylach, gatunkach i rodzajach muzyki łącząc to z dyskusją. Jak podkreślają pomysłodawcy, ich gośćmi będą muzycy, twórcy, ludzie sceny i dziennikarze, którzy zagrają i opowiedzą o sobie.  „Postaramy się znaleźć odpowiedzi na tak fundamentalne pytania jak: kto tak pięknie gra? Co z w harfie piszczy? W jakiej tonacji i komu bije dzwon? Czemu podobają nam się piosenki, które już kiedyś słyszeliśmy? I przede wszystkim co jest grane?”

21 marca gościem pierwszego spotkania cyklu „Grany Poniedziałek” był Radosław Partyka – gitarzysta, wokalista, kompozytor i od niedawna również pianista. Radek z zawodu nauczyciel muzyki, z wykształcenia  gitarzysta klasyczny, z zamiłowania muzyk i górski wędrowiec. Lider zespołu Zielony Szlak, który regularnie pojawiał się na koncertach w mieście i zdobywa nagrody na najbardziej znanych w kraju festiwalach piosenki turystycznej i poetyckiej. Zielony Szlak, zespół założył Radosław w 2009 roku wraz z Michałem Myśliwcem i Agnieszką Ślusarczyk. W 2012 roku dołączyła do nich Joanna Kantor. Zespół nie występuje już w tym składzie a dzieło Zielonego Szlaku kontynuuje właśnie Radosław Partyka.

„Grany Poniedziałek” gościem Piotra Dziadkowca i Rafała Podmokłego był Radosław Partyka „Grany Poniedziałek” gościem Piotra Dziadkowca i Rafała Podmokłego był Radosław Partyka „Grany Poniedziałek” gościem Piotra Dziadkowca i Rafała Podmokłego był Radosław Partyka „Grany Poniedziałek” gościem Piotra Dziadkowca i Rafała Podmokłego był Radosław Partyka

Tego wieczoru artysta zachwycił tradycyjnie swą grą, śpiewem, a także historią swojego życia i pięknymi fotografiami ze swych górskich wypraw. Zabrał widzów, słuchaczy w liryczną wędrówkę zielonymi szlakami przez najpiękniejsze górskie krajobrazy, malowane słowem największych polskich poetów: Aleksandry Bacińskiej, Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Karola Wojtyły, Jana Twardowskiego, Jerzego Lieberta, Adama Asnyka.

Co sam Radek Partyka mówi po koncercie w MOKiS?

– Na początku chciałbym podziękować Rafałowi i Piotrowi za zaproszenie i piękny wieczór. Natalii i Zbyszkowi za czuwanie nad organizacyjnym i dźwiękowym przebiegiem wieczoru oraz Stanisławowi za piękne zdjęcia. Miłą niespodziankę sprawił mi mój Tata Andrzej wykonując swoją piosenkę „Wiosna” do wiersza Wojciecha Majkowskiego. Dziękuję.

Było mi bardzo miło podzielić się z publicznością swoimi historiami, zdjęciami i piosenkami, tworząc z Moniką na gitarze miłe spotkanie. Gratuluję chłopakom pomysłu na oryginalną formułę „Muzycznych poniedziałków” jestem pewny, że kolejne spotkania przyciągną jeszcze większą publiczność. Ważne jest aby wspierać takie inicjatywy mentalnie i finansowo bo – jak widać – jest zapotrzebowanie na takie wieczory.

Osobiście też mam w planie organizowanie spotkań – koncertów artystów z kręgu poezji śpiewanej i myślę że z pomocą instytucji kulturalnych, a także ludzi dobrej woli (pozwolę sobie tutaj wspomnieć osoby, które nas wspierały – naszego przyjaciela śp. Stanisława Cichonia i Pana Stanisława Bisztygę) będzie to możliwe. Nie ma co ukrywać, że takie przedsięwzięcia oprócz zaangażowania wymagają wsparcia finansowego, wiem po sobie gdyż obecnie próbuje wydać swoją płytę i nie jest to proste. Jeszcze raz dziękuję Rafałowi i Piotrowi za zaproszenie i wierzę, że im się uda. Warto w Nich zainwestować

Spotkanie na wspólnym szlaku z Radkiem, Piotrem i Rafałem na długo zostanie w pamięci obecnych na nim gości, którzy jednomyślnie oczekują na kolejne odsłony cyklu.

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Myślenice

Myślenice. Uwaga, zmiana organizacji ruchu w najbliższy i kolejny weekend!

Opublikowano

w

Myślenice. Uwaga, zmiana organizacji ruchu w najbliższy i kolejny weekend!
stw

10 lipca (niedziela) Przysięga 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Zamknięcie ul. Kościuszki: od 8 lipca (piątek) godz. 20.00 do 10 lipca (niedziela) godz. 20.00 (nie dotyczy służb, mieszkańców i zaopatrzenia 09.07 – sobota – do godz. 12.00); dodatkowo przeniesienie postoju TAXI na ul. Gałczyńskiego: od 08.07 godz. 20.00 do 10.07 godz. 20:00.

15-17 lipca (piątek-niedziela) 8 Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem – 680 lecie miasta Myślenice

Zamknięcie ul. Kościuszki: od 14.07 godz. 19.00 do 17.07 godz. 23.00 (nie dotyczy służb, mieszkańców, wykonawców wraz z obsługą techniczną oraz zaopatrzenia 15.07 i 16.07 do godziny 12.00).

Myślenice. Uwaga, zmiana organizacji ruchu w najbliższy i kolejny weekend!

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Wielkie finały Plaży Open już w ten weekend w Myślenicach

Opublikowano

w

Wielkie finały Plaży Open już w ten weekend w Myślenicach
stw

Dobiega końca tegoroczny cykl Plaży Open. Trzy turnieje, mimo że rozgrywane, w formie towarzyskiej po raz kolejny odniosły ogromny sukces, cieszyły się dużym zainteresowaniem zawodników i kibiców, a wisienką na torcie będą zmagania w Myślenicach. To wydarzenie również zapisze się w historii polskiej siatkówki plażowej.

Po zmaganiach Plaży Open w Łodzi i Czeskim Cieszynie, a także międzynarodowych rozgrywkach Beach Pro Tour w Białymstoku, czas na podsumowanie cyklu i jego ostatni turniej. Myślenice Plażę Open gościć będą już po raz trzeci, ale ta edycja przyćmi wszystkie wcześniejsze. W Małopolsce odbędą się wielkie finały cyklu pod nazwą Plaża Open 2022 Grand Prix Małopolski w siatkówce kobiet i mężczyzn. To jednak nie wszystko. W trakcie turnieju rozegrany zostanie inny, niezwykle emocjonujący i widowiskowy turniej – Polish Championships of King Of The Court. Te dwa wydarzenia sprawiają, że najbliższy weekend w Myślenicach zapowiada się niezwykle interesująco.

To będzie fantastyczny weekend i bardzo cieszę się, że całe podsumowanie cyklu odbędzie się właśnie w Myślenicach. To tam w ubiegłym roku rozegraliśmy pierwszy raz mecze przy sztucznym oświetleniu. Atmosfera była fenomenalna, dlatego też w tym roku postanowiliśmy właśnie w Myślenicach rozegrać dodatkowy turniej Polish Championships of King Of The Court. To międzynarodowy format, cieszący się dużym zainteresowaniem w innych krajach. W naszym jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o jego organizację. W Białymstoku zorganizowaliśmy go po raz pierwszy i było to wydarzenie jednodniowe. W Myślenicach idziemy o krok dalej i turniej się rozrasta, będzie on trwał dwa dni – zaznacza dyrektor generalny cyklu Plaża Open Marcin Strządała.

Finały w Myślenicach, to podsumowanie wszystkich dotychczasowych rywalizacji. Dlatego też właśnie tu rozdane zostaną nagrody dodatkowe. Standardowa pula nagród to 30 000 zł – po 15 000 zł na płeć. Dla duetów kobiet i mężczyzn, które najlepiej spiszą się w całym cyklu przygotowano dodatkową nagrodę w kwocie 10 000 zł. Wiadomo już, że do Myślenic przyjadą triumfatorzy dwóch wcześniejszych turniejów – w Łodzi i w Czeskim Cieszynie Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Są oni głównymi pretendentami do głównej nagrody. W turnieju kobiet wszystko jest jeszcze możliwe.

Rozgrywki w ramach Plaża Open 2022 Grand Prix Małopolski w siatkówce kobiet i mężczyzn toczyć się będą od piątku, wtedy to rozegrane zostaną eliminacje. W sobotę rozpocznie się turniej główny, a na niedzielę zaplanowano najważniejsze mecze turnieju – półfinały i finały. W piątek i sobotę wieczorem boiska w Myślenicach należeć będą do uczestników King Of The Court. To jednak nie wszystko, co czeka kibiców w weekend.

Oprócz atrakcji sportowych, będzie mnóstwo konkursów, strefa dla dzieci wraz z dmuchańcami. Będziemy rozdawać dużo nagród, ufundowanych m.in. przez naszego sponsora strategicznego – PKN Orlen, który wspiera nas od 2018 roku – przyznał Marcin Strządała.

Organizator zapewnia transmisje z całego turnieju. Praktycznie całość będzie można obejrzeć na kanale youtube BDB Event, natomiast od godziny 15:10 transmisje przeniosą się do TVP Sport.

Harmonogram turnieju:

Piątek – dzień 1
eliminacje – w zależności od ilości zgłoszonych drużyn – nie wcześniej niż 9.00
20:00 – eliminacje King Of The Court

Sobota – dzień 2
Turniej główny
8.30 – rozpoczęcie rozgrywek na 3 boiskach.
16:50 – ostatnie mecze
19:00 – rozdanie nagród Gala Plaża Open
20:30 – runda finałowa King Of The Court
W trakcie turnieju głównego konkursy, animacje i zabawy dla kibiców

Niedziela – dzień 3
9.00 ćwierćfinały (2 boiska)
12.20 półfinały (2 boiska)
14.10 – mecz o III miejsce kobiet
15:10 – mecz o III miejsce mężczyzn (TVP Sport)
16:10 – finał kobiet (TVP Sport)
17:10 – finał mężczyzn (TVP Sport)
W trakcie finałów konkursy, animacje i zabawy dla kibiców

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Wiśniowa, Raciechowice, Zawada i Kędzierzynka wyróżnione w konkursie „Małopolska Wieś 2022”

Opublikowano

w

Wiśniowa, Raciechowice, Zawada i Kędzierzynka wyróżnione w konkursie „Małopolska Wieś 2022”
stw
24 sołectwa walczyły o tytuły najpiękniejszej, najbardziej nowatorskiej i najbardziej aktywnej w sieci wsi w ramach Konkursu „Małopolska Wieś 2022”. Do kogo trafiły nagrody i wyróżnienia?

W poniedziałek, 4 lipca Sejmik Województwa Małopolskiego podjął uchwałę rozstrzygającą konkurs i udzielił tym samym pomocy finansowej wyróżnionym gminom na łączną kwotę ponad 485 tys. złotych.

Miano najpiękniejszej małopolskiej wsi zyskało sołectwo Babice w gminie Zielonki. Tuż za nim uplasowało się sołectwo Rudawa w gminie Zabierzów. Trzecie miejsce zajęła Przysietnica w gminie Stary Sącz.

Pierwsze miejsce w kategorii nowatorskiej małopolskiej wsi zajęło sołectwo Szreniawa w gminie Proszowice. Na miejscu drugim i trzecim uplasowały się kolejno sołectwa Władysław w gminie Iwanowice i Gwoździec w gminie Zakliczyn.

Tytuł najbardziej aktywnej wsi w sieci przypadł sołectwu Przysietnica w gminie Stary Sącz.

 

Miejscowości powiatu myślenickiego zgłoszone do konkursu otrzymały wyróżnienia. 

W kategorii Najpiękniejsza Małopolska Wieś wyróżnienie otrzymała Wiśniowa. 

W kategorii Nowatorska Małopolska Wieś wyróżnienie otrzymały Raciechowice (gmina Raciechowice), Zawada (gmina Myślenice)  i Kędzierzynka (gmina Dobczyce). 

 

Głównym celem konkursu było zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców.

Konkurs organizowany był w trzech kategoriach: Najpiękniejsza Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś i Małopolska Wieś w Sieci.

Przedmiotem oceny w ramach Konkursu w kategoriach Najpiękniejsza i Nowatorstwa Małopolska Wieś były inicjatywy lokalne zrealizowane na terenie sołectwa od 2017 r., a w kategorii Małopolska Wieś w Sieci – w 2021 r.

Pod uwagę była brana m. in. estetyka danej miejscowości, utrzymanie jej ładu przestrzennego i architektonicznego oraz działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Równie ważne było promowanie działań na rzecz zmiany wizerunku wsi – działań nowatorskich, innowacyjnych w szczególności w wymiarze gospodarczym, środowiskowym  i społecznym. Komisja konkursowa oceniła także strony internetowe i profile sołectw na portalach społecznościowych.

Pełna lista nagrodzonych gmin wraz z wysokością pomocy finansowej znajduje się tutaj: Konkursy | Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (bip.malopolska.pl)

Taki film powstał na okoliczność konkursu. Zapraszamy zatem do Kędzierzynki. 

 


Inf.: Małopolska 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane