fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Harcerze z Hufca ZHP Myślenice organizują zbiórkę ubrań dla bezdomnych

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Harcerze z Hufca ZHP Myślenice – drużyna wędrownicza, która aktywnie działa na terenie Myślenic i Dobczyc pragnie w tym świątecznym okresie włączyć się w akcję pomocy bezdomnym. Bierze zatem udział w krakowskiej inicjatywie „Zupa na Plantach” i w związku z nią organizuje zbiórkę ubrań dla potrzebujących.

*Zanim spakujesz dary, posegreguj je, np. rodzajem, płcią. Sprawdź, czy nie są uszkodzone, nie mają zepsutych zamków lub dziur i czy nie są brudne. Takich rzeczy nie przyjmiemy i będziesz musiał/a je zabrać z powrotem.

Fundacja Zupa jest organizacją non-profit, istnieje od października 2018 roku. Jej założycielami były osoby zaangażowane w inicjatywę Zupa na Plantach, mającą na celu coniedzielne spotkania z bezdomnymi. Akcja „Magazyn Ciepła”, w którą angażują się harcerze zbiera ubrania, by pomóc bezdomnym przetrwać zimę.

 – Mamy nadzieję, że połączeni wspólną ideą pomagania wesprzemy jak największą ilości osób – mówi Magdalena Kurek z Hufca Myślenice.

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane