fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

Horst Hardiek honorowym ambasadorem gminy i miasta Dobczyce

Opublikowano

w

DOMYSLNE

MYŚLENICE: Rada Miejska w Dobczycach, na wniosek burmistrza Pawła Machnickiego przyznała tytuł Honorowego Ambasadora Gminy i Miasta Dobczyce dla Horsta Hardieka, do 2017 roku zastępcy burmistrza Versmold, za wybitne osiągnięcia mające znaczenie dla rozwoju gminy Dobczyce.

Podczas gali zorganizowanej 23 marca 2018 r. w Niemczech w ratuszu w Versmold, podsumowującej 23-letnią działalność Horsta Hardieka, Burmistrz Paweł Machnicki i Wiceburmistrz Halina Adamska – Jędrzejczyk uroczyście wręczyli laureatowi to szczególne wyróżnienie. Utrzymywane do końca w tajemnicy, okazało się niebywałym zaskoczeniem, a sam nagrodzony nie krył wzruszenia. Jak podkreślił była to niezwykła i niezapomniana chwila, a przyznany tytuł jest dla niego ogromnym zaszczytem.

Burmistrz Paweł Machnicki w swojej przemowie podkreślił rolę, jaką odegrał Horst Hardiek w procesie budowania prawidłowych, partnerskich i przyjacielskich relacji polsko-niemieckich. Horst Hardiek był – i wciąż pozostaje – zaangażowany w życie gminy Dobczyce, aktywnie uczestniczył w partnerskich wydarzeniach organizowanych zarówno w Dobczycach, jak i w Versmold. Przez 23 lata, co najmniej raz w roku Horst Hardiek, zarówno jako reprezentant miasta partnerskiego, jak i prywatnie, przyjeżdżał do Dobczyc. Podczas wizyt poznawał naszą gminę oraz nawiązywał liczne kontakty z mieszkańcami. Zawsze bardzo interesował się problemami i rozwojem naszej gminy. Będąc w Dobczycach chętnie śledził stan realizacji inwestycji gminnych oraz działalność stowarzyszeń i grup mieszkańców.

W szczególności podkreślenia wymaga działalność i postawa Horsta Hardieka jako ambasadora Dobczyc w Niemczech. Wielokrotnie prezentował na publicznym forum w swoim regionie pozytywne aspekty i znaczenie współpracy partnerskiej między naszymi miastami, jako ważnego elementu budowania prawidłowych relacji między Polakami i Niemcami.
ŹRÓDŁO : Urząd Gminy i Miasta Dobczyce
 
 

Wydarzenia

Czerwiec 2021
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
« Maj   Lip »
target="_blank"

youtube

Najczęściej czytane