Connect with us

Gmina Myślenice

II Myślenickie Marsze na Orientację 12-14 kwietnia 2019

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE: II Myślenickie Marsze na Orientację 12-14 kwietnia 2019

„Piękna wiosna w górach zaczynie się za chwilę! Idealnie! Ostatnio widzieliśmy się w Myślenicach jesienią, teraz zobaczycie, jak Beskid Średni wygląda wiosną! Pięknie po prostu! Tak właśnie będzie na II Myślenickich Marszach na Orientację!” – tak zachęcali do udziału w Pucharze Polski w Marszach na Orientację organizatorzy – przedstawiciele Akademickiego Klubu Imprez na Orientację PTTK w Krakowie.

Na imprezę zgłosiło się 89 uczestników, którzy startowali w ok. 40 drużynach. Zjechali z całej Polski – od Podkarpacia, przez Śląsk, Warszawę, Radom, Toruń, po Szczecin. Gościny udzieliła szkoła na Chełmie – tam uczestnicy odpoczywali między kolejnymi etapami i tam nocowali.

Organizatorzy przygotowali trzy trasy, w każdej można było wystartować w trzech kategoriach: TT, TU i TZ – od początkujących, do zaawansowanych. Uczestnicy rankiem w sobotę wyruszyli w teren uzbrojeni w kompasy i mapy. Największym wyzwaniem był etap nocny, w czasie którego po ciemku, w niesprzyjających warunkach (błoto, kamienie, ostre podejścia) trzeba było znaleźć kilkanaście punktów kontrolnych. Zabezpieczenie medyczne zapewniała myślenicka Malta, ale na szczęście obyło się bez poważniejszych kontuzji.

Organizatorka imprezy, Katarzyna Urbaniak, opowiada: pierwsze przygotowania do Pucharu Polski ruszyły w jesieni – w październiku trzeba było zgłosić imprezę. Ale najintensywniej pracowaliśmy miesiąc przed planowanym terminem. A przygotowań było sporo: regulamin, ustalenie tras dla wszystkich etapów i poziomów zaawansowania, mapy, przyjmowanie zgłoszeń, tuż przed imprezą oznaczenie punktów kontrolnych, potem kontrola czasu każdej drużyny i zbieranie wyników. Główny ciężar organizacyjny spadł na trzy osoby: Katarzynę i Macieja Urbaniaków i Nataszę Figiel, znanym doskonale w krakowskim środowisku AKInO. To oni, wraz z kilkoma przyjaciółmi, organizują raz w miesiącu wieczorne marsze z mapami po Krakowie i okolicach.

Uroczyste zakończenie miało miejsce w niedzielę. Nagrody wręczył burmistrz Jarosław Szlachetka, który po zapoznaniu się z mapami zadeklarował start w kolejnej edycji Myślenickich Marszów na Orientację.

Galeria zdjęć:

https://photos.google.com/share/AF1QipNkqTMj_zg-q_zbg3DRlkzvqa_CQ2l87Rjv1C6_PcT8PL3zSalvMa9yQbsAz3vSrg?key=MnhmLU5KdlYyYUZwU3Utd2FEVUNSSWN0MG14bF93

Link do imprezy (są tam mapy i oraz wyniki): https://akinokrakow.wordpress.com/2019/03/29/ii-myslenickie-mno-pp/ 


źródło i zdjęcia: Maja Ingarden „Strzelcy RP”

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Lipiec 2019
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« Cze   Sie »

Facebook

Najczęściej czytane