Connect with us

Inwestycje

III Myślenickie Targi Pracy korzyścią zarówno dla bezrobotnych, jak i pracodawców

Opublikowano

w

DOMYSLNE

MYŚLENICE: Osobom poszukującym pracy lub chcącym zmienić swoje dotychczasowe miejsce zatrudnienia, po raz trzeci wyszedł naprzeciw Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach, organizując targi, podczas których swoją ofertę skierowaną do potencjalnych pracowników, prezentowało prawie 20 firm.

Kontynuuj czytanie

Gmina Lubień

Otwrto i poświęcono plac rekreacyjno-sportowy w Skomielnej Białej

Opublikowano

w

Otwrto i poświęcono plac rekreacyjno-sportowy w Skomielnej Białej

 

 

W Skomielnej Białej został otwarty wyczekiwany przez mieszkańców, plac rekreacyjno-sportowy. Ten funkcjonalny obiekt obejmuje: bieżnię okrężną, skocznię w dal, urządzenia sprawnościowe, siłownię zewnętrzną, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej. Ponadto prztgotowane do niego dojścia i dojazdy pieszo – jezdne, miejsca postojowe, obiekty małej architektury oraz niezbędną infrastrukturę techniczną. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Częścią kompleksu sportowego jest tężnia solankowa, która została dofinansowana z programu „Małopolskie tężnie solankowe”. Łączne dotychczasowe koszty tych inwestycji wyniosły około 2 miliony 350 tys. zł.
 
W czwartkowe popołudnie 22 września, tuż po zakończeniu sesji Rady Gminy Lubień nastąpiło poświęcenie i otwarcie obiektu sportowo-rekreacyjnego oraz tężni solankowej w Skomielnej Białej.
 
Oficjalnego otwarcia obiektów dokonali: Władysław Kurowski – poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Kazimierz Szczepaniec – wójt Gminy Lubień, Jan Śmiałek – przewodniczący Rady Gminy Lubień, Halina Macioł – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana, Jan Macioł -sołtys wsi.  Obiekty poświęcił ksiądz parafii  w Skomielnej Białej – proboszcz Ryszard Pawluś. Inwestycja służyć będzie nie tylko społeczności szkolnej ale również wszystkim mieszkańcom Skomielnej Białej i gościom.
 
 
 
informacje i zdjęcia: Gmina Lubień

Kontynuuj czytanie

Gmina Wiśniowa

Obserwatorium Astronomiczne na Lubomirze pod okiem młodych odkrywców astronomii

Opublikowano

w

Obserwatorium Astronomiczne na Lubomirze pod  okiem młodych odkrywców astronomii

Dokładnie sto lat temu bo w 1922 roku na Górze Lubomir rozpoczęła się działalność astronomiczna. Na miejscu aktualnego Obserwatorium Astronomicznego bowiem, stanęła bowiem Stacja Obserwacyjna, która była filią Obserwatorium Krakowskiego. Pomimo licznych sukcesów, historia drugiej wojny światowej nie oszczędziła tego miejsca- stacja została zrównana z ziemią. Na szczęście wysiłkiem wielu osób, po latach, Obserwatorium udało się odbudować a z jego dobrodziejstw można na co dzień korzystać. 

Zapraszamy na filmowe odkrywanie Obserwatorium Astronomicznego na Lubomirze wspólnie z dziećmi i młodzieżą z gminy Wiśniowa, które brały udział w wakacyjnych warsztatach filmowo- dziennikarskich realizowanych przez Myślenice iTV Telewizję Regionu Południe .

Film powstał podczas Warsztatów Dziennikarskich organizowanych przez GOKiS Wiśniowa.
Projekt był współfinansowany ze środków gminy Wiśniowa, w ramach realizacji programu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii w 2022 r.

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Myślenice. Przejazd linią miejską za złotówkę- to tylko jedna ze zmian które zaczną działać od 5 września

Opublikowano

w

Myślenice. Przejazd linią miejską za złotówkę- to tylko jedna ze zmian które zaczną działać od 5 września

Od poniedziałku 5 września, zaczną obowiązywać zmiany dotyczące przebiegu linii autobusowej komunikacji miejskiej w Myślenicach o oznaczeniu M-O. 

Zmieniony został przebieg trasy autobusu: pojedzie on teraz na Górne Przedmieście kierując się od ronda Żołnierzy Niezłomnych ulicą Średniawskiego a z powrotem od Domu Ludowego przez Osiedle Tysiąclecia.  Jadąc na Dolne Przedmieście przejedzie ulicą Burmistrza Andrzeja Marka zatrzymując się przy Przychodni Certus oraz zakładzie produkcyjnym Copper Standard Automotive oraz Urzędzie Skarbowym. 

Wyznaczone zostały nowe przystanki na ul. Średniawskiego oraz pod Urzędem Skarbowym przy ul. Cegielskiego. Przystanek pod Carrefourem pozostaje nadal głównym przystankiem przesiadkowym z linii miejskiej M-O na linię międzymiastową M-1 Myślenice-Kraków. 

Pasażerowie będą korzystać z większego, nowoczesnego autobusu niskopodłogowego. Preferencyjna cena biletu wynosi tylko 1 zł. Dostępne będą bilety miesięczne w kwocie 20 zł/miesiąc oraz śledzenie trasy przejazdu w aplikacji kiedyprzyjedzie.pl.

Czas przejazdu pomiędzy przystankami ma wynosić 1-2 minuty a objazd całej trasy 27 minut. Autobus kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:20 do 16:50. Linia jest dofinansowana z budżetu miasta i gminy Myślenice oraz Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w kwocie 96 000 zł. Do tej pory w roku szkolnym z linii miejskiej korzystało około 4000 pasażerów (w skali miesiąca) a w wakacje około 600 pasażerów (miesięcznie). 

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« sie   paź »

youtube

Najczęściej czytane