Intensywny wrzesień dla zawodników sumo KS Dalin Myślenice

Avatar

Opublikowano

w

SPORT: Międzywojewódzkie Mistrzostw Młodzików, były najważniejszymi tegorocznymi zawodami w tej grupie wiekowej. Zawodnicy obok własnych celów walczyli także o punkty dla małopolski, które decydują o przydziale środków ministerialnych na szkolenie Kadr Wojewódzkich. W zawodach uczestniczyło trzech zawodników KS Dalin. Byli to: Wojciech Łętocha w kat. wagowej do 45 kg, Hubert Tylek w kat. do 50 kg i Antoni Starzec w kat. do 55 kg. Jedyny medal – brązowy wywalczył Wojciech Łętocha, lecz pozostali spisali się również bardzo dobrze zdobywając punktowane miejsca w swoich kategoriach wagowych. Antoni Starzec zajął 5, a Hubert Tylek 7 miejsce.

Zawodnicy KS Dalin w Strzelcach Opolskich

Reprezentacja Małopolski z trenerami

Wojciech Łętocha na podium

Mistrzostwa Polski Młodzików – Kobylin 15-16.09.2018

Niecały tydzień mieli młodzicy na przygotowanie do Mistrzostw Polski, które odbywały się w Kobylinie obok Krotoszyna. W okrojonym składzie na zawody wyjechało dwóch zawodników z naszego klubu: Hubert Tylek i Mikołaj Łętocha., którzy walczyli w silnie obłożonych kategoriach wagowych do 50 i 55 kg. Mikołaj Łetocha już w pierwszej walce spotkał się z jednym z faworytów Jakubem Kazimierczakiem. Niestety przegrał przy próbie rzutu. W repasażach wygrał dwie walki z zawodnikami z Olsztyna i z Lublina. Dzięki temu awansował do małego finału, w którym przegrał walkę o brązowy medal z Konradem Mrozowiczem z Sokoła Lublin i zajął piąte miejsce. Dużego pecha miał Hubert Tylek, który wylosował doświadczonego przeciwnika Bartosza Paziaczko z Suwałk. Po przegranej walce była nadzieja, że przeciwnik pociągnie go do repasaży, lecz przegrał w kolejnej walce z późniejszym złotym medalistą. Ostatecznie Hubert zajął 10 miejsce.

Reprezentacja Małopolski z trenerem w Kobylinie

Puchar Polski Kadetów – Gorzów Wlkp. 21-22.09.2018

Puchar Polski Kadetów był przedostatnim turniejem, na którym zawodnicy zdobywali punkty kwalifikacyjne do wyjazdu na Mistrzostwa Europy w Estonii. Do punktacji liczą się tylko pozycje medalowe, więc poziom był wysoki i rywalizacja bardzo zacięta. Klub Sportowy Dalin reprezentowało trzech zawodników: Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 55 kg, Jakub Miska w kat. do 75 kg i Jan Mastela w kat. do 85 kg. Chłopcy spisali się bardzo dobrze zdobywając dwa medale. Złoty medal wywalczył Krzysztof Szpakiewicz wygrywając cztery walki, a w finale pokonał w pięknym stylu Mikołaja Raźniaka z Krotoszyna. Jakub Miska wygrał trzy walki i jedną przegrał z Mikołajem Wiśniewskim z Krotoszyna i zdobył brązowy medal. Jan Mastela w rundzie eliminacyjnej pokonał jednego z faworytów Sławomira Ochała z Lubziny, lecz ze względu na to, że trójka zawodników zdobyła taką samą liczbę punktów walki unieważniono i zarządzono kolejną turę. Niestety tym razem Janek przegrał i zajął piąte miejsce. Dzięki sukcesowi Krzysiek zapewnił już sobie awans do reprezentacji Polski, a Kuba i Janek zachowali jeszcze szanse, lecz na Mistrzostwach Polski w Myślenicach muszą walczyć o najwyższe cele.
Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia tego egzotycznego sportu w wersji amatorskiej, oraz o doping dla naszych zawodników. W Mistrzostwach Polski Kadetek i Kadetów wystąpi czterech zawodników KS Dalin. Będą to: Krzysztof Szpakiewicz – kat. wagowa do 55 kg, Jakub Miska – kat. wagowa do 75 kg, Jan Mastela – kat. wagowa do 75, lub 85 kg, oraz Szymon Bulka – kat. wagowa do 85, lub 95 kg. Rozpoczęcie zawodów w niedzielę 30.09.2018 o godz. 9,30 w Hali Sportowej ul. Zdrojowa 9. Wstęp wolny

zawodnicy KS Dalin w Gorzowie Wielkopolskim

Jakub Miska na podium

Krzysztof Szpakiewicz na podium
Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów,  odbędą się w niedzielę 30.09.2018 w hali sportowej w Myślenicach ul. Zdrojowa 9, od godz. 9,30. Wstęp wolny !

Źródło: Ryszard Szpakiewicz