Connect with us

Powiat myślenicki

Inwestycje drogowe powiatu myślenickiego

Avatar

Opublikowano

w

POWIAT MYŚLENICKI: Tegoroczna, długa i wyjątkowo ciepła jesień, pozwoliła na realizację wielu z zaplanowanych na ten czas przez powiat myślenicki inwestycji drogowych. Ukończono przebudowę skrzyżowania ulic Słowackiego i Żeromskiego oraz mostu na potoku Bysinka w Myślenicach. W ramach tego zadania zmianie uległa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Żeromskiego, na odcinku drogi przy ulicy Słowackiego powstał trzeci pas ruchu, natomiast na ulicy Żeromskiego przejścia dla pieszych z tzw. azylem oraz zatoki postojowe. Powstał również skwer, który już na wiosnę zmieni się w park kieszonkowy. Koszt tego przedsięwzięcia to 1 565 705 zł: z budżetu Powiatu przeznaczono 700 452 zł, a z rezerwy subwencji ogólnej budżetu Państwa 865 253 zł.
Głównym celem tej inwestycji Powiatu było zwiększenie bezpieczeństwa i upłynnienie ruchu w okolicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach.
Uważam, że cel ten osiągnęliśmy –
powiedział starosta Józef Tomal.

Kolejną, już prawie zakończoną inwestycją drogową Powiatu Myślenickiego, jest budowa ronda w miejscu skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego i Cegielskiego w Myślenicach.
Na nowym rondzie został już wprowadzony ruch okrężny, ale trwają jeszcze prace wykończeniowe na terenie budowy. W ramach tego zadania wymieniona została już nawierzchnia na ulicy Cegielskiego oraz wybudowany został chodnik wzdłuż modernizowanej ulicy.

Cieszę się, że inwestycja ta jest już prawie ukończona, bo ten rejon to ważny węzeł komunikacyjny w Myślenicach, ze względu na bliskość Urzędu Skarbowego oraz strefy przemysłowej – skomentował starosta Józef Tomal.

Planowany koszt inwestycji to ponad 1,6 mln złotych, w budżecie Powiatu zaplanowano kwotę ponad 1,3 mln złotych. Zadanie dofinansowane jest z rezerwy subwencji ogólnej budżetu Państwa w kwocie ponad 299 tys. zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec tego roku.


 

 

 
 

Oprac. WPSiFE

 

Wydarzenia

Listopad 2019
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
« Paź   Gru »

Facebook

Najczęściej czytane