Connect with us

Gmina Wiśniowa

Inwestycje w Gminie Wiśniowa

Opublikowano

w

Inwestycje w Gminie Wiśniowa

Gmina Wiśniowa nieustannie się rozwija aby zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańcom. Z tego powodu realizowane są inwestycje, których celem jest poprawienie warunków drogowych, edukacyjnych i społecznych. Oto kilka z nich:

Rozstrzygnięte zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. : “Rozbudowa z przebudową budynku przedszkola w Wiśniowej”. W postępowaniu wzięło udział 4 oferentów. Najniższa oferta wyniosła 4 664 542,01 zł. Dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty – trwa przygotowanie dokumentacji do podpisania umowy w wykonawcą.

Inwestycje w Gminie Wiśniowa


W ramach projektu Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych – Grant 1, Gmina Wiśniowa pozyskała blisko 75 tys. zł, dzięki czemu Wójt Gminy przekazał kolejne 30 nowych laptopów dyrektorom szkół samorządowych.

Inwestycje w Gminie Wiśniowa

Zarząd Dróg Powiatowych we współpracy z Gminą Wiśniowa rozpoczął prace polegające na budowie zatoki autobusowej w miejscowości Lipnik. Prace budowlane wykonywane przez Zarząd Dróg Powiatowych zostaną zakończone w ciągu kilku najbliższych dni. Kolejnym etapem będzie zamontowanie wiaty przystankowej sfinansowanej ze środków Funduszu Sołeckiego sołectwa Lipnik. 

Inwestycje w Gminie Wiśniowa

Po ukończeniu w zeszłym roku modernizacji zbiornika wody nr 2 w Lipniku, informujemy, że dobiegają końca prace montażowe filtrów wody na zbiorniku nr 1 w Lipniku. Całkowita modernizacja zbiornika zostanie ukończona w bieżącym miesiącu. Modernizacja obejmuje m.in. montaż filtrów wody pracujących w układzie równoległym, montaż pomp dozujących podchloryn sodu, montaż automatyki z systemem powiadamiania SMS. Jako dodatkowe zabezpieczenie bakteriologiczne wody zamontowano lampę UV. Armatura oraz orurowanie zbiornika została wymienione na nowe, a wewnątrz pomieszczenia technicznego została zamontowana wentylacja mechaniczna. W ramach zadania został również wymieniony osprzęt elektryczny, a w pomieszczeniu technicznym zostały ułożone płytki ceramiczne oraz wymieniono stolarkę drzwiową.
Wszystkie te działania zmierzają do poprawy jakości świadczonych przez Gminę Wiśniowa usług w zakresie dostawy wody do mieszkańców gminy. Stacje uzdatniania wody nie będą już narażone w tak dużym stopniu jak dotychczas na wpływy zmiennych warunków atmosferycznych.
Informujemy ponadto, że jednocześnie z pracami modernizacyjnymi na zbiornikach wody trwają prace polegające na płukaniu gminnej sieci wodociągowej, celem usunięcia zanieczyszczeń zalegających w sieci z okresu kiedy stacje uzdatniania wody nie były wyposażone w filtry wody. Po zakończeniu prac czyszczenia sieci wodociągowej odbiorcy wody powinni odczuć wyraźną różnicę w jakości wody. 

Inwestycje w Gminie Wiśniowa

Uzupełnione zostały ubytki w drogach gminnych za pomocą remontera w miejscowościach: Wiśniowa, Lipnik, Poznachowice Dolne, Kobielnik. Dalsze prace w celu uzupełnienia ubytków w nawierzchni dróg gminnych zostaną wykonane w najbliższym czasie. 

Inwestycje w Gminie Wiśniowa

Rozpoczęły się prace przy budowie spoczników autobusowych przy drodze powiatowej Wiśniowa – Lipnik – Myślenice (Lanckorona) realizowane przez Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach. W związku z prowadzonymi pracami prosimy o ostrożną jazdę.

Inwestycje w Gminie Wiśniowa

informacje: Gmina Wiśniowa

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane