Connect with us

Artykuł Sponsorowany

Jakie są kluczowe elementy dla wyciągarki elektrycznej?

Opublikowano

w

Jakie są kluczowe elementy dla wyciągarki elektrycznej?

 

Wyciągarka elektryczna to jeden z tych elementów, który jest niezbędny dla pojazdów terenowych, samochodów wojskowych i aut specjalnych. Sprawdza się w wielu przypadkach, zapewne dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego urządzenia, aby jego wybór w przyszłości był mniej problematyczny. Z jakich elementów składa się wyciągarka elektryczna? Jakie pozostałe elementy wyciągarki możemy wyróżnić? Na jakie liny do wyciągarki warto się zdecydować? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

 

Z jakich elementów składa się wyciągarka elektryczna?

Zdarzają się sytuacje, w których samochód podczas próby przejeżdżania przez trudny teren ugrzęźnie w błocie lub zakopie się w piasku. Absolutną podstawą są zatem wyciągarki elektryczne, które składają się z wielu elementów – połączone w całość są gwarancją prawidłowego działania. Najważniejszą częścią tego urządzenia jest oczywiście silnik – jest on zasilany za pośrednictwem prądu z akumulatora. W zdecydowanej większości przypadków wykorzystywana jest instalacja o napięciu 12 V, jednakże do samochodów ciężarowych – 24 V. Nowoczesne pojazdy terenowe, które wyposażone są w nowoczesne systemy, posiadają tzw. IBS. Jest to funkcja, dzięki której możliwe jest zarządzanie dwoma akumulatorami jednocześnie. Nie bez znaczenia jest także bęben, który wyróżnia się cylindrycznym kształtem. To właśnie na niego nawijana jest lina. Cały ten proces musi odbywać się równomiernie, w przeciwnym wypadku urządzenie może się zablokować lub się przegrzeje, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Jakie pozostałe elementy wyciągarki możemy wyróżnić?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie tylko silnik i bęben wyciągarki ma znaczenie. Nie powinniśmy zapominać o rolkach lub ślizgach, w zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy. Elementy te odpowiedzialne są za odpowiednie naprowadzanie liny na bęben. Rolki stosuje się, o ile jesteśmy w posiadaniu lin stalowych, natomiast ślizgi do syntetycznych rodzajów liny. Po co jednak stosuje się ślizgi? Otóż dzięki nim lina znajdzie się pomiędzy dwoma rolkami. W przeciwnym wypadku może dojść do przetarcia się liny, a w niektórych przypadkach do zablokowania urządzenia. Wyciągarki charakteryzują się również zębatą przekładnią – to właśnie ona jest gwarancją odpowiedniego momentu wyciągania. Nie bez znaczenia jest hamulec. Znacznie ułatwia działanie naszej wyciągarki, bowiem skutecznie zabezpiecza przed dalszym rozprowadzaniem liny.

Na jakie liny do wyciągarki warto się zdecydować?

Wyciągarki elektryczne wykorzystują liny. Na rynku znaleźć można ich różnorodne rodzaje. Największą popularnością cieszą się te syntetyczne, stalowe i kinetyczne. Lina stalowa wyróżnia się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne – w sposób szczególny na przecięcia i przetarcia. Jest to niezwykle istotne, bowiem może wytrzymać nawet duże przeciążenia. Konieczne jest jednak dbanie o ich konserwację, bowiem element ten narażony jest na korozję. Jeśli chodzi o linię syntetyczną, to jej masa jest nieco mniejsza, natomiast nawijanie na bęben jest mniej problematyczny. Dodatkowo obsługa jest wygodniejsza, ze względu na syntetyczny materiał.

Więcej  informacji na ten temat można znaleźć tutaj: Wyciągarki elektryczne, hydrauliczne, linowe i ręczne (dragonwinch.com)

Jakie są kluczowe elementy dla wyciągarki elektrycznej?


Artykuł sponsorowany.

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Ucz się i studiuj w Myślenicach! W Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz w Akademickiej Fundacji Staropolskiej

Opublikowano

w

Ucz się i studiuj w Myślenicach! W Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz w Akademickiej Fundacji Staropolskiej
stw

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach została utworzona w 2001 roku. W pierwszym roku funkcjonowania, na Uczelni kształciło się 111 studentów. Z każdym rokiem, liczba studentów wzrasta i aktualnie osiąga liczbę 3052. W 2001 roku uczelnia nosiła nazwę Wyższa Szkoła Zarządzania Gospodarką Regionalną, zaś w późniejszym czasie zmieniono ją na Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych. W związku z dynamiką rozwoju Uczelni oraz nawiązaniem do tradycji regionu świętokrzyskiego i  Staropolskiego Okręgu Przemysłowego, zmieniono nazwę na Staropolska Szkoła Wyższa. Po spełnieniu przez Uczelnię wszystkich warunków, zdefiniowanych w art. 16 ust. 1a ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce i na mocy ustawy z dnia 23 lipca 2021 r. O zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Minister Edukacji i Nauki decyzją z dnia 25. stycznia 2022 r. podniósł status Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach do rangi Akademii Nauk Stosowanych.

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach prowadzi zarówno 3-letnie studia I-go stopnia (licencjackie), 3,5 letnie studia inżynierskie, 2-letnie studia II-go stopnia (magisterskie), 5-letnie jednolite studia magisterskie oraz studia podyplomowe,  kursy i szkolenia. Wszystkie poziomy studiów prowadzone są w systemie stacjonarnym (dzienne) oraz niestacjonarnym (zaoczne). Obecnie StANS, w ramach niezależnego rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej, zyskała miano najlepszej niepublicznej uczelni magisterskiej w regionie świętokrzyskim. 

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim, który obecnie posiada 4 filie krajowe (Kielce, Myślenice, Bochnia i Tarnobrzeg) i 3 zagraniczne (Łuck, Lwów – Ukraina oraz Dublin – Irlandia). Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach to uczelnia o międzynarodowym charakterze, która kładzie nacisk na kształcenie zarówno teoretyczne jak i praktyczne.  Co roku około 100 studentów wyjeżdża w ramach Programu Erasmus Plus na studia i praktyki zagraniczne do 58 partnerskich uczelni i instytucji. Najczęściej wybieranymi kierunkami wyjazdów są Hiszpania, Grecja, Słowacja, Niemcy, Czechy oraz Włochy.  W ramach programów wymiany studenckiej nasi studenci mogą część nauki odbywać w USA.

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym oraz instytucjami samorządowymi.

 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Soczewki Biofinity – wybór osób ceniących wygodę

Opublikowano

w

Soczewki Biofinity – wybór osób ceniących wygodę

Jeśli nosisz lub dopiero zamierzasz zacząć nosić soczewki korekcyjne, warto zainteresować się linią Biofinity. Zostały stworzone przez doskonale znaną markę Cooper Vision, a ich cechy sprawiają, że powinna zainteresować się nimi każda osoba, która chce czuć pełen komfort w dzień i w nocy. Co wyróżnia je od na tle konkurencyjnych rozwiązań?

Soczewki Biofinity – nosisz jak chcesz i ile chcesz

Zacząć należy od tego, że soczewki Biofinity są wykonywane z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego. Nazywa się Comfilcon A i ma wszelkie cechy, które predysponują go do tworzenia soczewek wręcz idealnych. Wykonane w technologii materiałowej Aquafirm pozwalają na wysoką tlenoprzepuszczalność oraz utrzymują odpowiednie nawilżenie, a jednocześnie są niezwykle elastyczne i miękki – dzięki czemu perfekcyjnie przylegają do powierzchni oka. 

Efekt? Nosząc soczewki Biofinity nawet nie odczuwasz ich obecności w oku!

Ale na tym nie koniec zalet. Kolejna to fakt, że dzięki materiałowi wykonania można je nosić bez konieczności zdejmowania – każda para soczewek miesięcznych jest przeznaczona do noszenia przez 29 nocy i 30 dni. Nie odczuwasz przy tym żadnych negatywnych skutków, na co wpływ ma właśnie wysoki poziom nawilżenia.

Biofinity dla osób wymagających

Soczewki Biofinity dzielą się na kilka rodzajów, różniących właściwościami. Oprócz klasycznych modeli korekcyjnych przygotowano również toryczne, przeznaczone dla astygmatyków. Wykorzystano w nich autorskie rozwiązanie Cooper Vision – Optymalną Geometrię Soczewki Torycznej. Jest to specjalna, wielopłaszczyznowa konstrukcja, dzięki której zastosowaniu zapewniona jest stabilność i pełen komfort widzenia.

Inne soczewki Biofinity to Energys. Są one tworzone z myślą o osobach, które pracują przy komputerach i innego rodzaju wyświetlaczach. Są wyposażone w Digital Zone Optics – jest to specjalna strefa optyczna, która pomaga zmniejszyć zmęczenie wzroku spowodowane patrzeniem na urządzenia cyfrowe. Dzięki tak wielu rodzajom soczewek na pewno znajdziesz najlepsze soczewki Biofinity dla siebie. 

Wybierz Biofinity i ciesz się wygodą

O jakości i komforcie soczewek Biofinity świadczy popularność tych soczewek. Korzystają z nich miliony ludzi na całym świecie. Możesz do nich w każdej chwili dołączyć – znajdziesz je w ofercie sklepu online visionexpress.pl. Pomimo swojej doskonałej jakości oraz nowoczesnych technik wykonania są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Przekonaj się o tym – już dzisiaj zajrzyj na stronę visionexpress.pl!

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Pcim. Diana by Olivia Butik zaprasza ! Butik rekomenduje Miss Krakowa 2021 !

Opublikowano

w

Pcim. Diana by Olivia Butik zaprasza ! Butik rekomenduje Miss Krakowa 2021 !

Butik Diana by Olivia zlokalizowany na pierwszym piętrze Galerii Czarny Lew w Pcimiu zaprasza w swoje progi. Szeroki asortyment produktów, odzież damska i dziecięca, galanteria i dodatki do domu- to wszystko a nawet i więcej można znaleźć w butikowych wnętrzach. A w gratisie doradztwo i miła atmosfera. 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane