Connect with us

Gmina Myślenice

Jakub Suder wicemistrzem Polski w szachach błyskawicznych. Kolejne sukcesy MATa Myślenice

Opublikowano

w

Jakub Suder wicemistrzem Polski w szachach błyskawicznych. Kolejne sukcesy MATa Myślenice

 

Dobre występy zawodników MATa Myślenice na Mistrzostwach Polski w Rzeszowie

W stolicy podkarpacia w dniach 25-28 sierpnia odbyły się Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W tej największej Szachowej imprezie w Polsce, w której w bieżącej edycji wzięło udział ponad 1000 najlepszych młodych szachistów z całej Polski, nie mogło zabraknąć zawodników MATa Myślenice.

Nasze miasto reprezentowali: Jakub Suder (grupa C18), Katarzyna Uliasz (C16), Dariusz Dziewoński, Bartłomiej Jaśkowiec, Szymon Dziadkowiec (C16), Samuel Maj (C14), Maciej Jamrozik, Tomasz Satoła (C12), Aleksander Drabik, Alan Surówka (C10) oraz Zuzanna Góralik (D8). Zawodnicy mieli ogromne wsparcie w postaci sporej grupy rodziców oraz rodzeństwa, którzy mocno ściskali kciuki za reprezentantów Myślenic.

Impreza sportowa składała się z dwóch części. Pierwsza to turniej szachów szybkich rozgrywany na dystansie 11 rund tempem 15’+10” za każdy wykonany ruch. Natomiast drugi turniej miał rangę Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych. W tych zawodach każdy szachista rozegrał 13 partii dysponując czasem 3’+2” na ruch. Obydwa turnieje rozgrywane były systemem szwajcarskim.

Bardzo dobre wyniki sportowe (zarówno drużynowe jak i indywidualne) jakie w ostatnim okresie uzyskują szachiści MATa sprawiły, iż atmosfera w zespole była wyśmienita a nastawienie zawodników bojowe. Z drugie strony młodzi myśleniccy szachiści realnie oceniali swoje szanse i mieli świadomość, iż miejsca w czołowej dziesiątce będą dużym sukcesem. Tym bardziej, iż w niektórych grupach wiekowych liczba zawodników przekraczała 150.

Turniej szachów szybkich, który stanowił pierwszą część mistrzostw rozgrywany był przez dwa dni. Pierwszy dzień tego turnieju rozpoczął się dość dobrze dla zawodników MATa. Po sześciu rundach szanse na wysokie miejsca w turnieju (w tym nawet medalowe) zachowali: Samuel (5 pkt./6), Darek (4,5 pkt./6), Kuba (4,5 pkt./6), Olek (4 pkt./6) oraz objawienie drużyny MATa ośmioletnia Zuzia Góralik (4 pkt./6), która zaczęła treningi szachowe zaledwie 3 miesiące temu. Drugi dzień zawodów nie okazał się jednak zbyt szczęśliwy dla myślenickich szachistów. Kilka pechowych porażek skutkowało tym, iż ostatecznie skończyło się na dwóch dziewiątych miejscach, które w swoich grupach wiekowych zajęli Kuba i Zuzia. Dobre występy zaliczyli również Kasia i Darek, którzy zajęli odpowiednio 11 i 14 miejsca.

W turnieju szachów błyskawicznych, który stanowił drugą część mistrzowskiej imprezy zawodnicy musieli wykazać się dużą intuicją szachową i błyskotliwością w podejmowaniu decyzji. Niejednokrotnie podczas partii na wykonanie ruchu młodym szachistom na zegarze zostawała zaledwie 1 sekunda. Z takimi wyzwaniami świetnie poradził sobie najstarszy w ekipie MATa Jakub Suder. Kuba rozpoczynając ten turniej z szóstym numerem nie ukrywał, że jego celem jest zdobycie medalu. Cel ten zrealizował w znakomitym stylu. Aż ośmiokrotnie przeciwnicy Kuby musieli uznać jego wyższość, w czterech partiach padł remis i tylko raz zawodnik MATa skończył partię jako przegrany. To wszystko sprawiło, iż Kuba zdobywając w całym turnieju 10 pkt./13 zajął pewnie drugie miejsce i zdobył wicemistrzostwo Polski w Szachach Błyskawicznych w grupie chłopców do lat 18. W ten sposób Kuba dużym sukcesem zakończył i pewnym sensie podsumował swoją jedenastoletnią karierę juniorską.

Pozostali zawodnicy MATa, choć teoretycznie z mniejszymi szansami na sukces w turnieju szachów błyskawicznych w każdej partii walczyli dzielnie o punkty turniejowe. Najlepiej ta walka wyszła Kasi Uliasz, która dzięki rewelacyjnemu finiszowi (cztery ostatnie partie wygrane) znalazła się wśród dziesięciu najlepszych zawodniczek turnieju w grupie do lat 16. Na wyróżnienie zasługuje również Maciek Jamrozik, który w swojej grupie wiekowej awansował aż o 52 miejsca (w porównaniu do pozycji startowej) i znacznie poprawił swój ranking w szachach błyskawicznych.

Mamy nadzieję, że mistrzowskie turnieje (w których zawodnicy rozegrali łącznie aż 24 partie) choć może nie dla wszystkich zawodników MATa zakończyły się sukcesem i wynikiem, którego oczekiwali, przyczyniły się zdobycia doświadczenia, które zaowocuje sukcesami na kolejnych turniejach szachowych.

Jakub Suder wicemistrzem Polski w szachach błyskawicznych. Kolejne sukcesy MATa Myślenice

Jakub Suder wicemistrzem Polski w szachach błyskawicznych. Kolejne sukcesy MATa Myślenice

Jakub Suder wicemistrzem Polski w szachach błyskawicznych. Kolejne sukcesy MATa Myślenice

informacje i zdjęcia: MAT Myślenice

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Artykuł Społeczny

10 lat Myślenice iTV

Opublikowano

w

10 lat Myślenice iTV

10 lat  Minęło ❤️🎥 i 1340000 widzów odwiedziło Myślenice iTV Telewizję Internetową Region Południe .

10 lat Myślenice iTV

Dokładnie 10 lat temu 3 października 2012 zdecydowałem się założyć  działaność gospodarczą i spełnić swoje marzenie o zbudowaniu medium które będzie promowało naszą ziemię, kulturę ludzi i ich pasje , gdyż telewizję ogólnopolskie nie miały na to czasu antenowego. Dziś mija 10 lat i na swojej drodze spotkałem niezliczoną liczbę cudownych osób, które motywowały mnie do działania wspierały i popychały iTV do rozwoju. Byli też tacy co  mówili że się nie uda i że to w ogóle bez sensu jest- im też dziękuję .  Wytrwałość i pasja zwyciężyły. 
Nie każdemu  podoba się  to co robimy, ale ponad 4000 materiałów filmowych, to spory kawałek udokumentowanej historii, ludzi wydarzeń .

10 lat Myślenice iTV

 

Dziś mija 10 lat i jesteśmy na szczycie 🙂 co prawda Empire State Building w Nowym Jorku, ale zawsze to jakiś szczyt 🙂 Dziękuję wszystkim którzy w jakikolwiek  sposób przyczynili się do rozwoju Myślenice iTV , dziękuję moim nie zawodnym dziennikarzom Bartoszowi Cwynarowi, który ze mną był od samego początku uwierzył w to przedsięwzięcie zaryzykował, poświęcił sporo czasu oddając się telewizji ,  Ewelinie Mieleckiej Stankiewicz która oddaje serce telewizji  i pomimo bardzo dużej ilości obowiązków w iTV  nie przestaje działać, angażować się, oddając  się pracy i społeczności widzów Myślenice iTV . Dziękuję Małgorzacie Miszczak która wprowadziła do telewizji sporo zmian i angażowała się całym sercem pokazując piękno ludzi , naszemu niezawodnemu Dariuszowi Żmudzkiemu, który wniósł do naszej ekipy nową energię i motywacje do działania, Adrianowi Burtanowi, Szcepanowi Maślence . Działaność iTV nie była by możliwa bez operatów którzy angażują się jak tylko mogą, pomagając w realizacji materiałów filmowych.  Gdybym nie wymienił wszystkich to z góry  przepraszam ale sporo Was było : Józef Zięba, Dawid Abdul Hamid, Dariusz Żmudzki, Zygmunt Irzyk, Jacek Szymański,  Artur Chęć , Gabriel Chęć.

10 lat Myślenice iTV

Co  Najważniejsze dziękuję mojej cudownej rodzinie żonie Ewelinie, dzieciom Kubie i Mikołajowi za to że znoszą moja ciągłą nie obecność w domu  i brak czasu na życie rodzinne pomimo tego mnie wspierają ❤️
Przez 10 lat pojawiło się  mnóstwo ludzi którzy nam pomagają i wspierają nie jestem w stanie Was wymieniać bo nie wybaczył bym sobie gdybym kogoś pominął, a bez Was to by się w ogóle nie udało…

Dziękuję  Wam widzowie Myślenice iTV za to że jesteście z nami ❤️ wspieracie, motywujecie i ogalądacie . 🎥🥇

Urodziny w Nowym Jorku były możliwe dzięki Orkiestrze Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice i Arturowi Góralikowi który zaufał naszemu doświadczeniu i powierzył nam udokumentowanie wyprawy do USA .

Dziękuję: Jarosław Chęć
Właściciel, wydawca Myślenice iTV Telewizji Internetowej Region Południe

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej

Opublikowano

w

Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej

Festiwal Piosenek Aleksandry Bacińskiej w Wąbrzeźnie, który odbył się w dniach od 1-2 października to uczta dla wszyatkich miłośników muzyki o łagodnych dźwiękach.

Festiwal ma charakter konkursowy, a jego celem jest popularyzacja i prezentacja dorobku artystów gatunku pieśni „Krainy Łagodności”, ze szczególnym uwzględnieniem tekstów Aleksandry Bacińskiej. 

Podczas festiwalu wystąpiło 23 wykonawców, którzy zaprezentowali piosenki poetki Aleksandry Bacińskiej. W konkursie wziął myślenicki Zespół Zielony Szlak z wokalistą i instumentalistą Radosławem Partyką. Jury doceniło występ muzyków przyznając im w kategorii zespoły miejsce drugie. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął duet Agata Wietrzycka, Maciej Jesiołkiewicz. Grand Prix Festiwalu otrzymał zespół „Peron Wędrowny”, w kategorii soliści 1. miejsce zajął Janusz Świątkowski.

Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej

W jakim składzie zagraliście podczas Festiwalu
 
Radosław Partyka: – „Na oboju zagrała Magdlena Sułkowska wzbudzając swoim pięknym i czystym dźwiękiem zachwyt i publiczności, oraz konferansjera Marusza, Monika Kuzak na gitarze, która zachwycała swoim świetnym warsztatem gitarowym i sprawiła, że komplementy na temat Jej gry sypały się z każdej strony. Sam byłem świadkiem kilku z nich od gwiazdy wieczoru Leonarda Lutra. No i ja piszący do Was w imieniu zespołu, na gitarze, pianinie i mikrofonie. Wykonaliśmy piosenki „Nie przyzwyczajaj się do mnie” sł. Aleksandra Bacińska, muz. Radosław Partyka i „Hala” sł. Kazimierz Przerwa – Tetmajer, muz. Radosław Partyka.”
 
Jak się Wam podobało na Festiwalu?
 
Radosław Partyka: – „Wspaniały klimat, świetna organizacja i naprawdę wysoki poziom wykonawczy sprawiają, że jesteśmy zaszczyceni docenieniem przez Jury festiwalu naszego występu.  Jak stwierdził Przewodniczący Jury Krzysztof Szczucki doceniono wykonanie piosenki „Hala”, a jednocześnie zalecano nie dyrygować zespołem, gdyż „zespół sobie poradzi.” Będziemy nad tym pracować.” 
 
Czym dla Was jest to wyróżnienie?
 
Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, gdyż przyjechali wykonawcy z całej Polski, a o wysokim poziomie może świadczyć fakt, że Jury konkursu przyznało Grand Prix konkursu. Zagraliśmy z przyjemnością, a wzięliśmy udział w konkursie gdyż to dało nam po pierwsze możliwość poznania innych nnych ludzi – wspaniałych artystów i ich interpretacji tekstów (często tych samych) Aleksandry Bacińskiej. Po drugie bezcenne spotkanie się z publicznością i możliwość podzielenia z  naszą interpretacją  piosenek. Po trzecie to także możliwość promowania muzyki Zelonego Szlaku. Jena z piosenek wykonywanych przez nas znalazła się na prawie gotowej do wydania płycie „Dla Ciebie.”
 
No właśnie na jakim etapie jest wydanie płyty?
 

Niestety z powodu braków wystarczających środków pracę stanęły i koncentrujemy się na zdobywaniu środków. Więc jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć to zapraszamy do kontaktu mailowego 

– r.partyka@poczta.fm i na stronę Zespół Zielony Szlak.
 
Lider Zielonego Szlaku dodaje: – „Przy okazji zapraszamy Was już w najbliższą niedzielę na Koncert Papieski, którego częścią będzie Zielony Szlak. Koncert poświęcony pamięci Wielkiego Polaka, odbędzie na Rynku w Myślenicach 9 października o godzinie 14.00. Do zobaczenia.”
 
 
Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej

informacje: Radosław Partyka Zielony Szlak

zdjęcia: fot. Wąbrzeki Dom Kultury

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

XV Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka Katowice 01.10.2022

Opublikowano

w

XV Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka  Katowice 01.10.2022

 

1 października w katowickim Spodku odbywał się XV Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka. W jubileuszowym turnieju, który zdobywa coraz wyższą rangę uczestniczyło prawie 200 zawodników z 15 klubów polskich i trzy ekipy zagraniczne.

KS Dalin reprezentowało dwóch zawodników: Kacper Bijan w grupie Kadetów i Jakub Tomera w grupie Dzieci. Kacper zajął drugie miejsce w kat. wagowej do 51 kg, przegrywając w finale z Jakubem Bujakiewiczem z Jaroszowca.

W najliczniej obsadzonej grupie Dzieci Jakub Tomera zajął ósme miejsce. W pierwszej walce spotkał się ze starszym o dwa lata, późniejszym medalistą Maciejem Matysiakiem z Wierzbicy i niestety uległ bardziej doświadczonemu przeciwnikowi. W kolejnej walce spotkał się z Czechem Kristianem Pechą. Tym razem walka była zacięta – Kuba dwukrotnie trzymał przeciwnika w pozycji zagrożonej, lecz zawodnik z Ostrawy potrafił się oswobodzić i wygrał przez przewagę punktową.

Młodzicy Jakub Korbas i Kacper Żelazny nie uczestniczyli w zawodach, ponieważ już we środę 5 października wyjeżdżają do Estonii na Mistrzostwa Europy Młodzików w Sumo.

 

 

informacje i zdjęcia: Ryszard Szpakiewicz KS Dalin Myślenice 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

październik 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane