Connect with us

Gmina Myślenice

Jan Mastela na podium Mistrzostw Europy w Sumo

Opublikowano

w

Jan Mastela na podium Mistrzostw Europy w Sumo

Mistrzostwa Europy w sumo U14,U16 i U 18. Siedlce 22-26.07.2021

W zawodach uczestniczyło 442 zawodników z 14 państw. Do reprezentacji Polski zakwalifikowało się dwóch zawodników KS Dalin Myślenice. Byli to Kacper Żelazny w kat. wagowej powyżej 70 kg w grupie Młodzików i Jan Mastela w kat. wagowej do 90 kg w grupie Juniorów.

Bardzo dobrze powalczył Jan Mastela zdobywając brązowy medal w swojej kategorii. Pierwszą walkę wygrał awansem dzięki wolnemu losowi, lecz w następnej trafił na jednego z faworytów – Myky Furmanowa z Ukrainy . Walka była bardzo zacięta zakończona pięknym rzutem wykonanym przez Janka. Niestety w półfinale zaliczył wpadkę z Węgrem Beregim Balazsem i pozostała tylko walka o brązowy medal z zawodnikiem wyłonionym w wyniku walk repasażowych. Rywalizację wygrał Gruzin Giorgi Romelashvili i właśnie z nim spotkał się nasz zawodnik. Janek nie był faworytem tego starcia ponieważ przeciwnik górował nad nim posturą i potężną siłą. Walka o medal dostarczyła kibicom sporo emocji. Zapewnili ogłuszający doping, który spowodował dodatkową mobilizację, w wyniku której Janek zdecydowanie wygrał walkę o medal.

Kacper Żelazny, który walczył w najcięższej kategorii wagowej w grupie Młodzików nie miał szczęścia podczas losowania. Już w pierwszej walce natrafił na późniejszego złotego medalistę – zawodnika Ukrainy Dmitro Volosahanowskiego. Z kolei w repasażach spotkał się z Węgrem Kornelem Korponai. Mimo, że walczył bardzo ładnie, nie wytrzymał napięcia i został skontrowany podczas próby rzutu. Ostatecznie zajął miejsce 7 – 8 egzekwo.

Uważam, że nasi zawodnicy zasłużyli na pochwałę, lecz jak to często bywa pozostał pewien niedosyt. Janek w pierwszej walce wyeliminował faworyzowanego zawodnika Ukrainy i moim zdaniem finał był na wyciągnięcie ręki. Niestety w półfinale zabrakło pomysłu na wygraną. Kacper z kolei w ostatniej chwili został powołany do reprezentacji Polski, poza tym był debiutantem na ME i uważam, że zjadła go trema. Zarząd KS Dalin, zawodnicy i trener składają serdeczne podziękowanie P. Marcie i Janowi Sawickim za sfinansowanie wyjazdu, oraz P. Jarosławowi Bochenkowi za nieodpłatne udostępnienie niezawodnego samochodu Seat Leon. Składamy również podziękowanie dla Starostwa Powiatowego w Myślenicach za ufundowanie sprzętu sportowego – dresu reprezentacyjnego, oraz kostiumów zapaśniczych-mówi trener, Ryszard Szpakiewicz

Jan Mastela na podium Mistrzostw Europy w Sumo
Jan Mastela na podium Mistrzostw Europy w SumoDziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane