fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Jan Mastela najlepszym zawodnikiem Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

SPORT/MYŚLENICE: W silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. Ryszarda Dworoka, który odbył się w Rudzie Śląskiej uczestniczyło 130 zawodników z 23 klubów polskich, oraz ponad 40 zawodników z Czech i Ukrainy. Klub Sportowy „DALIN” pod czujnym okiem trenera Roberta Proszkowca, reprezentowało czterech zawodników. Byli to: Jan Mastela i Mikołaj Łętocha w grupie kadetów, oraz Kacper Bijan i Kacper Żelazny w grupie dzieci.

Jan Mastela walczący w kategorii do 80 kg wygrał trzy walki bez straty punktu i wszystkie przed czasem zdobywając złoty medal. Pięknie technicznie wykonane rzuty suplesowe za 5 punktów, jak również rzuty biodrowe były ozdobą turnieju . Trenerzy wszystkich ekip, również zagranicznych wybrali Janka najlepszym zawodnikiem turnieju!!! Mikołaj Łętocha zajął czwarte miejsce w kat. wagowej do 60 kg. Podczas turnieju stoczył cztery walki z których jedną wygrał. W grupie dzieci Kacper Żelazny walczący kategorii wagowej +66kg wygrał jedną walkę z Czechem, a dwie przegrał nieznacznie na punkty zdobywając brązowy medal. Kacper Bijan w kategorii do 35kg zajął piąte miejsce.

Dla obydwu Kacprów były to pierwsze tak poważne zawody międzynarodowe i pomimo tremy było widać dużą chęć walki i zaangażowanie. Mikołaj Łętocha stoczył również zaciętą walkę o brązowy medal. Niestety z powodu choroby na zawody nie wyjechał jego kuzyn – Wojtek Łętocha, który bardzo chciał się zrewanżować za występ w Turnieju Barbórkowym.

ŹRÓDŁO: KS Dalin Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane