Connect with us

Gmina Myślenice

Jan Mastela powołany do Reprezentacji Polski w Pucharze Europy Seniorów w Sumo w Krotoszynie

Opublikowano

w

Jan Mastela powołany do Reprezentacji Polski w Pucharze Europy Seniorów w Sumo w Krotoszynie

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zorganizowane w Gogolinie w niedzielę 24 września, były najważniejszym tegorocznym turniejem w tej grupie wiekowej. Pomimo faktu, że w grupie młodzików od kilku lat organizowane są również Mistrzostwa Polski, MMM nadal są podstawą do finansowania szkolenia kadr wojewódzkich na podstawie ilości zdobytych punktów.

W tegorocznych zawodach uczestniczyło blisko osiemdziesięciu zawodników reprezentujących 15 klubów województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Klub Sportowy „Dalin” pod opieką p. Przemysława Korbasa reprezentowało trzech zawodników, członków kadry województwa małopolskiego młodzików. Byli to: Kacper Bijan w kategorii wagowej do 48 kg, Jakub Korbas – w kategorii wagowej do 68 kg, oraz Filip Pacelt w kat. wagowej do 75 kg.

Nasi zawodnicy sprawili dużą niespodziankę i wrócili z dwoma brązowymi medalami. Medale wywalczyli: Jakub Korbas i Filip Pacelt, a Kacper Bijan zajął dziesiąte miejsce. Wszyscy stoczyli po kilka walk, dzięki którym nabierają doświadczenia. Kuba nawiązał równorzędną walkę o wejście do finału z Kacprem Ligenzą z Raciborza i przegrał w końcówce 10:8. W walce o trzecie miejsce zdominował przeciwnika Alana Włodarczyka z Krakowa wygrywając z przewagą 9:0. Filip z kolei stoczył pasjonującą walką z Michałem Czechem z Raciborza. Na 17 sekund przed końcem walki wygrywał jednym punktem, lecz nie udało mu się utrzymać przewagi i przegrał przez położenie na łopatki. W walce o brązowy medal pokonał Kacpra Jahna z Bielawy. Kacper Bijan po raz kolejny nie zmieścił się w limicie wagi do 44 kg i nie przegrał podczas walki z cięższymi przeciwnikami. W klasyfikacji drużynowej nasz zespół zajął dziesiąte miejsce- mówi trener Ryszard Szpakiewicz 

W tym samym czasie nasz najlepszy obecnie junior Jan Mastela, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski w Pucharze Europy Seniorów w Sumo, które odbywały się w Krotoszynie w sobotę i w niedzielę. Zawody dodatkowo miały rangę Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów. W zawodach będących równocześnie eliminacją do World Games wystąpiła czołówka europejska – 110 zawodników z dziewięciu państw.

Pierwszą walkę Janek przegrał z utytułowanym Rosjaninem Shoidun Subodai, natomiast w drugiej repasażowej spotkał się z zawodnikiem gospodarzy Mikołajem Mrowińskim. Walka była bardzo zacięta, Janek wykonał piękny rzut suplesowy i zdaniem większości obserwatorów, powinien wygrać. Sędziowie jednak zdecydowali, że walka będzie powtórzona. Niestety nasz zawodnik nie wytrzymał presji i w powtórzonej walce dał się wypchnąć za pole walki. Ostatecznie w swoim debiucie w reprezentacji Polski seniorów zajął siódme miejsce- dodaje trener Ryszard Szpakiewicz

Również w niedzielę 19 września odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze, na którym wybrano nowego Prezesa i sześciu Członków Zarządu. Nowym prezesem został najwyższy rangą polski sędzia sumo Kewin Rozum. Delegat KS Dalin Ryszard Szpakiewicz został wybrany na Przewodniczącego Komisji Dyscyplinarno – Arbitrażowej Polskiego Związku Sumo.

Jan Mastela powołany do Reprezentacji Polski w Pucharze Europy Seniorów w Sumo w Krotoszynie Jan Mastela powołany do Reprezentacji Polski w Pucharze Europy Seniorów w Sumo w Krotoszynie Jan Mastela powołany do Reprezentacji Polski w Pucharze Europy Seniorów w Sumo w Krotoszynie Jan Mastela powołany do Reprezentacji Polski w Pucharze Europy Seniorów w Sumo w Krotoszynie Jan Mastela powołany do Reprezentacji Polski w Pucharze Europy Seniorów w Sumo w Krotoszynie

 


Inf.: KS Dalin  Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane