Connect with us

Region Południe

Jeden dzień – dwie przygody. Orienteeringowe imprezy 28 sierpnia

Opublikowano

w

Jeden dzień – dwie przygody. Orienteeringowe imprezy 28 sierpnia
stw

Mapa, kompas i trasa biegnąca na terenie Pogórza Wielickiego, a dokładniej w Lesie Bronaczowa – to elementy, które w połączeniu ze sobą zapewnią każdemu z uczestników dobrą zabawę oraz aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu. Przebywanie wśród przyrody daje mnóstwo pozytywnej energii, a forma sportu, jaką jest orienteering to wyzwanie z drobną rywalizacją, która niesie ze sobą wiele emocji.

Impreza startuje 28 sierpnia (zapisy do 21.08) o 10:00. Uczestnicy mają do wyboru trasy marszowe oraz biegowe – w obydwu przypadkach podzielone na kategorię rekreacyjną (dla wszystkich) oraz otwartą (dla bardziej doświadczonych lub lubiących wyzwania). Każda drużyna otrzyma specjalnie przygotowaną mapę z motywem przewodnim oraz kartę startową. Zadaniem zespołów będzie odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie, w określonym czasie. Dodatkowo na trasie biegowej liczy się szybkość (wygrywa osoba/drużyna, która w najkrótszym czasie odnajdzie wszystkie punkty), a na turystycznej precyzja (na trasie znajduje się wiele dodatkowych punktów – należy wybrać tylko te poprawne). Będzie również możliwość potwierdzenia punktów do Odznaki Imprez na Orientację.

Jeden dzień – dwie przygody. Orienteeringowe imprezy 28 sierpnia

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina. Więcej informacji można znaleźć na fb: https://bit.ly/bronaczowa_fb oraz w regulaminie: https://bit.ly/regulamin_bronaczowa.

Po zakończeniu imprezy w Lesie Bronaczewa, można udać się prosto do Tyńca na kolejną, tym razem Orientacji Precyzyjnej. Dostępna będzie trasa PreO, na której punkty kontrolne wybiera się ze wskazanych miejsc decyzyjnych, umiejscowionych na ścieżkach. Jest ona przystosowana również do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi.
Po zmaganiach z mapą, każdy z uczestników zasługuję na chwilę relaksu, którą umożliwi zorganizowany przez KS Tyniec grill. Jest to doskonała okazja nie tylko do odpoczynku, ale również do wspólnego dzielenia się wrażeniami, czy poznania nowych ludzi.

Jeden dzień – dwie przygody. Orienteeringowe imprezy 28 sierpnia
Projekt jest dofinansowany ze środków programu MOWES2 – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Krakowski Obszar Metropolitalny. Więcej informacji można znaleźć na fb: https://bit.ly/tyniec_fb oraz czytając regulamin: https://bit.ly/regulamin_tyniec

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kultura

„Pasjonaci 2” Konferencja prasowa w ICE Kraków 15.07.2022

Opublikowano

w

„Pasjonaci 2” Konferencja prasowa w ICE Kraków 15.07.2022
stw

Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu serialu „PASJONACI.”

Dokument fabularyzowany opowiadający historię niewidomych i niedowidzących aktorów Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego (ITAN) w Krakowie.

13 – ODCINKOWY SERIAL TELEWIZYJNY „ PASJONACI” 2 SEZON

To historia oparta na doświadczeniach aktorów niewidomych i niedowidzących oraz ich najbliższych przyjaciół. W rolę artystów wcielą się prawdziwi aktorzy Fundacji ITAN, pozostałe postaci zagrają aktorzy profesjonalni.

Na półmetku zdjęć do drugiej serii odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. reżysera Artura Dziurmana oraz aktorów.

Konferencja: 

 


Pierwsza trzynastoodcinkowa seria przybliżała widzowi sposób działania teatru ITAN i jego walkę o stałą siedzibę. Bohaterem każdego odcinka był jeden z aktorów, spełniający rolę przewodnika i łącznika pomiędzy prywatnym dramatem bohatera i działalnością artystyczną teatru. Wątki przenikały się i uzupełniały, a lekko fabularyzowana formuła pozwalała w przystępnej formie poruszać dramatyczne tematy.

“Pasjonaci” mają oswajać, wzruszać i bawić.

Główni bohaterowie, aktorzy, będą mieć szansę samorealizacji i poczucie, że mają duży wpływ na oswajanie społeczeństwa z niepełnosprawnością, która wzbudza lęk, ale najważniejsze – widzowie nauczą się, jak pomóc ludziom ze swojego otoczenia, którzy często żyją w izolacji pozostawieni sami sobie, którzy zmagają się z utratą wzroku i nie widzą dla siebie nadziei na dobre życie. Utrata wzroku może dotyczyć każdego; wskutek wypadku, urazu, choroby czy starzejącego się organizmu.

W projekt zaangażowali się znani aktorzy i artyści, którzy przez lata wpierali działalność Teatru i z przyjemnością pojawią się na planie, żeby przyciągnąć widza.

Dodatkowo serial PASJONACI zostanie wzbogacony o audiodeskrypcję, dodane zostaną także napisy dla niesłyszących – zgodnie z zasadami dostępności.

 

Serial powstaje dzięki wsparciu:

PKN ORLEN

GRUPA LOTOS

PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Telewizja Polska S.A.

Kontynuuj czytanie

Region Południe

„Odkrywaj Małopolskę” nowa oferta Kolei Małopolskich!

Opublikowano

w

„Odkrywaj Małopolskę” nowa oferta Kolei Małopolskich!

Odkrywaj Małopolskę! Czemu nie? Miejsc pięknych w naszym województwie nie brakuje. 

Oferta Małopolskich Kolei może Was zatem zainteresować, jest ona skierowana w głównej mierze do pasażerów, którzy chcą poznać województwo małopolskie. W jej ramach można nabyć odpowiednio trzy lub siedmiodniowy bilet na okaziciela. 
Uprawnia on do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami Kolei Małopolskich po całej sieci połączeń obsługiwanych przez Spółkę.

„Odkrywaj Małopolskę” nowa oferta Kolei Małopolskich!

 

Osoby które są zainteresowane ofertą, proszone są o wcześniejszy kontakt z Kolejami Małopolskimi w celu ustalenia szczegółów promocji.

Osobą do kontaktu ze strony Kolei Małopolskich jest Anna Kwiatkowska:

tel.: +48 798 752 525, mail: anna.kwiatkowska@kolejemalopolskie.com.pl

 

informacje i zdjęcie: Małopolskie Koleje

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Małopolska Lokalnie 2022 – dofinansowanie dla 11 organizacji z terenu powiatu myślenickiego

Opublikowano

w

Małopolska Lokalnie 2022 – dofinansowanie dla 11 organizacji z terenu powiatu myślenickiego
stw

Biuro Inicjatyw Społecznych pod koniec maja 2022 roku ogłosiło wyniki 9. edycji konkursu grantowego Małopolska Lokalnie, w ramach którego dofinansowanie otrzymało aż 11.  stowarzyszeń, Fundacji, Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu myślenickiego.

 1. Stowarzyszenie Strefa Seniora – Senioralia w Tokarni czas zacząć …
 2. Stowarzyszenie Literackie Tilia – Tilia – drzewo wierne
 3. Stowarzyszenie Klub Dylematy Mamy i Taty – „Jak gotować dla dzieci w żłobkach i przedszkolach?”
 4. Koło Gospodyń Wiejskich w Osieczanach – Pół Wieku Zatopionej Parafii
 5. Dobczyckie mamy – Integracja przez taniec i gimnastykę
 6. Stowarzyszenie Osiedle Fatimskie – Wiedząc JAK – możemy więcej
 7. Koło Gospodyń Wiejskich w Zawadce – Tradycja i kultura górali kliszczackich pisana smakiem i strojem.
 8. Fundacja Owocna – Po owocach ją poznacie. Rozwój Fundacji Owocna poprzez profesjonalizację, edukację i promocję
 9. Fundacja Radosna – Fundacja Radosna tworzy Strategię działania na 3 lata
 10. Koło Gospodyń Wiejskich w Pcimiu – Doposażenie zaplecza kuchennego – poprawa możliwości i działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Pcimiu.
 11. Stowarzyszenie Teatr pod Zamkiem w Dobczycach – Doposażenie Teatru pod Zamkiem w Dobczycach

„Wszystkim Wnioskodawcom gratulujemy wspaniałych społecznych pomysłów i pasji. Dziękujemy Wam oraz ekspertom zasiadającym w komisjach konkursowych za ostatnie dwa miesiące spotkań pełnych inspiracji. Dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami, bo zmieniacie marzenia w działania” – Biuro Inicjatyw Społecznych.

Projekt Małopolska Lokalnie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030 Komitet do spraw Pożytku Publicznego. Projekt współfinansują: Powiat Oświęcimski, Kraków PL, Krakowski Generator Społeczny, AMS Careers – Europe Partner projektu: Województwo Małopolskie Pozarządowa Małopolska.

 
informacje: Fundacja BIS

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

sierpień 2022
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« lip   wrz »

youtube

Najczęściej czytane