Connect with us

Region Południe

Jeden dzień – dwie przygody. Orienteeringowe imprezy 28 sierpnia

Opublikowano

w

Jeden dzień – dwie przygody. Orienteeringowe imprezy  28 sierpnia

Mapa, kompas i trasa biegnąca na terenie Pogórza Wielickiego, a dokładniej w Lesie Bronaczowa – to elementy, które w połączeniu ze sobą zapewnią każdemu z uczestników dobrą zabawę oraz aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu. Przebywanie wśród przyrody daje mnóstwo pozytywnej energii, a forma sportu, jaką jest orienteering to wyzwanie z drobną rywalizacją, która niesie ze sobą wiele emocji.

Impreza startuje 28 sierpnia (zapisy do 21.08) o 10:00. Uczestnicy mają do wyboru trasy marszowe oraz biegowe – w obydwu przypadkach podzielone na kategorię rekreacyjną (dla wszystkich) oraz otwartą (dla bardziej doświadczonych lub lubiących wyzwania). Każda drużyna otrzyma specjalnie przygotowaną mapę z motywem przewodnim oraz kartę startową. Zadaniem zespołów będzie odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie, w określonym czasie. Dodatkowo na trasie biegowej liczy się szybkość (wygrywa osoba/drużyna, która w najkrótszym czasie odnajdzie wszystkie punkty), a na turystycznej precyzja (na trasie znajduje się wiele dodatkowych punktów – należy wybrać tylko te poprawne). Będzie również możliwość potwierdzenia punktów do Odznaki Imprez na Orientację.

Jeden dzień – dwie przygody. Orienteeringowe imprezy  28 sierpnia

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina. Więcej informacji można znaleźć na fb: https://bit.ly/bronaczowa_fb oraz w regulaminie: https://bit.ly/regulamin_bronaczowa.

Po zakończeniu imprezy w Lesie Bronaczewa, można udać się prosto do Tyńca na kolejną, tym razem Orientacji Precyzyjnej. Dostępna będzie trasa PreO, na której punkty kontrolne wybiera się ze wskazanych miejsc decyzyjnych, umiejscowionych na ścieżkach. Jest ona przystosowana również do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi.
Po zmaganiach z mapą, każdy z uczestników zasługuję na chwilę relaksu, którą umożliwi zorganizowany przez KS Tyniec grill. Jest to doskonała okazja nie tylko do odpoczynku, ale również do wspólnego dzielenia się wrażeniami, czy poznania nowych ludzi.

Jeden dzień – dwie przygody. Orienteeringowe imprezy  28 sierpnia
Projekt jest dofinansowany ze środków programu MOWES2 – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Krakowski Obszar Metropolitalny. Więcej informacji można znaleźć na fb: https://bit.ly/tyniec_fb oraz czytając regulamin: https://bit.ly/regulamin_tyniec

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane