fbpx
Connect with us

Edukacja

„Jeżdżę z głową” – 120 dzieci z gminy Dobczyce nauczy się jeździć na nartach i łyżwach

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Dobczyce: Za sprawą projektu pn. „Jeżdżę z głową”, w ramach którego najmłodsi uczniowie, gminy i miasta Dobczyce zdobędą nowe umiejętności tzn. nauczą się jeździć na nartach i łyżwach, rozpoczną swoją przygodę z zimowymi sportami od podstaw by nauczyć się poprawnej techniki jazdy.

Projekt „Jeżdżę z głową” ma również na celu  podniesienie bezpieczeństwa młodych Małopolan dzięki edukacji w zakresie bezpiecznego korzystania z lodowisk, z tras i stoków narciarskich a także wypracowanie nawyku bezpiecznej jazdy w kasku. Bezsprzecznie projekt przyczyni się również do poprawy kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych.

Łączna kwota projektu to 90 000 zł, w tym 43 000 zł – dofinansowanie z Województwa Małopolskiego,  20 000 zł – wkład własny gminy Dobczyce i 27 000 zł – wpłaty rodziców.

Zajęcia zorganizowane będą dla 6 grup szkoleniowych nauki jazdy na nartach i 6 grup szkoleniowych nauki jazdy na łyżwach. Przeprowadzone zostanie  18 godzin dla każdej z 12 grup. Każdy uczestnik zrealizuje zatem 18 godzin szkolenia w blokach 2-godzinnych podczas 9 wyjazdów.

W szkoleniu nauki jazdy na nartach mogą brać udział uczniowie klas IV-VI, natomiast w szkoleniu nauki jazdy na łyżwach uczniowie klas I-III ze wszystkich szkół z trenu gminy Dobczyce. 

Zajęcia będą prowadzone w soboty i niedziele na Stacji Narciarskiej „Myślenice Sport Arena” oraz na lodowisku w Myślenicach przy ul. Jodłowej 2c.

W ramach projektu uczestnicy mają zapewniony:

  • przewóz z wyznaczonego miejsca zbiórki do stacji narciarskiej i lodowiska i z powrotem,opiekę,
  • karnety na wyciąg narciarski i wejście na lodowisko,
  • wypożyczenie sprzętu (narty i kije, buty, kask, łyżwy),
  • profesjonalną kadrę szkoleniową– 1 instruktor przydzielony do 10 – osobowej grupy.

Dopłata rodziców/opiekunów prawnych za cały cykl zajęć:

nauka jazdy na łyżwach – 160 zł; nauka jazdy na nartach – 260 zł. 

Rekrutacja prowadzona będzie do 27 stycznia 2021 r. w szkołach biorących udział w projekcie.  Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

Projekt „Odkrywamy Małopolskę”, realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, koordynuje, przy współpracy z dyrektorami i nauczycielami szkół podstawowych z gminy Dobczyce, Centrum Usług Wspólnych Gminy Dobczyce.

logo Małopolska

Dokumenty:

PlikRegulamin rekrutacji i uczestnictwa – wersja Word

PDF iconRegulamin rekrutacji i uczestnictwa – wersja PDF skan

PlikZałącznik nr 1 do Regulaminu

PlikZałącznik nr 2 do Regulaminu

PlikZałącznik nr 3 do Regulaminu

informacje: UGiM Dobczyce


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane