Connect with us

Gmina Dobczyce

Karol Kwiecień zdobywcą Pucharu Polski w trialu motocyklowym- 9-latek najlepszy w swojej kategorii!

Opublikowano

w

Karol Kwiecień zdobywcą Pucharu Polski w trialu motocyklowym- 9-latek najlepszy w swojej kategorii!

Mieszkaniec gminy Dobczyce i uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobczycach Karol Kwiecień może pochwalić się niebywałymi sukcesami w trialu motocyklowym. Ubiegły rok był dla 9-latka szczególnie udany, zdobywał podium w każdej z rozgrywanych rund, a sezon zakończył na pozycji lidera Pucharu Polski w swojej kategorii.

W obecnym sezonie Karol wystartował w I i II rundzie Pucharu Polski, które miały miejsce w dniach 22 – 23 maja 2021 r. w Ochotnicy Górnej i zajął III miejsce . Kolejne rundy planowane są na czerwiec, lipiec i wrzesień. Trzymamy więc mocno kciuki!Karol pasję do jednośladów przejawiał już od najmłodszych lat. Od 6. roku życia był członkiem grupy Hajduk Trial Team, gdzie pod okiem Tomasza Hajduka i Bartłomieja Hajduka rozwijał zainteresowanie i umiejętności w trialu rowerowym. Po pierwszym roku mógł się już pochwalić III miejscem w Pucharze Polski w Trialu Rowerowym w kat. Promessa (2019 r.)Swoje umiejętności rowerowe rozwijał także wraz z grupą miłośników trialu rowerowego MIKI BIKE PARK pod czujnym okiem trenera Damiana Woźniaka, uczestniczył również w zajęciach prowadzonych w Myślenicach na terenie Biotop Bike Park przez czynnego zawodnika Mistrza Polski w trialu rowerowym Dawid Wacławczyka oraz brał udział w treningach organizowanych przez klub MKS Trial Ochotnica.

W 2020 r., gdy ukończył 8 lat, rozpoczął profesjonalne treningi na motocyklu trialowym z Mistrzem Polski Tomaszem Hajdukiem. W lipcu 2020 r. Karol został przyjęty do klubu KKCiM ”SMOK” Kraków, przystąpił do egzaminu i zdobył licencję zawodnika PZM. To właśnie z trialem motocyklowym chłopiec wiąże swoją sportową przyszłość.


Inf.: Gmina Dobczyce

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane