fbpx
Connect with us

Gmina Tokarnia

Kliszczacy z Tokarni w Czarnogórze

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

TOKARNIA: Regionalny Zespołu „Kliszczacy”, powstał z inicjatywy Stanisława Wintera dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tokarni, oraz utalentowanego regionalisty i gawędziarza Stanisława Funka. Przez etnografów zaliczany jest do zespołów autentycznych. Od 40 lat kultywuje regionalną tradycję, obyczaje, taniec i śpiew góralski, dobrze służy społeczności lokalnej gminy, powiatu i Małopolski. Zespół przez te wszystkie lata zdobył ogromną sympatię publiczności w naszym regionie, w kraju, a także za granicą. W swoim repertuarze, oprócz programów muzyczno – tanecznych Zespół lansował sztuki teatralne i widowiska obyczajowe (m. in. Tokarskie Wesele, Piekielnica, Zatraceniec, Imieniny Zośki, Szopki noworoczne, Wieczór panieński, Chrzciny) Od samego początku swej działalności Zespół uczestniczy w licznych przeglądach i konkursach.

W czerwcu bieżącego roku zespół zawitał w Czarnogórze na Folklore Festival with song and dance Herceg Novi. Zapraszamy na krótką relację z tego wydarzenia.

Ludzie, muzyka, taniec, energia, radość, spotkanie Kultur!Mamy To! Materiał filmowy prosto z Czarnogóry! Folklore Festival with song and dance Herceg NoviKliszczacy – zespół regionalny Folklore Festival with song and dance Herceg Novi

Opublikowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni Poniedziałek, 10 czerwca 2019

ŹRÓDŁO: GOKiS Tokarnia, Kliszczacy Tokarnia

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane