Connect with us

Gmina Myślenice

Kolejne kroki w zatrzymaniu hejtu podjęte. Tym razem w szkole w Drogini.

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

DROGINIA: W ramach kampanii #StopHejt – „Dajmy młodym siłę” w Szkole Podstawowej w Drogini, funkcjonariusze Straży Miejskiej prowadzili edukację, którą ukierunkowano do dzieci i młodzieży.

W ramach oddziaływań profilaktycznych nie tylko informowano lecz wskazywano alternatywę jak ,,walczyć” z hejtem, mową nienawiści. Spotkania z funkcjonariuszami straży miejskiej mają na celu podnoszenie świadomości zwłaszcza młodym ludzi że krzywdzenie i wyrządzanie szkody innym może mieć wymiar nie tylko wirtualny lecz również realny. W ramach różnorodnych działań w ramach kampanii #StopHejt zorganizowano spot filmowy, gdzie przy aktywności młodzieży propagowana jest idea aby zatrzymać ,,falę heju” w przestrzeni publicznej i/lub w świecie wirtualnym – wskazuje koordynator kampanii Andrzej Kobiałka.

Program ,,Szkoła, która edukuje i walczy z mową nienawiści oraz hejtem” jest komponentem szeroko zakrojonej akcji profilaktycznej realizowanej przez Straż Miejską, w szkołach na terenie Miasta i Gminy Myślenice.  

Wierzymy że to kropla drąży skałę i przez  edukację młodzieży walczymy o czystą przestrzeń wolną od przemocy, hejtu i mowy nienawiści – mówi komendant Straży Miejskiej w Myślenicach Tomasz Burkat. Nadmienić muszę że w dniu 07 maja 2019 o godz. 10.00 w sali kinowej organizujemy pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice p. Jarosława Szlachetka debatę dla młodzieży nt. ,,Myślenicki dialog – Razem Przeciw Hejtowi” która ma wzmocnić świadomość młodych ludzi –  dodaje komendant.

ŹRÓDŁO: UMiG Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2019
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
« Maj   Lip »

Facebook

Najczęściej czytane