fbpx
Connect with us

Edukacja

Kolejne laptopy dla uczniów z gminy Myślenice w ramach MTA

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenice: Wniosek gminy Myślenice złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej został wysoko oceniony, a przyznane dofinansowanie zajęło trzecie miejsce za gminą miejską Kraków oraz miastem Nowy Sącz. Gmina Myślenice otrzyma dofinansowanie w wysokości 74 999,87 zł.

– Pozyskane środki pozwolą na zakup 25 laptopów dla uczniów z gminy Myślenice. Projekt grantowy ma zostać zrealizowany w pierwszym kwartale 2021 roku. Kwota 75 tysięcy złotych dofinansowania to realne wsparcie od Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Wojewody Małopolskiego, które pozwoli na pomoc w wyrównywaniu szans edukacyjnych uczniów w trudnym czasie pandemii koronawirusa – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz miasta i gminy Myślenice.

Pakiet Edukacyjny zakłada utworzenie cyfrowej infrastruktury małopolskich szkół do prowadzenia zajęć w formule zdalnej, podniesienie kompetencji metodyczno-cyfrowych kadry pedagogicznej, organizację kursów dających dodatkowe kwalifikacje oraz ciągłe monitorowanie i ewaluowanie nauczania na odległość, jak również wsparcie inicjatyw uzupełniających czas wolny uczniów w ramach zajęć dodatkowych i wycieczek dydaktycznych. Program uzupełnia, w sposób komplementarny, działania rządowe w zakresie zmian w nauczaniu, z uwzględnieniem nowoczesnych metod i technik kształcenia. Jest częścią porozumienia o współpracy pomiędzy Samorządem Województwa Małopolskiego, Wojewodą Małopolskim oraz Małopolskim Kuratorem Oświaty, czyli wszystkich osób i instytucji odpowiedzialnych za organizowanie, prowadzenie i rozwój systemu edukacji, zarówno na poziomie centralnym, regionalnym i lokalnym.

Przypomnijmy, że Małopolska Tarcza Antykryzysowa (MTA) – Pakiet Edukacyjny to działania będące częścią kompleksowej strategii władz Małopolski, przeciwdziałające negatywnym skutkom epidemii COVID-19 i jednocześnie stanowiące bezpośrednią odpowiedź na obecne wyzwania oświaty w zakresie pomocy uczniom, dyrektorom i nauczycielom.

Elegancka kobieta oraz dwaj mężczyźni w garniturach stoją w pomieszczeniu podczas konferencji prasowej
https://www.malopolska.pl/aktualnosci/fundusze-europejskie/malopolska-tarcza-antykryzysowa-rusza-plaszcz-edukacyjny-dla-szkol-podstawowych-i-ponadpodstawowych

informacja: UMiG Myślenice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane