fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Kolejne poszukiwania zakończone sukcesem. Tym razem w Skawinie

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza kolejny raz stanęła na wysokości zadania, angażując się poszukiwania 85-letniej mieszkanki Skawiny. 13 września, członkowie GPR Myślenice, zostali zadysponowani przez Komendę Wojewódzką w Krakowie do pomocy w odnalezieniu starszej kobiety.

Około godziny 15:00 zostaliśmy zadysponowani przez KWP w Krakowie do pomocy w poszukiwaniach 85-letniej mieszkanki Skawiny, chorującej na demencję i inne schorzenia, która zniknęła z domu około godziny 11:00. Po kilku godzinach poszukiwań zaniepokojona rodzina poprosiła o pomoc policję. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu wstępnego wywiadu, planista GPR wyznaczył sektory, na których przeszukanie udali się ratownicy GPR wraz z policjantami i strażakami z okolicznych OSP. Z uwagi na trudny teren do przeszukania, w trakcie prowadzenia działań dołączyła GPR OSP Goszcza oraz Małopolska Cywilna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza a także policyjne drony. O godzinie 20:30 zespół ratowników GPR Myślenice odnalazł poszukiwaną w stanie ogólnym dobrym w wysokiej trawie nieopodal torów kolejowych. Po przetransportowaniu z trudnego terenu, poszukiwana została zabrana przez ZRM. Dziękujemy wszystkim za współpracę– czytamy w informacji zawartej na Facebooku Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Wolontariusze z GPR Myślenice, dali się poznać nie tylko przy okazji poszukiwań osób zaginionych, ale także, przy okazji różnorodnych działań pomocowych, także w czasie trwania pandemii.

Materiał archiwalny

Grupa podejmuje również inicjatywy szkoleniowe dla dzieci, młodzieży i seniorów a także różnorodne manewry i ćwiczenia.

Materiał archiwalny

Foto: GPR Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Wrzesień 2020
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
« Sie   Paź »

youtube

Najczęściej czytane