Connect with us

Gmina Myślenice

Kolejny pracowity weekend zawodników sekcji zapaśniczej i sumo KS Dalin

Opublikowano

w

Kolejny pracowity weekend zawodników sekcji zapaśniczej i sumo KS Dalin

Po raz kolejny podczas minionego weekendu (4-6.06), z powodu przełożenia zaległych turniejów, zawodnicy sekcji zapaśniczej i sumo myślenickiego Dalinu uczestniczyli w zawodach w obu dyscyplinach.

W piątek i w sobotę dwóch naszych zawodników uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Młodzików w Sumo, które odbywały się w Koronowie. Byli to: Jakub Korbas w kat. wagowej do 70 kg, oraz Kacper Żelazny w kat. +70 kg. Tym razem bardzo dobrze spisał się Kacper Żelazny, który zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej. W drodze do półfinału wygrał dwie walki: z Maciejem Dellige z Koronowa i z Patrykiem Ćwikiem z Lubziny. Niestety w półfinale został pokonany przez Oskara Błaszczyka z Krotoszyna i tym samym wywalczył brązowy medal. Jakub Korbas w eliminacjach trafił na bardzo silną grupę w której przegrał trzy walki, a pokonał późniejszego brązowego medalistę Jakuba Sidyka z Wrocławia. Nie wystarczyło to jednak na wyjście z grupy i walkę o medale. Kuba został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

Obaj zawodnicy zasłużyli na słowa uznania. Kacper był najmłodszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej, a jeden z pokonanych przez niego zawodników Patryk Ćwik był o głowę wyższy i ponad 20 kg cięższy. Dla Jakuba Korbasa był to zaledwie drugi start w zawodach sumo, lecz ze wszystkimi swoimi przeciwnikami stoczył wyrównane walki i przegrał tylko z powodu braku doświadczenia.

W niedzielę dwójka wymienionych zawodników uzupełnionych przez Patryka Jaśkowca, Kacpra Bijana i Filipa Pacelta uczestniczyła w II Rzucie Ligi Małopolskiej w zapasach styl klasyczny, który odbywał się w Krakowie. W zawodach uczestniczyło ok. 80 zawodników z czterech klubów małopolskich, oraz zawodnicy z Wisłoki Dębica. Nasi zawodnicy stoczyli po kilka walk, a najwięcej – cztery Kacper Bijan, który zajął czwarte miejsce i poprawił swój wynik z poprzednich zawodów. Pozostali zawodnicy wywalczyli medale: 3 złote i jeden srebrny. Złote medale wywalczyli: Patryk Jaśkowiec w kat. do 57 kg, który w finale pokonał Zygmunta Patryka z Dębicy, Jakub Korbas w kat. do75 kg, który w finale pokonał kolegę z drużyny Filipa Pacelta. Kacper Żelazny tym razem nie miał przeciwników i zdobył złoty medal bez walki. Tym razem należy wyróżnić Kacpra Bijana, który podczas walki z utytułowanymi przeciwnikami zdołał zdobyć kilka punktów.

Za niecały tydzień w sobotę 12.06 w Hali Sportów Walki w Myślenicach odbędzie się Memoriał Zapaśniczy Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka pod Honorowym Patronatem Burmistrza Jarosława Szlachetki.

informacje i zdjęcia: Ryszard Szpakiewicz KS Dalin


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał: YouTube

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane