Connect with us

Edukacja

Konferencja inaugurująca działanie MSĆ w Myślenicach

Opublikowano

w

sp4 konferencja 12
Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Na takie pytania odpowiedź znaleźli uczestnicy konferencji inaugurującej działania Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń MSĆ. Konferencja odbyła się 6 października 2020 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele organizatorów:

Małopolskie Centrum Dokształcania Nauczycieli w Krakowie w imieniu głos na wstępie zabrał dyrektor MCDN dr Łukasz Cieślik 

Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, głos zabrał burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach, w jej imieniu gości powitała Ewa Leśniak 

Myślenicki oddziału Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach, głos zabrał Antoni Kasprzycki, który również odczytał list intencyjny dr Elżbiety Męciny-Bednarek, dyrektora SSW w Kielcach.

Adresatami konferencji byli dyrektorzy, nauczyciele Szkoły Wiodącej projektu oraz szkół Współpracujących: ZPO Głogoczów, ZPO Droginia, SP1 Myślenice, SP3 Myślenice, SP Polanka, SP Krzyszkowice, SP Jawornik, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Myślenice. Konferencję zaszczycili swą obecnością inni zaproszeni goście z województwa małopolskiego.

Konferencja składała się z dwóch bloków tematycznych. W pierwszym prelekcję pt. Szkoły ćwiczeń odpowiedzią na wyzwania edukacyjne XXI wieku wygłosiła pani Agnieszka Pietryka – konsultantka ORE oraz koordynatorka pilotażowego wdrożenia modelu szkoły ćwiczeń. Drugi wykład: O eksperymentowaniu i doświadczaniu w nauce i nauczaniu  zaprezentowała pani dr Lidia Adamczyk-Jóskow – praktyk oświatowy, psycholog biznesu oraz trener. Tematyka prelekcji związana była bezpośrednio z założeniami Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń, a wysłuchujący ich uczestnicy będą mogli w praktyce odnieść się do poznanych treści.

Po krótkiej przerwie nastąpił drugi blok ukierunkowany już bezpośrednio na projekt Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń MSĆ. Dzięki pani Annie Samborskiej-Milewskiej z MCDN można było poznać założenia tego pomysłu dydaktycznego. W dalszej kolejności pani dyrektor SP4 przedstawiła Osiągnięcia szkoły wiodącej, czyli przedstawiła gospodarza projektu. Ta część wzbogacona została krótkimi filmami przygotowanymi przez redaktorów Myślenice ITV. Wyniki diagnozy Szkoły Wiodącej omówiła pani Małgorzata Karwala – ekspert MCDN w tej dziedzinie. Wskazała na mocne strony szkoły, jej zasoby, możliwości i potencjał.

Ostatnim punktem konferencji było ogłoszenie wyników konkursu na logo projektu. Przystąpili do niego uczniowie ze szkół podstawowych gminy Myślenice. Spośród nadesłanych prac wyłonione zostało logo będące od tej pory znakiem graficznym Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń MSĆ. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz materiały promocyjne partnerów projektu.

Organizatorzy dziękują za udział wszystkim uczestnikom tego wydarzenia i zapraszają do owocnej współpracy w ramach realizacji zadań Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń MSĆ.

Projekt Myślenicka Szkoła Ćwiczeń MSĆ współfinansowany jest ze środków finansowych Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego .

Galeria zdjęć

źródło i zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4


Jeśli jesteś zainteresowany bieżącymi informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Edukacja

Lisiecka Przestrzeń Rozwoju. Festiwal Organizacji Społecznych – Piknik Lisiecki 2022

Opublikowano

w

Lisiecka Przestrzeń Rozwoju. Festiwal Organizacji Społecznych – Piknik Lisiecki 2022

Rynek w Liszkacj 24 września 2022. Sobotnie popołudnie. Gwarnie, barwnie, smacznie, artystycznie, zdecydowanie rówżnorodnie i atrakcyjnie. Wszystko to za sprawą Lisieckiej Przestrzeni Rozwoju, która we współpracy z Fundacją Przestrzeń Rozwoju oraz Gminą Liszki zorganizowała Festiwal Organizacji Społecznych – Piknik Lisiecki.

Wydarzenie przyjęta przez społeczność lokalną z entuzjazmem. W jednym miejscu 25 stoisk wystawienniczych i przedstawieciele 35 organizacji lokalnych. Na stoiskach moc dóbr wszelakich a na scenie ludzie dobrych serc i różnowordnych talentów.

Lisiecka Przestrzeń Rozwoju. Festiwal Organizacji Społecznych – Piknik Lisiecki 2022
Lisiecka Przestrzeń rozwoju po raz drugi zorganizowała wydarzenie z ludźmi i dla ludzi, promujące organizacje społeczne, dające okazję mieszkańcom lisieckiej ziemi do poznania wszystkich tych, którzy na co dzień działają na ich rzecz.

Kontynuuj czytanie

Edukacja

Kurier Myślenicki- odcinek 235

Opublikowano

w

Kurier Myślenicki- odcinek 235

Zapraszamy na najnowszy odcinek Kuriera Myślenickiego. W tym wydaniu zawarliśmy informacje na temat: pomocy dydaktycznych zakupionych przez szkoły podstawowe w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dofinansowań dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Myślenice, Zlotu  Szlakiem Walk Partyzanckich na Suchej Polanie, podziękowań dla osób zaangażowanych w pomoc dla uchodźców z Ukrainy, Myślenickiego Biegu Ulicznego. W Kurierze znajdziecie także skrót z Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej  2022/23 w Myślenicach. 

Kontynuuj czytanie

Edukacja

„Tylko dusza za krzyżem w stronę Boga szła powoli”- 78. Rocznica Pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika.

Opublikowano

w

„Tylko dusza za krzyżem w stronę Boga szła powoli”- 78. Rocznica Pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika.

Od 1983 społeczność gminy Wiśniowa i gminy Dobczyce, poprzez wspólną organizację Sztafety Szlakiem Walk Partyzanckich, czci pamięć tych, którzy podczas II wojny światowej, walczyli w tym rejonie o niepodległą Polskę. Pamięć żołnierzy Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, oraz ofiar pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika wybrzmiała również w 2022 roku i to w bardzo dobitny sposób. 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« sie   paź »

youtube

Najczęściej czytane