Connect with us

Gmina Myślenice

Konferencja prasowa. Rozbudowa DK7 w Głogoczowie – przetarg na opracowanie dokumentacji

Opublikowano

w

Konferencja prasowa. Rozbudowa DK7 w  Głogoczowie – przetarg na opracowanie dokumentacji

GDDKiA ogłasza przetarg – kolejne inwestycje na Zakopiance (postępowanie nr: O/.KR.D-3.2413.8.2021)

Rozbudowa drogi krajowej numer 7 w rejonie miejscowości Głogoczów – przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowych ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Krakowie.

Konferencja prasowa. Rozbudowa DK7 w  Głogoczowie – przetarg na opracowanie dokumentacji

W konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek 8 sierpnia udział wzięli przedstawiciele rady miejskiej i rady powiatu myślenickiego, sołtysi Głogoczowa i Bęczarki oraz poseł na Sejm RP Władysław Kurowski.

Konferencja prasowa. Rozbudowa DK7 w  Głogoczowie – przetarg na opracowanie dokumentacji
  • Celem inwestycji, na którą GDKiA zleci opracowanie dokumentacji projektowej jest likwidacja miejsc niebezpiecznych i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Bezkolizyjne skrzyżowania mają za zadanie odseparowanie ruchu lokalnego od ruchu tranzytowego biegnącego zakopianką.
  • Zakres przedmiotowych inwestycji obejmuje likwidację niebezpiecznych lewoskrętów i budowę węzłów dwupoziomowych w miejsce skrzyżowań z drogą powiatową K1938 Głogoczów-Bęczarka-Krzywaczka (zjazd na Bęczarkę) oraz budowę dwóch bezkolizyjnych skrzyżowań w centrum Głogoczowa przy Starodrożu (w sąsiedztwie obydwóch kładek dla pieszych na Zakopiance). Projektanci będą również pracować nad korektą niwelty na nienormatywnym łuku w przy skręcie na Bęczarkę oraz budową dodatkowych pasów ruchu, likwidacją zjazdów, uciąglenia dróg zbiorczych i serwisowych, budowę ekranów akustycznych oraz kanału technologicznego wzdłuż zakopianki.

Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał YouTube.

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane