fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Konferencja z udziałem ministra Kurtyki w Myślenicach. Promocja Programu Czyste Powietrze

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenice: „Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach” – zaznaczył minister klimatu Michał Kurtyka 8 lipca w Myślenicach, podczas inauguracji działalności mobilnych biur programu „Czyste Powietrze”.

Inauguracja miała miejsce w Parku Jordana w Myślenicach, był to pierwszy dzień funkcjonowania mobilnych biur na terenie województw małopolskiego i śląskiego.

Warto wspomnieć, że mobilne biura to inicjatywa Ministerstwa Klimatu, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach – podkreślił minister klimatu Michał Kurtyka.

Zdaniem prezesa WFOŚiGW w Krakowie Kazimierza Koprowskiego: – Mobilne biura programu „Czyste Powietrze” to bardzo dobra inicjatywa, która realnie przybliży mieszkańców do skorzystania z dofinansowań.

W konferencji prasowej udział wzięli: Michał Kurtyka – minister klimatu Kazimierz Koprowski – prezes WFOŚiGW w Krakowie, Tomasz Bednarek – prezes WFOŚIGW w Katowicach, Jarosław Szlachetka – burmistrz miasta i gminy Myślenice oraz Władysław Kurowski – poseł na Sejm RP oraz samorządowcy z gminy Myślenice, Sułkowice i Lubień oraz mieszkańcy zainteresowani programem „Czyste Powietrze.”

Warto podkreślić, że mobilne punkty działać będą przez cały okres wakacyjny aż do końca sierpnia. Mobilne biura przejadą ponad 4 tys. km w każdym z województw. Sprawdź, kiedy mobilne biuro dojedzie do Twojej gminy: www.wfos.krakow.pl oraz www.wfosigw.katowice.pl


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Wydarzenia

Sierpień 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Lip   Wrz »

youtube

Najczęściej czytane