Connect with us

Gmina Raciechowice

Krzesławice. Wypadek paralotniarza. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

Opublikowano

w

Krzesławice. Wypadek paralotniarza. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

3 września w miejscowości Krzesławice (gmina Raciechowice) dwukrotnie wzywano strażaków do działań. Po raz pierwszy po wpłynięciu o godzinie 14.19 do SKKP PSP zgłoszenia informującego, iż w tej miejscowości spadł paralotniarz i ponownie o godzinie 19.46 w celu podjęcia działań poszukiwawczych zaginionej osoby. Wypadek paralotniarza miał miejsce w wyniku utraty panowania nad paralotnią i mocnym uderzeniem w ziemię podczas nieudanego lądowania. Poszkodowanemu pomocy medycznej udzielili ratownicy z ZRM. W wyniku oceny obrażeń podjęto decyzję o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dla którego strażacy wytyczyli i przygotowali lądowisko. Podczas tej akcji współpracowali strażacy JRG Myślenice i OSP Krzesławice.

 

Drugie zgłoszenie z prośbą o pomoc, które wpłynęło w godzinach wieczornych dotyczyło podjęcia poszukiwań osoby zaginionej. Do działań wraz z funkcjonariuszami policji zaangażowano druhów z jednostek OSP Krzesławice, Żerosławice, Dąbie, Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej, Myślenice Górne Przedmieście. Akcję trwającą ponad 7 godzin zakończono o 3 w nocy po otrzymaniu informacji o odnalezieniu osoby poszukiwanej.

 


Informacje i zdjęcie: KP PSP Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane