fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

KS Dalin – Zapaśniczy Turniej Mikołajkowy okazją do podsumowania roku

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Kraków: W dniu 14.12.2019 roku odbył się Zapaśniczy Turniej Mikołajkowy.

W krakowskim turnieju będącym również czwartym rzutem Małopolskiej Ligi Zapaśniczej uczestniczyło łącznie 99 zawodników i zawodniczek z 6 klubów. KS Dalin reprezentowało dwóch zawodników walczących w zapasach klasycznych i siedmiu w formule uproszczonej. Nasi zawodnicy, którzy przyjechali  na zawody w towarzystwie rodziców wywalczyli dziewięć medali:  4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe. 

W zawodach rozgrywanych w stylu klasycznym pierwsze miejsce zdobył Wojciech Łętocha, zaś Mikołaj Łętocha zajął miejsce trzecie. W formule uproszczonej złote medale zdobyli: Patryk Jaśkowiec, Michał Niedojad i Kacper Żelazny, srebrne: Antoni Światłoń i Kacper Jamróz, a brązowe: Kacper Bijan i Konrad Sroka. Warto wspomnieć, że oprócz medali zawodnicy otrzymali od Mikołaja drobne upominki.

Na zakończenie zawodów podsumowano cały cykl  Małopolskiej Ligi Zapaśniczej, oraz wręczono dodatkowe nagrody za klasyfikację drużynową i dla zawodników, którzy zwyciężali we wszystkich czterech zawodach. KS Dalin otrzymał puchar za zajęcie trzeciego miejsca. Dodatkowo zawodnik Patryk Jaśkowiec znalazł się w trójce wyróżnionych zawodników, którzy zwyciężali w każdym turnieju.

Turniej Mikołajkowy był ostatnim tegorocznym startem w sezonie obfitującym w sukcesy na matach całej Polski. W najważniejszych zawodach zaliczanych do punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego (Mistrzostwa Polski i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików) nasi zawodnicy uzyskali 28 punktów. W 2019 roku punktowało pięciu zawodników KS Dalin. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz – 13 punktów, Jan Mastela – 11 punktów, Jakub Miska – 2 punkty, oraz Kacper Bijan i Filip Pacelt – po 1 punkcie. Pozostałe małopolskie kluby w stylu klasycznym i sumo uzyskały łącznie 9 punktów. Na podstawie ilości uzyskanych punktów Ministerstwo Sportu przydziela limity  zawodników do szkolenia Kadr Wojewódzkich.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin  składa serdeczne podziękowania  sponsorom,  oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do  realizacji cyklu treningowego  i realizacji wyjazdów na zawody krajowe i zagraniczne: burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce i Urządowi Miasta i Gminy Myślenice, staroście Józefowi Tomalowi i Starostwu Powiatowemu w Myślenicach, Marcie i Janowi Sawickim – firma JRD SAWICCY, Jarosław  Bochenek – firma SEAT DYNAMICA, Stefanowi Hołujowi  – HOTEL PARK, Marii Soskiej – PENSJONAT  MARINA, Janowi Burkat  – CENTRUM HANDLOWE STARA CEGIELNIA oraz Stanisławowi Bisztydze i Ludwikowi Starzakowi.

informacje i zdjęcia: Ryszard Szpakiewicz trener KS Dalin sekcja zapaśnicza

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane