Connect with us

Gmina Dobczyce

Kto i ile zapłaci za śmieci w nowym roku?

Opublikowano

w

śmieci zuo

POWIAT MYŚLENICKI: Nowy rok, to w większości gmin powiatu myślenickiego również nowe stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Jak mówią mieszkańcy, taniej już było, teraz niestety przyszedł czas na podwyżki. Najwyższą stawkę za odpady segregowane ma obecnie gmina Sułkowice (27 zł miesięcznie od osoby), najniższa natomiast jeśli chodzi o śmieci segregowane to stawka 12 zł od gospodarstwa jednoosobowego, utrzymująca się w gminie Siepraw, ale tylko przez najbliższy kwartał, później przetarg, wyłoni nowe ceny.

Czynników wpływających na znaczną podwyżkę cen jest wiele. Jednym z nich jest fakt, że do postępowania przetargowego często startuje tylko jeden podmiot, który narzuca za swoje usługi wysoką cenę. Sytuację tę kontroluje UOKiK, który prześwietla branżę pod kątem nadużywania pozycji dominującej lub niedozwolonych porozumień, np. zmów przetargowych Kolejną przyczyną jest wzrost kosztu składowania czy przetwarzania odpadów. W ostatnich latach wzrosła liczba surowców podlegających segregacji. Wzrosła też opłata, którą gminy ponoszą za składowanie śmieci.

Wyższa opłata marszałkowska, kosztowny system selektywnej zbiórki odpadów, ale też droższa energia i rosnąca płaca minimalna, tak najczęściej samorządy tłumaczą konieczność podwyższenia cen.

Stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w poszczególnych gminach powiatu myślenickiego.

Kto i ile zapłaci za śmieci w nowym roku?

GMINA MYŚLENICE

14,90 zł mies. od osoby śmieci segregowane , 29,80 zł śmieci niesegregowane. Ulga za prowadzenia kompostownika- 2 zł (od gospodarstwa).Kto i ile zapłaci za śmieci w nowym roku?

GMINA DOBCZYCE

20 zł/mies od mieszkańca miasta i 14 zł od mieszkańca wsi śmieci segregowane, 35zł/os – miasto, wieś- śmieci niesegregowaneKto i ile zapłaci za śmieci w nowym roku?

GMINA SUŁKOWICE

27 zł/mies. od osoby śmieci segregowane, 54,00 zł śmieci niesegregowaneKto i ile zapłaci za śmieci w nowym roku?

GMINA SIEPRAW (jeszcze przez kwartał obowiązują tam stare stawki za zagospodarowanie odpadami komunalnymi)

12 zł od gospodarstw jednoosobowych, 23 zł – dwuosobowych, 32 zł – 3 osoby, 37 zł – 4 osoby, 41 zł – 5 osób, 53 zł – 6 osób, 57 zł – 7 osób, 60 zł – 8 osób, 64 zł – 9 osób, 67 zł – 10 osób śmieci segregowane,  21 zł od gospodarstwa jednoosobowego, 39 zł – od dwuosobowego, 54 zł – od 3 osób itd- śmieci niesegregowane
Kto i ile zapłaci za śmieci w nowym roku?

GMINA WIŚNIOWA

16,50 zł/mies od osoby za śmieci segregowane, 33 zł od osoby za śmieci niesegregowane. Ulga za posiadanie kompostownika- 50 gr od osoby.Kto i ile zapłaci za śmieci w nowym roku?

GMINA RACIECHOWICE

17,50 zł/mies. od osoby śmieci segregowane, 35 zł śmieci niesegregowane. Ulga za kompostownik- 1,5 zł od osoby.Kto i ile zapłaci za śmieci w nowym roku?

GMINA PCIM

19 zł/mies. od osoby śmieci segregowane, 38 zł śmieci niesegregowaneKto i ile zapłaci za śmieci w nowym roku?

GMINA TOKARNIA

25 zł/mies. od osoby za śmieci segregowane , 50 zł śmieci niesegregowane. Ulga za posiadanie kompostownika na bioodpady – 3 zł/osoba/miesiącKto i ile zapłaci za śmieci w nowym roku?

GMINA LUBIEŃ

19 zł/mies. od osoby śmieci segregowane, 57 zł śmieci niesegregowane. Ulga za posiadanie kompostownika na bioodpady to 1 zł/osoba/miesiąc

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Dobczyce

Smak prawdziwej przygody, czyli Runmageddon Kraków Dobczyce dla dzieci, młodzieży i całych rodzin

Opublikowano

w

Smak prawdziwej przygody, czyli Runmageddon Kraków Dobczyce dla dzieci, młodzieży i całych rodzin

W weekend 28-29 maja w Dobczycach odbędzie się Runmageddon najpopularniejszy w Polsce bieg z przeszkodami. Będzie to świetna okazja dla małych i dużych mieszkańców Małopolski do wzięcia udziału we wspaniałej, sportowej zabawie. 

Ten, kto spróbował Runmageddonu wie, jaka jest jego moc. Przygoda, emocje, ludzie i przeszkody tworzą niecodzienną atmosferę jego sportowych eventów. Dlatego organizator w 2022 roku postawił sobie za cel zachęcenie do wzięcia udziału nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzieży, a nawet całe rodziny i przygotował dla nich formuły, które bawią i pozwalają zdobyć niezwykłe wrażenia i doświadczenia. 

Podczas Runmageddonu w Dobczycach na starcie staną dzieci w wieku 4-11 lat w formule KIDS. Co ważne mali Runmageddończycy startować będą w specjalnie przygotowanych grupach wiekowych, tak by Ci najmłodsi 4-5 lat pokonywali przygodę razem. A nieco starsi 6-8  lat i 9-11 lat  mogli wspólnie bawić się na trasie. Dystans Runmageddonu Kids mierzy około kilometra a przeszkody dostosowane są do wieku dzieci. Organizator pamięta też, że w gronie fanów biegów przeszkodowych są też nastolatkowie, dlatego zachęca ich  do startu w formule Junior dedykowanej osobom w wieku 12-15 lat. Ich zadaniem będzie pokonanie 3 kilometrów z 15 przeszkodami. Starty tej formuły zaplanowane są na sobotę 28 maja br. 

Odkryciem Runmageddonu jest jego formuła Family, która pozwala dzieciom wraz z rodzicami bawić się na trasie. – Nasza formuła Family to najlepszy sposób na integrację i zdobycie wspólnych wrażeń. Nie ma nic lepszego niż wspólne pokonywanie przeszkód i to potwierdzi każdy, kto wystartował w Runmageddon Family. To jest najbardziej dynamicznie rozwijająca się formuła ostatnich lat. Pokazuje to, że coraz więcej rodziców chce być i przeżywać przygody z dzie

mi i dla nich wielkie brawa – mówi Jaro Bieniecki twórca marki Runmageddon. Organizator zachęca rodzinne zespoły do wspólnych startów kusząc je wspólnym wyzwaniem i medalami. Pokazuje, że nie ma lepszej przygody niż pokonanie 2 kilometrów z ustawionymi utrudnieniami, które przechodzi się razem. Rodzice pomagają dzieciom, a one dorosłym i oto chodzi w tej sportowej zabawie. A gdy wspólnie docierają do mety i otrzymują medale, wówczas radość i dobre samopoczucie zwycięża wszystkie niesnaski i kłopoty.  Z Runmageddonem Family będzie można zmierzyć się w niedzielę 29 maja br.

 

Podczas małopolskiego Runmageddonu tradycyjnie na trasy wybiegną osoby po 16 roku życia, które pokonają w sobotę 28 maja formule Rekrut i Nocny  Rekrut, czyli przebiegną 6 km z 30 utrudnieniami za dnia lub w nocy. Tego samego dnia szansę na poznanie smaku Runmageddonu będą mieli też debiutanci, którzy zmierzą się z dystansem 3 kilometrów i 15 przeszkodami formuły INTRO. Na niedziele jest zaplanowana jest formuła Classic, w której udział mogą wziąć tylko osoby dorosłe, które mają ochotę przebiec 12 kilometrów i pokonać ponad 50 przeszkód. 

Więcej informacji o evencie znaleźć można na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-krakow-dobczyce-28-05-2022 

informacje: Runmageddon

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

OSP Sieraków ma nowy wóz strażacki !

Opublikowano

w

OSP Sieraków ma nowy wóz strażacki !
W sobotę przed budynkiem OSP w Sierakowie odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie samochodu strażackiego marki Volkswagen Crafter 4×4. Wydarzenie zainaugurował przemarsz Orkiestry Dętej Barka z Nowej Wsi, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz druhów i druhen gminnych jednostek OSP przed budynek strażnicy. Licznie przybyłych gości powitał prezes Kazimierz Płatek, który przyznał: „Nowy samochód pożarniczy, który ma służyć lokalnej społeczności, niewątpliwie podnosi zdolność operacyjną naszej jednostki”.

Burmistrz Tomasz Suś symbolicznie przekazał kluczyki od nowego pojazdu, a ks. Paweł Odziomek poświęcił samochód strażacki.
– Zakup ten pozwoli jeszcze skuteczniej czuwać nad bezpieczeństwem naszej lokalnej społeczności – mówił burmistrz Tomasz Suś. Burmistrz życzył strażakom by nowy pojazd ułatwił im niesienie pomocy drugiemu człowiekowi oraz by zawsze bezpiecznie wracali do domu z akcji.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia dla zasłużonych strażaków i osób wspierających jednostkę. W wystąpieniach gratulacje i życzenia przekazał starosta Józef Tomal oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzata Jakubowska.
Zakup samochodu wyniósł 290 500,00 zł, z czego 250 000,00 zł pokryte zostało z budżetu gminy Dobczyce, pozostałą część stanowił wkład jednostki OSP Sieraków.


Materiały: UG Dobczyce

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat w Dobczycach

Opublikowano

w

Bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat w Dobczycach

Centrum Medyczne Maszachaba realizuje wspólnie z partnerami projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020: „Wsparcie realizacji programu profilaktyki raka piersi w latach 2021-2023.”

👉 Program adresowany jest do pań wieku 50-69 lat ( ur.1972-1953 ), które:
– są mieszkankami Małopolski
– nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

👉 Celem projektu jest zwiększenie poziomu uczestnictwa osób w wieku aktywności zawodowej w programach zdrowotnych.

‼️ Bezpłatne badania mammograficzne będą wykonywane 15 czerwca 2022, od 10.00 do 17.00, w Dobczycach, na parkingu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach (ul. Szkolna 43).

‼️ INFORMACJE I ZAPISY: 12 6330218, 503 777 651 – ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Badaj się! Miej pewność! Wykonuj badania regularnie!

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane